Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikintis – šimtus kartų per dieną

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2009-10-30

Stambiuosiuose prekybos centruose dirbančios kasininkės per dieną su klientais pasisveikina nuo kelių šimtų ligi tūkstančio kartų. Iš vieno Kretingos prekybos centro į redakciją atsiųstas elektroninis laiškas paskatino pasidomėti, ar reikia tokio dirbtinio mandagumo ir ar tai neerzina pačių pirkėjų.

Laiško autorių nuomone, į pasisveikinimą dažnas klientas net nesureaguoja, o bereikalingas „liežuvio barškinimas“ perdien jas labai išvargina. Išsėdėjus kasoje visą dieną, vakare nebėra nei noro, nei jėgų šypsotis ir labintis su namo taip pat skubančiais pirkėjais.

Pačių pirkėjų nuomonės dėl kasininkių pasilabinimo yra gana įvairios. „Suprantu sunkų pardavėjų darbą: jos ne vien sėdi kasoje, bet dažnai pačios iškrauna prekes ir sunešioja jas į prekybos salę. Todėl visai nepykčiau, jeigu jos kasoje ir nepasakytų to trafaretinio „laba diena“, - kalbėjo kretingiškė.

Kita pirkėja buvo priešingos nuomonės: „Man nėra malonu, jeigu pardavėja, nė nežvilgtelėjusi, išsyk griebia skenuoti prekę. Dar nemaloniau, jeigu, nespėjus susikrauti produktų į krepšį, ji griebia jau kito pirkėjo prekes, ir tenka atsirinkinėti susimaišiusius pirkinius. Gerokai maloniau, jei pardavėja pasisveikina ir, palinkėjusi geros dienos, lukteli, kol viską susidedi į maišelį“.

Žemaitės gatvėje įsikūrusio prekybos centro „Maxima“ direktorė Elvyra Niuklienė teigė, jog jų prekybos tinklo parduotuvėse yra laikomasi bendravimo su klientu strategijos – pasisveikinti ir atsisveikinti su juo: „Toks bendravimas sukuria šiltą santykį su pirkėju, - taip parodome, kad jis mums yra svarbus. Ir žmogui nors trumpam tai pakelia nuotaiką“.

„Klientų aptarnavimo taisykles sukuria ne direktoriai, - jas rengia specialistai, talkinant psichologams. Priimdami į darbą pradavėjas, jas supažindiname su tomis taisyklėmis ir reikalaujame, kad pasisveikintų ir atsisveikintų su pirkėju. Nėra griežtų nuorodų, kaip tai padaryti: galima ir savomis mandagumo frazėmis. Jei sukuri gerą nuotaiką, malonu ir pačiam, ir aptarnautam klientui“, - teigė „Iki“ tinklo parduotuvės Kretingoje vadovė Birutė Raizgienė.

Parduotuvės „Grifas“ savininkė Danutė Pocienė sakė, jog griežtai iš savo pardavėjų nereikalaujanti, kad šios pasisveikintų su nepažįstamais pirkėjais. „Tačiau pas mus perdien ir net po kelis sykius ateina jau pažįstamais tapę žmonės. Nebūtina ištarti tą trafaretinį „laba diena“, bet gerą toną palaikyti – būtina: galima pasisveikinti žvilgsniu, nusišypsoti ar tarti kokį šiltą žodį“, - įsitikinusi savininkė.

Vieno stambaus Kretingoje prekybos tinklo darbuotojas, pradėjęs nuo kasininko darbo ir iškopęs ligi vadovo, stebėjosi, kaip kasininkas gali kelti problemą dėl bendravimo su klientu, kuris tėra minimalus: „Niekaip nesuprantu, juk kasininko pareigybė – ne vien sėdėti kasoje ir skenuoti prekes, bet ir palaikyti normalų darbinį santykį su pirkėju. Tai – jo darbo dalis. Nejaugi taip sunku pasisveikinti ar atsisveikinti, palinkint geros dienos arba gerų švenčių, šioms artėjant. Tai - toks menkniekis, smulkmena. Esu dirbęs kasininku Vokietijoje: ten nėra net minčių, kad, aptarnaudamas žmogų, nepasisveikintum - tarsi ignoruodamas jį . Mane nuvylė aptarnavimo kokybė Lietuvos prekybos sistemoje: sykį viena pardavėja sakė mananti, kad pirkėjas pirmas turėtų su ja pasisveikinti. Kaip galima taip samprotauti: juk mes, dirbantys prekybos sferoje, iš pirkėjų gyvename, jie gi – mūsų duona“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas