Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kas šeštas įvykis, į kurį vyksta policijos pareigūnai, – vadinamasis buitinis konfliktas. Dėl konfliktų, triukšmo, smurto namuose pagalbos prašymų policija sulaukia kasmet vis daugiau: per 9 mėn. šiemet – 503, pernai – 494, užpernai – 121. Atkreipdami dėmesį į šią problemą šį mėnesį policija Kretingos rajone, kaip ir visoje šalyje, vykdo prevencinę priemonę „Smurtui šeimoje – ne!“.

Per akciją policijos pareigūnai aplankys šeimas, kuriose buvo smurtaujama, ir teirausis, kokios pagalbos joms reikėtų, išaiškins teises, suteiks reikalingos informacijos.

Smurto problemas policijos pareigūnai aptars ir su kitų teisėsaugos, socialinių institucijų darbuotojais, visuomenės atstovais.

Vis dėlto Kretingos rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Arturas Lingaitis pripažino, kad būna situacijų, kai su smurtu kovojantiems pareigūnams rankas suriša netobuli įstatymai.

„Lietuva – bene vienintelė Europos Sąjungos šalis, kurioje smurtas šeimoje tebelaikomas privačiu smurtautojo ir aukos reikalu. Teko dalyvauti Pietų Baltijos šalių seminare Lenkijoje. Šioje šalyje taikomas baudžiamasis įstatymas labiau konkretizuotas, gina smurtą patyrusius šeimos narius. Tačiau ten, kaip ir Lietuvoje, galutinai neišspręsta problema dėl smurtautojo, o ne aukos iškeldinimo iš namų, kol vyksta teisminiai procesai“,- kalbėjo A.Lingaitis.

Dabar šeimos konflikto išsiaiškinti nuvykę policijos pareigūnai tegali smurtautoją nuraminti arba jį atvežti į komisariatą.

„Smurtautojas vėl grįžta į tuos pačius namus. Neretai jis būna dar piktesnis, todėl aukai tenka tiesiog pabėgti iš savo namų ieškant pagalbos ar prieglobsčio“,- sakė A.Lingaitis.

Nukentėjusysis turi parašyti pareiškimą dėl patirto smurto. Tačiau ir pradėtas policijos tyrimas bus nutrauktas, paaiškėjus, kad padarytas tik nežymus kūno sužalojimas, pavyzdžiui, sumušama iki mėlynės, sulaužoma nosis ir pan. O nukentėjusiajam pasiūloma į teismą kreiptis privataus kaltinimo tvarka.

Pagal įstatymus, kad policija galėtų atlikti ikiteisminį tyrimą ir bylą perduoti teismui, auka turi būti sužalota kur kas labiau.

Nors pasitaiko atvejų, A.Lingaitis teigė, kad ir tuomet auka su smurtautoju susitaiko ir prašo, kad byla būtų nutraukta.

„P.n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas