Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gaunantieji pašalpas už jas turėtų ir atidirbti

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2010-03-23

Kretingos rajone šiuo metu tūkstantis šeimų gauna socialines pašalpas. Didėjant nedarbui, daugėja ir tokių šeimų. Todėl Savivaldybės tarybos nariai iškėlė problemą: galbūt socialines pašalpas gaunantys asmenys galėtų dirbti visuomenei naudingus darbus.

Pavasarį ypač aktualu susitvarkyti aplinką mieste bei seniūnijose. Aplinkai švarinti seniūnijos įprastai pasitelkdavo į viešuosius darbus iš Darbo biržos siunčiamus asmenis. Todėl dar 2002 m. priimtas Kretingos rajono savivaldybės sprendimas dėl savanoriškų viešųjų darbų organizavimo kurį laiką nebuvo aktualus.

Tačiau šiemet, Darbo biržos direktorės pavaduotojos Virginijos Domeikienės žodžiais, į viešuosius darbus tebus įdarbinta vos 70 mūsų rajono asmenų. Jie dirbs po 2 mėnesius. Viešiesiems darbams šiemet teskirta 70 tūkst. Lt.

„Todėl pati Savivaldybė turėtų organizuoti ir įdarbinti į socialinius viešuosius darbus tuos asmenis, kuriems skiriamos socialinės pašalpos“, - mano V.Domeikienė.

„Socialines pašalpas gauna labai įvairus kontingentas žmonių. Yra ir tokių, kurie niekada nenorėjo dirbti. Tačiau dabar ypač padaugėjo žmonių, praradusių turėtus darbus“, - kalbėjo Socialinės paramos skyriaus vedėją pavaduojanti Sigita Barkauskienė.

Socialinę pašalpą gali gauti bet kokio – darbingo ir pensinio - amžiaus asmenys, kurių pajamos vienam šeimos nariui yra mažesnės negu 350 Lt. Ji gali būti skiriama vienišiems žmonėms arba visai šeimai, tačiau bedarbis asmuo 6 mėn. turi būti registruotas Darbo biržoje. Pašalpa skiriama neribotam laikui, kol pasikeičia asmens ar jo šeimos socialinė padėtis.

S.Barkauskienė teigė, jog problema apie pašalpas gaunančių asmenų įdarbinimą buvo keliama jau prieš kelerius metus, tačiau seniūnai į ją žvelgė vangiai.

Kretingos miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Alma Patamsienė mano: jei ši funkcija būtų pavesta seniūnijoms, tektų įdarbinti papildomai darbuotojų, kurie koordinuotų šią veiklą.

„Mes miestą valome ir tvarkome išvien su bendrove „Kretingos komunalininkas“. Jie pasirūpina įrankiais, garantuoja darbų saugą bei priežiūrą“, - sakė A.Patamsienė.

Kretingos seniūnijos seniūno pavaduotoja Danutė Šeputienė įsitikinusi, jog asmenys, gaunantys pašalpas, turėtų atidirbti visuomenei naudingą darbą. Tačiau, jos manymu, turėtų būti gerai apgalvotas mechanizmas, kaip tuos žmones įjungti į darbą.

„Aplinka pagražėtų, galėtų būti nušienautos pakelės. Bet daugumą asmenų, ypač tų, kurie „amžinai“ neranda darbo, reikėtų prižiūrėti, parūpinti jiems įrankių, transportą nuvežti į darbą ir parvežti. Gal mieste tokius asmenis lengviau įdarbinti, o kaime jie turėtų tvarkyti vien savo gyvenamąją vietovę“, - mano D.Šeputienė.

Anot jos, Kretingos seniūnijoje jau yra 211 šeimų, kurios gauna socialinę pašalpą. Vien šį mėnesį dokumentus pašalpai gauti pateikė 62 asmenys.

Vienas iš Lietuvos miestų, kuriame jau prieš ketverius metus įsigaliojo tvarka, kad asmenys už dykai gaunamus valstybės pinigus turi ir atidirbti valstybei, yra Druskininkai.

„Pajūrio naujienos“ pasidomėjo, kaip ši tvarka galioja Druskininkų kurorte.

„Socialines pašalpas gaunančius darbingus asmenis įdarbiname kartu su asmenimis, siunčiamais į viešuosius darbus. Jie prižiūri dviračių takus, valo miško parkus, tvarko seniūnijų aplinką. Juos atsiunčia Socialinės paramos skyrius su specialia rekomendacija, kokius darbus šie gali dirbti. Kiekvienam darbai paskiriami individualiai. Dabar padaugėjo asmenų su aukštuoju išsilavinimu, todėl juos paskiriame į darželius, mokyklas, polikliniką. Už socialinę pašalpą asmuo privalo atidirbti 48 val.“, - pasakojo Druskininkų savivaldybės paslaugų ūkio direktorė Birutė Jonušauskienė.

Nors yra ir piktų žmonių, nenorinčių paklusti šiam sprendimui, naujoji tvarka, anot B.Jonušauskienės, pasiteisino: 2006 m. buvo įdarbinta tik 50, o 2009 m. - jau 900 asmenų.

Ji paragino kretingiškius Savivaldybės tarybos narius atvykti į Druskininkus pasisemti gerosios jų darbo patirties.

Socialines pašalpas Kretingos rajono seniūnijose gauna:

Kretingos miesto – 412,

Kretingos – 176,

Darbėnų – 114,

Žalgirio – 69,

Kūlupėnų – 39,

Salantų – 38,

Imbarės ir Kartenos – 37 asmenys.

Socialinės pašalpos dydis yra įvairus – nuo keliasdešimt ligi 1 tūkst. litų šeimai. Tai priklauso nuo šeimos narių skaičiaus ir jų pajamų dydžio.Vienišam, pajamų negaunančiam bedarbiui skiriama 315 Lt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas