Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ugniagesiai perspėja, kad netvarkingą žemės ūkio techniką naudojantys ūkininkai rizikuoja gaisru – tokią kaitrią vasarą jį sukelti pakaktų menkiausios kibirkšties. Norėdami šioms nelaimėms užbėgti už akių Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriai tikrina mūsų rajono laukuose dirbančius kombainus bei kitokią žemės ūkio techniką, ar ji atitinka būtinus saugos reikalavimus.

„Prasidėjus javapjūtei padaugėjo kombainų ir žemės ūkio technikos gaisrų. Štai sekmadienį kolegos sulaukė pranešimo apie degantį kombainą Skuodo rajone, Aleksandrijos seniūnijoje. Mūsų rajone šiemet sudegė vienas traktorius – manoma, kad traktorius „Belarus“ Šašaičių kaime sudegė dėl gedimo elektros instaliacijoje.

„Dažniausiai kombainai užsidega dėl netvarkingos kuro tiekimo sistemos ar elektros instaliacijos gedimų. Pavojų kelia ir ant velenų, kitų kombainų mechanizmų apsivynioję šiaudai, dulkės. Tokių gaisrų galima išvengti naudojant tvarkingus kibirkščių gesiklius, o nuo variklio ir jo mazgų nuvalant dulkes, susikaupusius šiaudus, pašalinant nutekėjusį kurą ir tepalus“,- paaiškino Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Rimantas Nagreckis.

Jis tvirtino, kad kombaine privaloma turėti 4 kg gesintuvą ir nedegų audeklą, o kitoje žemės ūkio technikoje – vieną 4 kg gesintuvą, arba du gesintuvus, kurių kiekvienas svertų po 2 kg.

„Šių atsargumo priemonių būtina laikytis, nes brangus šiuolaikinis traktorius sudega vos per kelias minutes“,- sakė R.Nagreckis.

Vis daugiau pranešimų apie degančius kombainus, o taip pat ir – liepsnojančius šiaudus ir ražienas laukuose ugniagesiai sulaukia visoje šalyje. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet nuo ugnies nukentėjo 20 žemės ūkio technikos priemonių, kurių vien per rugpjūtį – net septynios.

R.Nagreckis priminė, kad draudžiama deginti nenupjautą žolę, nendres, javus, ražienas ir kitus pasėlius. „Ūkininkai, kurie bando išvengti papildomų išlaidų presuojant, smulkinant šiaudus ir todėl degina ražienas ar šiaudus, iš tikrųjų „taupo“ savo sveikatos ir gyvybės kaina. Juk padegto lauko nebesukontroliuosi – ypač esant dideliam vėjui, ugnis gali greitai išplisti ir persimesti į gretimus laukus, šalia esančius miškus, sudeginti sodybas. Be to, gaisrai ražienų, šiaudų laukuose pasižymi dideliu dūmingumu – tai ne tik kenkia žmonių sveikatai, bet ir užgožia matomumą šalia keliu važiuojantiems vairuotojams“,- kalbėjo R.Nagreckis.

Jis priminė, kad šiukšles ir augalinės kilmės atliekas galima deginti tik sugrėbtas į krūvas ne arčiau kaip 30 m nuo statinių. O palikti laužą be priežiūros – draudžiama.

Už ražienų, šiaudų, sausos žolės ar kitų atliekų deginimą, nesilaikant taisyklių, gresia bauda nuo 25 iki 1 tūkst. Lt. Jeigu žemės savininkai, naudotojai ar valdytojai, savo žemėje pastebėję degančias ražienas, negesina ugnies ir apie gaisrą nepraneša ugniagesiams, jie gali būti nubausti 100-600 Lt baudomis.

R.Nagreckio teigimu, liepos ir rugpjūčio mėnesiais Kretingos rajone sudegė 350 arų ražienos, 43 arų žolės, 50 arų pernykščio šieno, 1 ha miežių lauko. Iš viso iki šios dienos mūsų rajone kilo 114 gaisrų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas