Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiaurietiškas ėjimas tinka ir jaunam, ir senam

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2009-10-23

Kretingos pranciškonų gimnazijos kūno kultūros mokytoja Virginija Valiūnienė jau antrus metus vykdo sveikatingumo programą, pagal kurią įvairaus amžiaus žmones moko šiaurietiško ėjimo.

Pranciškonų gimnazijos mokytoja Virginija Valiūnienė (trečia iš dešinės) pavasariop šiaurietiško ėjimo mokys ir gimnazijoje besimokančias merginas. Šiuo metu šiaurietišką ėjimą mokytoja norėtų papopuliarinti tarp brandaus amžiaus moterų.

“Šiaurietiškas ėjimas, arba vaikščiojimas, kaip patraukli judėjimo forma, tinka ir jaunam, ir senam. Ėjimas remiantis specialiomis lazdomis, kad ir pamažu, - populiarėja. Ir manau, kad šis nebrangus užsiėmimas laikui bėgant dar labiau išpopuliarės tarp tų, kurie rūpinasi savo sveikata, vis labiau pripažįsta, kad aktyvi gyvensena daro didelę įtaką sveikatai”, - kalbėjo šiaurietiško ėjimo populiarintoja Kretingoje.

Statistika teigia, kad 40-60 proc. mūsų sveikata priklauso nuo gyvensenos. “O štai, pavyzdžiui, nuo gydytojo mūsų sveikata tepriklauso tik 8-10 proc. Vadinasi, turėtume labiau priartėti prie teisingos gyvensenos, kurios principus daugelis žinome. Tai – ir sveika mityba, ir judėjimas, ir žalingų įpročių atsisakymas, ir t.t., - kalbėjo V.Valiūnienė. - Ir iš savo, kaip kūno kultūros mokytojos, patirties, ir remdamasi Kūno kultūros akademijos profesoriaus Alberto Skurvydo pastebėjimais, galiu pasakyti, kad mūsų sveikatai palankiausias judėjimas yra greitas ėjimas, lėtas bėgimas ar kokia kita judėjimo forma, trunkanti 20-40 minučių. Judėjimo intensyvumas – trys-keturi kartai per savaitę”.

V.Valiūnienė po aerobinio krūvio dar rekomenduotų atlikti jėgos, lankstumo, koordinaciją lavinančius pratimus – tai, anot mokytojos, taip pat teigiamai veikia nervų sistemą, mūsų raumenis, sąnarius.

Šiaurietiško ėjimo propaguotojai tvirtina, kad tokia judėjimo forma yra gerokai efektyvesnė, lyginant ją su paprastu vaikščiojimu ar bėgimu: vaikščiojant ramstantis lazdomis stiprinami ne tik kojų, bet ir nugaros, kaklo, pečių raumenys, kas ypač aktualu sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, diena iš dienos vienodai kumptelėjus sėdintiems prie kompiuterių.

“Šiaurietiškas ėjimas nevargina sąnarių. Dėl sąnarių nemažai žmonių, ypač turinčių antsvorio, išvis bijo sportuoti. Tokiems žmonėms kaip tik ir rekomenduočiau išbandyti šiaurietišką ėjimą”, - kalbėjo V.Valiūnienė.

Ji yra numačiusi sukviesti brandaus amžiaus moteris į šiaurietiško ėjimo užsiėmimus, per kuriuos moterys galės ne tik pabūti gamtoje ir pasportuoti: po pusvalandžio šiaurietiško ėjimo V.Valiūnienė rekomenduotų dar šiek tiek laiko skirti ir pratimams sporto salėje.

“Mes, mokytojai, esame skatinami netradicines judėjimo formas naudoti ir kūno kultūros pamokose. Pavasariop, manau, šiaurietiško ėjimo mokysiu ir gimnazijoje besimokančias merginas. Esu įsitikinusi, kad šiaurietiškas ėjimas bus puiki alternatyva ir parengiamosios bei specialiosios medicininės grupės merginoms, kurios dėl sveikatos sutrikimų negali bėgioti”, - paaiškino V.Valiūnienė.

Faktai

Šiaurietiškas ėjimas suaktyvina iki 90 proc. visų kūno raumenų, paprastas ėjimas – tik 60 proc.

Ėjimas pasiramsčiuojant specialiomis lazdomis yra 40 proc. efektyvesnis negu įprastas žingsniavimas.

Šiaurietiškas ėjimas – pigi sporto šaka: lazdos kainuoja apie 100 Lt, šiam sportui nereikia specialios aprangos ar avalynės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas