Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono meras Juozas Mažeika kartu su dar penkiais Klaipėdos regiono savivaldybių vadovais pasirašė Elektroninės demokratijos deklaraciją. Nuo šio žingsnio Klaipėdos regione bus pradėtas vykdyti unikalus Lietuvoje elektroninės demokratijos paslaugų piliečiams sukūrimo savivaldybių administracijose projektas.

„Projekto tikslas – šešiose Klaipėdos regiono savivaldybėse kurti elektronines priemones, kuriomis piliečiai galėtų pareikšti savo nuomonę įvairiais savivaldybės gyvenimo klausimais, išreikštų pastabas, galėtų lengvai susirasti ir peržiūrėti institucijų rengiamus teisės aktus, lengvai susipažintų su savivaldybės svetainėje teikiama informacija. Sieksime, kad informacija būtų skaidri – bus galima peržiūrėti posėdžių medžiagą, rašyti komentarus. Tikimės, kad galėsime sukurti ir problemų žemėlapį: pamatė žmogus didelę duobę savo gatvėje, ir pažymi žemėlapyje“, - pasakojo Klaipėdos savivaldybės Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Darius Kadys.

Sukūrus šį projektą, piliečiai aktyviai galės dalyvauti savivaldybių valdyme, nebereikės dėl klausimų stovėti eilėje prie kabinetų, o valdininkams šio projekto metu sukurtos elektroninės priemonės suteiks galimybę vykdyti gyventojų apklausas, glaudžiau su jais bendrauti.

Pasak Seimo nario Vytauto Grubliausko, Lietuvoje jau yra sukurta informacinė visuomenė, o visa įstatyminė bazė yra palanki plėtoti elektroninei demokratijai.

„Dar visai neseniai elektroninė bankininkystė buvo retenybė, vos vienas kitas naudojosi šia bankų teikiama paslauga. Dabar gi kone nė vienas nebegalime kitaip įsivaizduoti savo gyvenimo. Tai rodo, kad esame pasirengę ir elektroninei demokratijai. Politikų, valdininkų kelias į piliečių širdis, jų simpatijas gali eiti būtent per elektroninės demokratijos duris. Turime puikų pavyzdį: dalį JAV prezidento Barako Obamos sėkmės rinkimuose nulėmė tai, kad jis su savo rinkėjais dalyvavo socialiniuose interneto puslapiuose. Tokio pat politikų ir piliečių kontakto sieksime ir vykdydami elektroninės demokratijos projektą“, - kalbėjo V.Grubliauskas.

Konferencijoje dalyvavęs politologas Lauras Bielinis teigė, kad didžiausias pavojus demokratijai yra neveiklūs žmonės. Mokslininko nuomone, elektroninė demokratija padėtų aktyvinti rinkėjus.

„Politikai yra atitrūkę nuo visuomenės. Kiek aktyvių piliečių prarandama dėl emigracijos – juk išvykęs žmogus nebegali domėtis savo savivaldybės reikalais, nebežino, kokie politikai dirba jų rajono naudai. Jaunimas taip pat nebesidomi politika. Elektroninė demokratija šiems žmonėms suteiktų galimybę būti politiškai aktyviems“, - įsitikinęs L.Bielinis.

Kretingos rajono savivaldybės Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Arūnas Benetis pasakojo, kad Kretingos rajono savivaldybėje planuojama įdiegti tarybos posėdžių transliavimą, peticijų pasirašymą.

„Tikimės, kad naujas projektas sudomins rajono gyventojus: jie galės sėdėdami namuose užduoti klausimus tarybos nariams, o šie galės rūpimais klausimais vykdyti gyventojų apklausas. Ir dabar esame „paleidę“ apklausos formą, kurioje galima išdėstyti savo nuomonę, pasiūlymus. Savivaldybės svetainę piliečiai lanko aktyviai. Pavyzdžiui, šį mėnesį svetainę aplankė beveik 40 tūkst. žmonių. Iš jų daugiau negu 9 tūkst. yra unikalūs vartotojai“, - sakė A.Benetis.

Projektą, kurio vykdytojas yra Klaipėdos miesto savivaldybė, finansuos Europos Sąjunga. Šešiems projekto partneriams – Kretingos, Klaipėdos, Skuodo, Šilutės rajonų ir Palangos bei Neringos miestų savivaldybėms - bus skirta daugiau negu 2 milijonai litų, kad būtų įvykdyti planai.

Projektas bus įgyvendintas per dvejus ateinančius metus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas