Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Algimantas Kuprelis:

- Galvoju, kad kai kurios žolės yra veiksmingos. Geriu žaliąją arbatą, nes ji turi gerų ir naudingų savybių, be to, skani. Žiemą geriu liepų žiedų arbatą – gerai nuo kosulio. Dažnai šeimoje naudojame erškėtrožių vaisius: pats juos renku ir džiovinu – labai sveika. Žmona dirba medicinos srityje, todėl apie gydomąsias žolių galias negaliu nežinoti. Be to, mano jau miręs senelis buvo kaip ir žolininkas: rinkdavo žoles, jas maišydavo ir gerdavo užpilus nuo įvairių negalavimų.

Aldona Gubova:

- Tikiu, todėl geriu žolių arbatas, renku ir auginu gydomuosius augalus. Naudoju žoles kepenų veiklai gerinti, džiovinu petražoles – jos gerai inkstams, šlapimo pūslei. Laukuose prisirenku kraujažolių – jos stiprina kraują ir išvalo organizmą. Raudonieji dobilai, sumaišyti su kitomis žolėmis, gerina skrandžio veiklą. Rinkdama ir džiovindama žoles patiriu malonumą, o gerdama arbatas jaučiuosi sveika ir darbinga. Žolių priruošiu ne tik sau, bet ir kaimynėms.

Jonas Berlinskas:

- Tikiu. Žolės gal ir nepagydo itin sunkių ligų, pavyzdžiui, vėžio. Tačiau, mano įsitikinimu, žolelių arbatos ar užpilai gali padėti esant lengviems negalavimams. Pavyzdžiui, kam peršalus gerti vaistus, jei galima sau padėti išgėrus liepžiedžių ar aviečių arbatos. Kartais perku jau žolininkų surinktus ir paruoštus žolių mišinius – jų būna visokiems negalavimams pašalinti.

„Eurovaistinės“ farmakotechnikės Stanislavos Šoblinskienės komentaras:

- Pirkėjai mūsų vaistinėje labai dažnai perka žolelių arbatas, įvairius žolių mišinius, vaistinius preparatus, pagamintus iš gydomųjų augalų. Pastebėjau, kad mūsų žmonės yra labai apsiskaitę ir žino, kokios žolės tinka įvairiems negalavimams gydyti. Nebėra taip, kad pacientai pasitikėtų tik vaistais. Klientai į vaistinę ateina su mišinių receptais ir perka sudėtines jų dalis – žino, kokiu santykiu reikia maišyti žoles. Žmonės netgi žino žolių mišinių, kurie, jų manymu, padeda įveikti net vėžį. Tai, kad pacientai naudoja žolinius preparatus, yra labai gerai: kuo mažiau chemijos, tuo naudingiau pačiam žmogui. Mažiems negalavimams žolės tikrai tinka, tačiau susirgus sunkia liga, reikėtų konsultuotis su gydytojais – žolės tada būna priedas, tinkantis stiprinti sveikatą. Dažniausiai mūsų klientai perka moterims naudingą medetkų arbatą, nuo kosulio prašo čiobrelių, debesylo, žarnyno veiklai gerinti – kmynų. Nors pavojingų žolių vaistinėje nėra, rekomenduočiau atidžiai perskaityti žolių naudojimo instrukciją. Pavyzdžiui, atsargiai reikia vartoti jonažolę, ugniažolę. Žmonės žoles perka ir kaip kosmetines grožio priemones. Šviesiaplaukės moterys plaukų spalvą pagyvina ajerų, ramunėlių nuovirais, tamsiaplaukės – ąžuolo.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas