Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dėmesys – mokymosi ir mokymo pasiekimams

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2010-04-09

„Kiekviena mūsų ugdymo įstaigoje suorganizuota respublikinė metodinė konferencija yra tiesiogiai susijusi su ugdymo planu bei naujovėmis švietimo srityje, ir kasmet pasirenkame tą sritį, kurią norėtųsi tobulinti“, - sakė Jurgio Pabrėžos gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Asta Burbienė.

Jos iniciatyva jau ketvirtą kartą surengtai respublikinei konferencijai šiais metais buvo pasirinkta tema „Individualizavimas ir diferencijavimas ugdymo procese“. Konferencijos rengėjai esminį dėmesį paskyrė mokymosi ir mokymo pasiekimams: per konferenciją pedagogai, dalindamiesi gerąja darbo patirtimi, kalbėjo apie vieną šios dienos aktualijų – kaip, vykstant švietimo reformai ir įgyvendinant atnaujintas bendrąsias programas, svarbu yra kiekvieno vaiko pažinimas ir jo gebėjimų ugdymas.

„Matyti kiekvieną vaiką, jį pažinti, pagal gebėjimus paruošti užduotis mokytojui nėra lengva. Taikydamas individualizavimo bei diferencijavimo principus, kurie susiję ir su integraciniais procesais, kai mokyklą lanko skirtingo lygio bei gebėjimų vaikai, mokytojas ne tik privalo turėti tvirtų to dalyko, kurio moko, bet ir metodinių žinių. Taigi konferencijoje ir siekėme atskleisti, pristatyti tą metodinę patirtį, kurios mokytojai jau turi sukaupę“, - kalbėjo konferencijos organizatorė.

Anot jos, dalijimasis metodine praktine patirtimi mokytojo darbe yra pagrindinis variklis, skatinantis eiti į priekį, domėtis naujovėmis: žinių mokytojai turi, tačiau kasdien tenka ieškoti atsakymų, kaip jas pritaikyti praktiškai.

Pedagogai šiandien pripažįsta, kad susiduriama ir su psichologinių žinių trūkumu – į tai konferencijoje taip pat buvo atkreiptas dėmesys. „Mokytojo kasdienybė – susidurti su mokinio motyvacijos stoka. Ir tik pažindamas mokinį, gebėdamas kontaktuoti su vaikais, mokytojas gali jį motyvuoti, paskatinti mokytis, kad tai jam taptų ne prievarta, o įdomiu dalyku“, - psichologinių žinių svarbą apibūdino A.Burbienė.

Rengiant konferenciją, pasistengta paieškoti naujoviškesnų metodinės medžiagos pristatymo formų. Viena jų – filmuotų pamokų fragmentų peržiūra. Pasirinkus tokį būdą, konferencijos dalyviai tiesiog sutaupė laiko: nereikėjo sėdėti atvirose pamokose. „Tačiau pastebėjau ir šiokių tokių minusų – peržiūrint filmuotą medžiagą neliko gyvumo, stebėtojai negali pajusti klasės atmosferos. Tačiau filmuota medžiaga nenutolsta nuo pagrindinio tikslo – atskleisti metodo veiksmingumą“, - teigė pašnekovė.

Per konferenciją buvo pristatytas ir „eTwinning“ metodo projektas, vykdomas Europos valstybėse. Jame gali dalyvauti kiekviena mokykla. Rekomenduojamo metodo principas - kelis mokymosi dalykus integruoti į vieną visumą, ir šis darbas vyksta per pamokas. „eTwinning“ metodas artimas diferencijavimo bei individualizavimo kriterijams, juo susidomėjo ir Jurgio Pabrėžos gimnazijos pedagogai.

Filmuotų pamokų fragmentus konferencijoje pristatė Jurgio Pabrėžos gimnazijos mokytojai: Aušra Noreikienė, Neringa Mikaločienė, Rūta Paulikienė, Asta Motužienė, Vidmantas Lapinskas, Laima Idė, Milda Laureckienė, Rita Gembickienė, Irutė Lapinskienė, Aurelija Orlovienė, Dalė Povilaitienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas