Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žvėrims surengė puotą

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Gamta
  • 2010-02-23

Šiųmetinė šalta ir gili žiema – tikras išgyvenimo egzaminas miško žvėrims. Todėl Marijono Daujoto vidurinės mokyklos dešimtokų į mišką atvežtas maistas, anot Kretingos miškų urėdijos urėdo pavaduotojo Sigito Kupšio, žvėrims – tikra puota.

Marijono Daujoto vidurinės mokyklos dešimtokai Peldinės miško žvėrims atvežė daržovių, grūdų, duonos. Miškininkai pasidžiaugė daugiau negu dešimtmetį trunkančia draugyste su „Jaunaisiais daujotukais“.

Grūdai, daržovės, duona – tokiais gardėsiais Peldinės miško gyventojus pradžiugino „Jaunieji daujotukai“, priklausantys Lietuvos miškininkų sąjungos Jaunųjų miško bičiulių sambūriui.

Jų vadovė biologijos mokytoja metodininkė Giedra Benetienė pasakojo, kad maisto žvėrims nešė visos mokyklos mokiniai, o dalis jų paaukojo ir pinigų. „Bene dosniausi buvo penktokai, tačiau iniciatyvos netrūksta ir vyresniųjų klasių mokiniams“,- pasidžiaugė mokytoja. Ji tikisi, kad aplankyti miško gyventojus su vis kitos klasės mokiniais pavyks kas savaitę.

Žiemą žvėrys būna arti šėryklų – tolimesniems žygiams jie stengiasi neeikvoti jėgų. Net garsas, kai trinkteli uždaromos automobilio durys, žvėrims yra tarsi gongas, skelbiantis pietų laiką.

Beveik 20 šernų būrį per autobuso langą turėjo progos išvysti ir „Jaunieji daujotukai“.

„Tokią žiemą sunkiausia stirnoms – jei ant sniego paviršiaus susidaro pluta, jos negali prakasti sniego iki žemės, o tai būtina ilsintis“,- sakė S.Kupšys.

Jo teigimu, mokinių atvežtas maistas žvėrims būsiąs lyg desertas. Tačiau miškinininkai ir medžiotojai nuolat rūpinasi pašaru gyvūnams: per savaitę vien kukurūzų siloso į Grūšlaukės ir Lenkimų girininkijų miškus atvežta per 30 tonų.

Be to, žiemą vyksta intensyvūs medžių kirtimo darbai, todėl kirtavietėse specialiai paliekama nuleistų medžių, dalis šakų. Kad elniniai žvėrys turėtų kuo maitintis, ir kitur nuleidžiama drebulių, blindžių. „Jei stirnoms, briedžiams, elniams nepaliktume šių medžių, nukentėtų mūsų pasodinti jaunuolynai. Kad žvėrys padarytų kuo mažiau žalos miško kultūroms, jos tveriamos tvoromis, tepamos repelentais, kurie apsaugo viršūninius ūglius nuo nukandimo“, - paaiškino S.Kupšys.

Grūšlaukės girininkijos girininkas Ignas Kripas sakė svečiuose pirmą kartą sulaukęs mokinių iš miesto mokyklos. Čia kur kas dažnesni lankytojai – Grūšlaukės pagrindinės mokyklos mokiniai. „Ir šiemet su šios mokyklos pedagogais sutarėme sukalti ir pakabinti inkilų paukščiams, jau tradicija tapo švarinti mišką nuo šiukšlių“,- pasakojo I.Kripas.

Miškininkai tikisi, kad per tokias išvykas jaunimas pamils miško grožį, išmoks tausoti gamtą ir džiaugtis ja. O gal, miškininkų paraginti, jie ir prie savo namų įrengs lesyklą paukščiams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas