Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Antrą invalidumo grupę turinti ir niekada dėl ligos dirbti negalėjusi kretingiškė Jūratė Butavičienė sako svajojanti kada nors turėti darbą ir būti užsiėmusi bei naudinga. Moteris tikisi, kad šią galimybę jai suteiks visoje Lietuvoje vykdomas projektas „E-studijos ir naujos įsidarbinimo galimybės neįgaliesiems, siekiant paskatinti juos tapti pilnaverte darbo rinkos dalimi“.

Jūratė Butavičienė pasakojo, kad mokytis dirbti kompiuteriu pradėjo su dideliu noru. Moteris tikisi, kad pajėgs baigti dvejus metus truksiančias nuotolines studijas ir galbūt turės darbą.

Europos socialinio fondo finansavimą projektui laimėjusi Lietuvos neįgaliųjų draugija pakvietė ne pensinio amžiaus neįgaliuosius nuotoliniu būdu mokytis kompiuterinio raštingumo, finansų apskaitos ir valdymo, verslo vadybos ir telerinkodaros specialybių bei anglų kalbos.

„Projekte dalyvauja 600 Lietuvos neįgaliųjų – visiems jiems vykdant šį projektą namuose buvo pastatyti nauji kompiuteriai. Kretingos rajone kompiuterius ir nuotoliniam mokymuisi reikalingą įrangą gavo penkiolika žmonių“, - sakė Kretingos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Jonas Tiškus.

Programa vyks iki 2012-ųjų metų, dalis projekto dalyvių galės įgyti aukštąjį išsilavinimą. Programai pasibaigus, mokymams skirtus kompiuterius neįgalieji galės pasilikti sau, sumokėdami 15 procentų kompiuterio vertės arba grąžinti techniką įdiegusiai bendrovei „Alna Intelligence“.

„Kai mūsų pirmininkas pasiūlė dalyvauti programoje, daug kas netikėjo, kad dvejiems metams nemokamai gausime kompiuterius, galėsime mokytis. Tačiau mokymai jau prasidėjo. Šiuo metu savarankiškai iš knygų mokausi kompiuterinio raštingumo. Iki šiol neturėjau kompiuterio, todėl pradėjau nuo smulkmenų – išsiaiškinau, kaip ekraną papuošti gražia užsklanda, kaip naudotis paieškos sistema, kaip Skype programoje susisiekti su draugais, artimaisiais“, - pasakojo J.Butavičienė.

Pasak jos, ši programa neįgaliesiems suteikia galimybę būti arčiau pasaulio bei padeda pasijausti visaverčiais visuomenės nariais.

„Mokytis – reiškia būti užsiėmusiam, o užimtumas neįgaliesiems, kurie didžiąją laiko dalį praleidžia namuose, yra labai svarbus dalykas“, - įsitikinusi J.Butavičienė.

Jai pritarė trečią invalidumo grupę turinti Džeralda Steckienė. Jos nuomone, visiems, baigus nuotolines studijas, tikėtis gauti darbą nereikėtų. Tačiau moteris įsitikinusi, kad dalyvavimas mokymuose neįgaliesiems suteikia gyvenimiško ūpo, kurio labai dažnai pritrūksta.

„Nuotolinės studijos yra labai patogu, nes nereikia išeiti iš namų – tai dažniausiai neįgaliesiems būna sudėtinga. O tai, kad galime naudotis kompiuteriais, susisiekti su kitais, mokytis, per specialias programas bendrauti su dėstytojais, gerina neįgaliųjų vidinę būseną. O gera nuotaika, noras kažką veikti gerina ir fizinę neįgaliojo sveikatą“, - mano D.Steckienė.

Lietuvos neįgaliųjų draugija nuotolinio mokymo programą vykdo kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Europos socialinio fondo agentūra. Projektui yra skirta 5,89 mln. litų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas