Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ant turgaus prekystalių karaliauja klastotės

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Teisėtvarka
  • 2009-11-10

Kelnės, džemperiai, striukės, marškinėliai su garsių prekių ženklais – už kur kas mažesnę kainą. Tokiu masalu pirkėjus viliojusiems Kretingos turgaus prekeiviams dabar teks aiškintis teismui.

Šeštadienį Kretingos turguje policijos pareigūnai nutvėrė du prekiautojus, žmonėms siūlančius prekių klastotes. Pas 45 metų kretingiškę A.P. rastos 9 sportinės kelnės su užrašu „Adidas“, dar 5 – su užrašu „Puma“, 13 – su užrašu „Nike“.

Tarp 50 metų šventojiškio A.Š. prekių rasti 5 džemperiai ir 3 striukės su užrašu „Puma“, 4 džemperiai, 6 striukės ir 2 marškinėliai, paženklinti „Nike“ vardu, bei 2 striukės ir 3 džemperiai su užrašais „Adidas“.

Pirmą kartą dėl prekių klastočių įkliuvę prekybininkai policijos pareigūnų prašė pasigailėti ir skirti tik įspėjimą. Tačiau už tokį nusižengimą yra numatyta tik baudžiamoji atsakomybė – didžiausia bausmė, kuri gresia, yra bauda arba laisvės apribojimas.

Kretingos rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėja Jurgita Pakutkienė teigė, kad A.P. ir A.Š. teisinosi prekes įsigiję Gariūnų turgavietėje.

„Ne visi prekybininkai suvokia, jog suklastotas prekės ženklas yra tas pats, kaip ir padirbti pinigai“, - sakė J.Pakutkienė.

Manoma, kad Kretingos turguje gali būti pradavinėjama ir daugiau klastočių, todėl policijos pareigūnai ketina ateityje vėl vykdyti tikslinę priemonę dėl svetimo prekės ženklo naudojimo tam neturint leidimo.

„Padaryta milžiniška žala: dėl klastočių mažiau nuperkama originalių prekių. Bet daug sunkiau įvertinti sugadintą reputaciją – juk klastotę nusipirkęs žmogus nusivilia negavęs tokios kokybės, kokią žadą gamintojai. Kiekviena firma turi savo metodiką, kaip suskaičiuoti žalą dėl klastočių. Dažniausia ji prilyginama analogiškos firminės prekės kainai, nors kartais ji gali būti keliskart ir didesnė“, - teigė policijos pareigūnams klastotes padėjęs išaiškinti tarptautinės asociacijos SNB-REACT atstovas Lietuvoje Kazimieras Saržickas.

Apie 120 pasaulinių gamintojų interesams atstovaujantis K.Saržickas teigė, jog problema dėl prekių klastočių mūsų šalyje yra aktuali – prekės, pažymėtos garsiais firmų vardais, yra kur kas paklausesnės už kitas. Daugiausia suklastotų prekių pagaminama Kinijoje.

„Kiekvienas gamintojas naudoja skirtingas apsaugos priemones: tam tikrose vietose būtinos etiketės, būdingos prekių pakuotės, tikslios paties prekės ženklo proporcijos, prekės kokybė ir kt. Kartais pirkėjams gali būti labai sudėtinga atskirti klastotes nuo originalių prekių. Nenorėdami apsigauti jie pirkti turėtų pas patikimus pardavėjus, atkreipti dėmesį į tokios pačios prekės kainą skirtingose prekybos vietose – jei jos skiriasi kelis kartus, turėtų kilti abejonių“,- paaiškino K.Saržickas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas