Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kad netaptumėte gatvės užpuoliko auka

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Teisėtvarka
  • 2010-04-16

Akimirka – ir praeivis lieka be rankinuko ar mobiliojo ryšio telefono. Nors sunkmečiu šalyje tokių vagysčių gatvėse padaugėjo, tačiau mūsų rajono policijos pareigūnai neskuba skambinti pavojaus varpais: šios rūšies nusikaltimų neužregistruota daugiau negu įprastai, o ir jų „autoriai“ dažniausiai būna paaugliai, besitikintys lengvo grobio.

Policijos pareigūnai pastebi: pasisekus gatvėje išplėšti rankinę vienąkart, jaunuoliai, manydami esą nesugaunami, taip pralobti bando ir vėl. Todėl jiems pakliuvus į policijos rankas neretai tenka pasiaiškinti jau dėl kelių vienas po kito įvykdytų vagysčių ar plėšimų gatvėse.

Kretingos rajono policijos komisariato tyrėjai šiuo metu aiškinasi du atvejus, kai gatvėje iš moterų buvo išplėštos rankinės. Kol kas abiejų bylų baigtis – migloje.

Pasak kriminalistų, tirti tokius nusikaltimus sudėtinga, nes dažniausiai užpuolikas apibūdinamas kaip vidutinio ūgio ir tamsiai apsirengęs jaunuolis, o tokių yra tūkstančiai. Norėdami būti neatpažinti, nusikaltėliai migruoja – vyksta į kitą rajoną ir ten drąsiau atiminėja daiktus iš gatvės praeivių.

Pasak policijos pareigūnų, rankinė ar mobilusis telefonas išplėšiami žaibiškai – iš netikėtumo žmogus nespėja įsidėmėti užpuoliko bruožų. Tačiau bylą tiriantiems pareigūnams praverčia net mažiausios smulkmenos – užpuoliko gestai, balso tembras, aprangos detalė ir pan.

Nors pasitaiko atvejų, kai moterys nepasiduoda ir vejasi iš jų rankines išplėšusį vagį, tačiau priešintis užpuolikui – pernelyg rizikinga: kito asmens elgesio neįmanoma prognozuoti. Iš praeivių daiktus atiminėjantys vagys labiausiai išsigąsta viešumo ir pagalbos šauksmo.

Praeiviai dažniausiai būna užpuolami atokesnėse, menkai apšviestose vietose ir tamsiu paros metu. Todėl Kretingos rajono policijos komisariato Prevencinio poskyrio viršininkas Tomas Mikelkevičius pataria vengti vaikščioti trumpiausiais maršrutais, vedančiais pro neapšviestus daugiabučių kiemus, parkus ir pan.

„Nereikėtų ir nepažįstamam žmogui skolinti pinigų ar mobiliojo ryšio telefono, nesigundykite, jei jums gatvėje ką nors siūlo pirkti. Neverta nešiotis ir visų pinigų vienoje vietoje, brangius daiktus viešai demonstruoti. Apie tai, kad pavojinga visiems girtis brangiu mobiliuoju telefonu, ypač reikėtų perspėti vaikus",- sakė T.Mikelkevičius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas