Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Moko kovos meno ir teisingumo

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2009-11-06

“Trenere, o kada mušimės?” – pravėręs karatė kiokušin treniruočių salės duris paklausia dažnas vaikas ar paauglys, prisižiūrėjęs filmų apie gatvės muštynes ir su tuo tapatinantis kovų menus. Tad pradėjusiems lankyti mūsų treniruotes tenka ilgai ir nuodugniai paaiškinti, ko jie iš tikrųjų atėjo”, - “Pajūrio naujienoms” sakė karatė kiokušin trenerė Viktorija Silvaškaitė.

Pirmosios treniruočių minutės skiriamos tylai ir susikaupimui.

Ji atstovauja Klaipėdos karatė kiokušin “Shodan” mokyklai, kuri iki šiol Kretingoje nevystė savo veiklos.

“Kretingoje atsiradome pačių kretingiškių iniciatyva. Vienas per kitą sužinoję, kad mūsų mokykla veikia ir Palangoje – čia treniruojasi trys įvairaus amžiaus grupės, norintys sportuoti kretingiškiai klausė, ar atsiras galimybė karatė kiokušin mokytis ir Kretingoje”, - atsiradimo mūsų rajone priežastį įvardino V.Silvaškaitė.

Pirmo dano meistrė, Europos čempionato prizininkė “Shodan” mokyklos atstovė šiuo metu treniruoja dvi kretingiškių vaikų ir paauglių grupes: iki 12 metų bei vyresnių. Kiekvieną grupę lanko iki 30 vaikų - merginų ir vaikinų.

V.Silvaškaitė pastebi, kad karatė treniruotes vaikai ar paaugliai pasirenka dėl keleto priežasčių. Vienus atveda tėvai – jie pageidauja, kad per daug aktyvus vaikas turėtų kur išsikrauti arba atvirkščiai – kad per lėtas vaikas įgytų drąsos ir pasitikėjimo savimi. Turinčių asmeninę motyvaciją yra daugiau tarp vyresnio amžiaus vaikinų ir merginų.

Pirmieji žingsniai per karatė kiokušin treniruotes yra susiję su drausmės, disciplinos, geros fizinės formos ugdymu. Tik po to jaunieji sportininkai mokomi bazinės technikos.

“Kaip trenerė iš ugdytinių reikalaučiau maksimalaus rezultato – kad būtų iškovotas techninio pasirengimo lygį liudijantis diržas, o kaip mokytoja norėčiau, kad išaugtų ir atsiskleistų teisingas žmogus – tokia yra karatė kiokušin esmė”, - paaiškino V.Silvaškaitė.

Jos nuomone, per treniruotes nesimuliuojant, jau po 5-6 mėnesių galima laikyti egzaminą pirmajam karatė diržui gauti. Tad kukliais skaičiavimais, pirmąjį egzaminą kretingiškiai greičiausiai laikys sausį.

Pati karatė kiokiušin kultivuojanti jau 16 metų, V.Silvaškaitė sako, kad karatė sportas unikalus tuo, jog juo užsiimti gali ir jaunas, ir senas: esama šalių, kur karatė užsiima solidaus amžiaus žmonės. Tačiau Lietuvoje tai dar nėra įprasta.

Kyokushin karate – kovos menas, kilęs iš Japonijos.

Kyokushinkai išvertus iš japonų kalbos reikštų “absoliučios tiesos bendruomenė”.

Kiokušin karatė stilius turi tris kovos būdus: kumite (kova su varžovu), kata (kova su įsivaizduojamu užpuoliku, sudėtingų smūgių ir blokų demonstravimas) bei tameshi-wari (įvairių daiktų laužymo technika).


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas