Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kiekvieną šeštadienį į televizijos šou „Chorų karai“ kartu su Klaipėdos choru bei operos solistu Deiviu išsirengia ir du kretingiškiai – 17-metė Indrė Malakauskaitė bei 26 metų Mindaugas Jepšas. Aštuoniais balsais sudainavę „Queen“ hitą „Somebody To Love“ ir atsidūrę II rezultatų lentelės vietoje, Klaipėdos choro dainininkai ir šį šeštadienį tikisi gausaus viso pajūrio regiono žiūrovų palaikymo.

Indrė Malakauskaitė bei Mindaugas Jepšas teigė, jog patekti į „Chorų karus“ verta dėl naujų įspūdžių ir naujų draugų.

„Queen“ hitą atlikti nebuvo lengva: vienas balsas teko tik dviem choristams, tad skambant kūriniui visą laiką atrodė, kad atsakai ir už save, ir už kitą tuo pačiu balsu dainuojantį dainininką“, - kalbėjo abu kretingiškiai, prisipažinę, jog kartais savaitės neužtenka, kad išmoktų naujo kūrinio žodžius.

„Tokiu atveju juos dar mokomės ir autobuse, kol nuvykstame į televiziją“, - teigė M.Jepšas, kuriam vis atitenka dainuoti bosu.

Indrei, kuri per antrąjį chorų pasirodymą atliko solo partiją, gi tenka dainuoti platesniu diapazonu.

Abu kretingiškiai žino viena: einant „kariauti“, scenoje neleistina nusidainuoti, nukrypti nuo repeticijose sugalvotos idėjos, o komisijai vertinant pasirodymą – negalima rodyti jokių atvirų emocijų.

„Suprantame, kad esame šou dalyviai, tad mūsų reakcija į komisijos vertinimus turi būti paslėpta giliai širdyje, nes nežinia, kada mūsų veidus pritrauks kameros. Nors tai gerai žinau, vis tik buvau pabarta, kad per pastarąjį pasirodymą stovėjau šiek tiek „nuleidusi nosį“, - kalbėjo I.Malakauskaitė, šiuo metu Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje studijuojanti vokalą.

Šioje muzikinio ugdymo įstaigoje vokalo mokėsi ir M.Jepšas, tačiau gyvenimo su muzika nesusiejo: apsaugininku vienoje firmoje dirbantis vyras įsitikinęs, kad daugeliu atvejų muzikanto duona Lietuvoje yra neperspektyvi. „O groti vestuvėse nesinorėjo“, - pridūrė Mindaugas.

Jis bei jo kolegė Indrė nesiguodžia, kad praėjus atranką į televizijos šou, tenka patirti didžiulį emocinį bei fizinį krūvį, savaitės laiką paskirstant mokslui, darbui, repeticijoms, išvykoms.

„Susiradome daug draugų. Nuovargį, įtampą atperka bendravimas, šou bei filmavimo žavesys, azartas, choro vadovių dėmesys choristams, Deivio mokėjimas bendrauti“, - dalyvavimo „Chorų karuose“ pranašumus vardijo Indrė ir Mindaugas.

Į atranką jie abu atėjo vedini smalsumo. Abu nesitikėjo, kad iš poros šimtų atrankos dalyvių pateks atstovauti uostamiesčiui „Chorų karuose“. Porą valandų išstovėję per visą Klaipėdos senamiestį nusidriekusioje eilėje, nei Indrė, nei Mindaugas nesitikėjo, kad tapę Klaipėdos choro dalyviais, bus atsakingi už rezultatą, kurio vis tik iš jų reikalaujama.

„Vienus reikalavimus mums kelia choro vadovės Kristina Jatautaitė bei Aušra Smičiūtė, antrus – choreografai. Kol mokaisi naują kūrinį, atrodo, kad nei dainuoti bemoki, nei šokti. Fizinis krūvis tam tikra prasme trukdo dainuoti, bet kitaip negalima – mes privalome įgyvendinti tą idėją, kurią Deivis yra aptaręs kartu su choro vadovėmis, choreografais“, - teigė I.Malakauskaitė ir M.Jepšas.

Dainuodami „Chorų karuose“ jie neturi tiesioginio kontakto su žiūrovu, tačiau puikiai žino, jog žiūrovų palaikymas anapus televizorių ekranų visiems choristams yra nepaprastai svarbus.

„Todėl ir stengiamės ne vien tik dėl komisijos, bet ir dėl žiūrovų“, - kalbėjo iš Kretingos kilę „Chorų karų“ dalyviai, labai vertinantys kiekvieną savo šeimos narių bei žiūrovų balsą.

Beje, eidami į sceną, „Chorų karų“ dalyviai kilusį jaudulį turi numalšinti savo pačių pastangomis: pagal kontraktą, prieš pasirodymą negalima vartoti jokių raminamųjų vaistų, alkoholio.

Klaipėdos chore be kretingiškių dainuoja choristai iš Gargždų, Mažeikių, Klaipėdos, netgi Jurbarko.

Klaipėdos choras, pasirinkęs žaismingo, judraus, humoro nestokojančio choro įvaizdį, taip susidraugavo, kad Indrė bei Mindaugas sakė nežiną, ką reikės daryti, televizijos šou pasibaigus.

„Kas visa tai pakeis – nežinia. O po pirmos-antros repeticijos dar galvojau: „Ir ko aš čia lindau“, - prisipažino M.Jepšas. – Gi dabar žiūriu: kuo toliau, tuo labiau „Chorų karai“ mane „veža“...“

Indrė pasakojo, jog kiekviena repeticija, kelionė į Vilnių yra kupina juoko, linksmybių. „Be abejonės, ir – susikaupimo. Nes filmuojant tiesiogiai, antro dublio nėra“, - teigė I.Malakauskaitė, kuri, šiemet baigianti Stasio Šimkaus konservatoriją, ketina savo gyvenimą susieti su muzika.

Baigusi Kretingos meno mokyklą, chorinio dainavimo specialybės mokiusis pas Eugeniją Karkienę, nemažai keliavusi su kretingiškių choru, I.Malakauskaitė pripažino, jog „Chorų karuose“ ji įgijo visai kitokios – labiau su šou – susijusios patirties.

„Gal todėl ir mano dabartiniai mokytojai arba išvis nežiūri tos laidos, arba atsargiai primena, jog dalyvaujant šou, mokslai turi nenukentėti. Manau, įrodysiu, jog viską galima suspėti ir kad iš chorinės muzikos klasikos rėmų išėję „Chorų karai“ mano muzikiniam suvokimui nepakenks“, - kalbėjo I.Malakauskaitė.

Naują gyvenimo žavesį televizijos šou „Chorų karai“ atradę kretingiškiai sakė kol kas besimėgaujantys naujais potyriais ir galvojantys apie viena – padedant žiūrovams, pasiekti pergalę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas