„Minija“ iškovojo pirmąjį tašką

• Diana JOMANTAITĖ
  • Švietimas
  • 2010-04-20

Kretingos stadionas savaitgalį ūžė nuo futbolo gerbėjų skanduočių: įtemptose varžybose susirėmė Kretingos „Minija“ ir Šilutės „Šilutė“. Komandos neleido atsikvėpti nei sau, nei gerbėjams: pirmame kėlinyje tašku į priekį išsiveržę priešininkai antrame kėlinyje gavo atkirtį – Germano Vaniuchino įvartį. Rungtynėms pasibaigus lygiosiomis, kretingiškiai LFF I lygoje iškovojo pirmąjį savo tašką.

Po trylikos metų pertraukos I lygoje startavę „Minijos“ žaidėjai savaitgalį namuose žaidė pirmą kartą. Prieš tai kretingiškiai Druskininkuose rezultatu 2:3 pralaimėjo Alytaus „Alyčiui“.

Tačiau į Kretingos stadioną, talpinantį 900 žiūrovų, susirinkę sirgaliai iš namuose žaidžiančios „Minijos“ reikalavo tik pergalės: atgijęs fanų klubas būgnų dūžiais ir skanduotėmis prašė įvarčių. Vis dėlto kita, tyliai žaidimą stebinti žiūrovų dalis, buvo nusiteikusi skeptiškai, nes nesitikėjo kretingiškių pergalės prieš praėjusių metų I lygos nugalėtoją - Šilutės „Šilutę“.

„Šilutiškiai yra praėjusių metų nugalėtojai. Tiesa, komandoje nebėra kai kurių pajėgiausių žaidėjų, tačiau šilutiškiai – stiprūs, todėl džiaugiamės kad ir ne pergale, bet nors vienu tašku. „Minijos“ komanda dar nėra įsivažiavusi – esame naujokai, kol kas trūksta pasirengimo, menkas fizinis pajėgumas. Mačiau nemažai žaidybinio broko, tačiau padėtį taisysime, tobulinsime taktiką“, - kalbėjo vyriausiasis „Minijos“ treneris Viktoras Butrimas.

Pirmajame kėlinyje žiūrovų bei trenerio nuogąstavimai pasirodė esą ne be pagrindo: viena iš priešininkų atakų baigėsi tolimu smūgiu į „Minijos“ vartininko Dainiaus Stapono ginamus vartus. Šis smūgį atmušė, tačiau prie kamuolio suskubęs „Šilutės“ žaidėjas Rolandas Lukošaitis 15-ąją žaidimo minutę kamuolį pasiuntė į vartus.

Po šios varžovų atakos minios nusivylimo šūksniais nuvilnijusiame stadione kretingiškiai puolė susigrąžinti žaidimo iniciatyvos į savo rankas: prie varžovų vartų nuolat šmėžavo „Minijos“ puolėjai Germanas Vaniuchinas ir Nerijus Kosmakovas. Pastarajam nedaug trūko, kad kovoje dėl kamuolio būtų aplenkęs priešininkų vartininką ir pasiuntęs kamuolį į tuščius vartus. Tačiau Šilutės vartų sargas išvengė didesnio pavojaus. Netrukus panašioje situacijoje atsidūrė ir G.Vaniuchinas.

Pirmąjį kėlinį kretingiškiai baigė su nerimu: neturėdami įvarčių.

Prasidėjus antrajam kėliniui „Minijos“ žaidėjai netruko išpildyti sirgalių norų: 52-ąją žaidimo minutę kretingiškiai surengė rezultatyvią ataką. G.Vaniuchinas, gavęs perdavimą baudos aikštelės prieigose, prasiveržė šilutiškių vartų link ir tiksliu smūgiu išlygino rezultatą. Rungtynės baigėsi lygiosiomis – 1:1.

Nauja kova kretingiškių laukia balandžio 23 dieną: „Minija“ išvykoje, Kaune, susitiks su Lietuvos jaunimo rinktine „U-19“. Pasak V.Butrimo, laukia sunki kova: žaidimas vyks manieže su dirbtine danga.

„Žaidžiant ant dirbtinės dangos traumų tikimybė yra didesnė, reikia apsiprasti žaisti ne ant žolės. Komandos „U-19“ žaidėjai – jauni, veržlūs, ambicingi. Visgi esame nusiteikę kovingai“, - tikino V.Butrimas.

Kita „Minijos“ išvyka – į Kėdainius gegužės 1 dieną. Ten minijiečiai susitiks su Kėdainių „Lifosa“.