Iš rungtynių protokolų

• 2023-12-01

Rajono veteranų salės futbolo pirmenybių I etapas artėjo prie finišo – komandoms liko žaisti tik vieną turą. Ketvirtas turas pateikė netikėtumų. Aiški pirmenybių autsaiderė „Palangos“ komanda, pralaimėjusi visas rungtynes dideliu skirtumu, netikėtai 6:4 nukovė „Slėnio“ veteranus, kurie pretendavo į aukštas vietas. Jau 3-ią min. „Palanga“ pirmavo 1:0. Tiesa, 14-ą min. „Slėnio“ komandai pasisekė išlyginti rezultatą – 1:1. Tačiau po to sekė rezultatyvios „Palangos“ veteranų atakos: 14-ą ir 19-ą min. sublizgėjo Vidas Dančenka, pelnęs du įvarčius, ir „Palanga“ atitrūko 3:1. 24-ą min. „Palangos“ ataką vėl lydėjo sėkmė – 4:1. Antro kėlinio pradžia vėlgi geriau sekėsi „Palangos“ komandai. Ji pelnė dar vieną įvartį ir pirmavo solidžiu skirtumu – 5:1. Tačiau „Slėnio“ futbolininkai neketino taip lengvai pasiduoti ir vartininką pakeitė aikštės žaidėju. Užgulusi varžovų vartus, „Slėnio“ ekipa 31-ą min. sušvelnino rezultatą – 2:5. Dar sėkmingiau jie sužaidė 49-ą min., kai pelnė du įvarčius. Rezultatas „Palangai“ tapo grėsmingas, skirtumas tik minimalus – 5:4. Bet 50-ą min. vėl iššovė V. Dančenka, ir „Palanga“ įtemptas rungtynes laimėjo 6:4.

Kiek netikėtai baigėsi antrosios rungtynės. „Aston Villa“ gana lengvai 8:3 pasiekė pergalę prieš pajėgią „Danės perlo“ komandą. Tiesa, pirmieji 2-ą min. įvartį pasiekė „Danės perlo“ futbolininkai. Bet jau 7 min. rezultatas lygus – 1:1, ir toliau jau šeimininkavo „Aston Villa“: 17-ą, 21-ą, 22-ą ir 24-ą minutėmis ji pelnė dar 4 įvarčius be atsako ir kėlinį baigė 5:1. Antras kėlinys vyko su aiškia „Aston Villa“ komandos persvara, kuri 36-ą min. išaugo iki 8:2. 41-ą min. „Danės perlas“ dar sugebėjo sušvelninti rezultatą iki 3:8.

Įdomiai ir atkakliai vyko dvikova tarp „Topolių“ ir HBH komandų. Jau 5-ą min. pirmyn šovė „Topoliai“ – 1:0. Bet po 2 min. pusiausvyrą atstatė Valdas Trakys – 1:1. Lygus rezultatas ilgai neužsibuvo: 10-ą ir 16-č minutėmis „Topoliai“ vėl išsiveržė pirmyn – 3:1. Po V. Trakio įvarčio 24-ą min. rezultatas sušvelnėjo iki 3:2 „Topoliai“ – priekyje po pirmo kėlinio. Tik įsibėgėjus antram kėliniui, 30-ą ir 33-ią minutėmis sėkmė lydėjo „Topolių“ atakas ir jie atsikvėpė – 5:2. Tačiau ramybės vėl nedavė V. Trakio tikslūs smūgiai 37-ą ir 43-ią minutėmis, ir „Topolių“ persvara liko minimali – 5:4 Lemiama buvo 45-oji min., kai „Topoliai“ sugebėjo įmušti du įvarčius – 7:4. 46-ą min. V.Trakys buvo vėl rezultatyvus – 5:7, tačiau galutinį tašką padėjo „Topoliai“, 47-ą min. įmušę aštuntą įvartį. Tad svarbią pergalę 8:5 iškovojo „Topoliai“, kurie, iškovoję 9žą tašką, tapo lyderiais. HBH su 5 taškų kraičiu liko III v., antroje vietoje įsitvirtino „Aston Villa“ – 7 taškai. „Slėnis“, turintis 4 taškus, užima IV v. Po 3 taškus surinko „Danės perlas“ ir „Palanga“.

Rezultatyviai pirmenybėse žaidžia „Topolių“ puolėjas Mindaugas Grušauskas, įmušęs 11 įvarčių. Antroje pozicijoje „Aston Villa“ žaidėjas Kazimieras Gnedojus – 8 įvarčiai. Po 6 įvarčius pelnė Irmantas Medutis („Aston Villa“) ir Marius Valskis („Topoliai“).

Rungtynių statistika: „Slėnis“ – „Palanga“ – 4:6 (1:4; Sigitas Beniušis – 2, Juozas Macys, Mindaugas Mazgeika – po 1; Vidas Dančenka – 3, Alfredas Kairys, Arvydas Retkus, Arūnas Šeškus – po 1); „Adton Villa“ – „Danės perlas“ – 8:3 (5:1; Kazimieras Gnedojus, Irmantas Medutis – po 2, Stasy Brazauskas, Mindaugas Tilvikas, Gintaras Merkevičius, Andrius Lukauskas – po 1; Vitalis Marozas, Darius Grigaitis, Rimantas Šneideraitis – po 1); „Topoliai“ – HBH – 8:5 (3:2; Marius Valskis – 4, Mindaugas Grušauskas, Tadas Gudauskas, Audrius Tolis, Andrius Burovas – po 1; Valdas Trakys – 5).

Rajono krepšinio pirmenybių I lygoje ir toliau lyderiais išliko „Vydmantai-Granduva“, 83:80 palaužę „Jokūbavą“ (Erikas Kubilius – 25, Mantas Aukselis – 21; Eimantas Kupšys – 27, Edgaras Vigelis – 19). Antroje vietoje įsitvirtino „Urbovita“, 92:76 nugalėjusi „Skuodo KKSC-Senamiests“ komandą ir pasiuntusi juos į išlikimo rungtynes prieš „Jokūbavą“ (Deividas Petravičius – 36, Aurimas Girdenis – 18; Denas Andriuškevičius – 17, Julius Kryževičius ir Paulius Mitkus – po 13). Savo pozicijas sustiprino Salantų „Vėjas“, 80:59 nugalėjęs „Kretingalę“ (Jonas Galdikas – 29, Alvydas Grikpėdis – 18; Rokas Žilinskis – 29, Rokas Tiškus, Donaldas Razma ir Laurynas Jovaišas – po 6). Pirmą pergalę pasiekė ir „Virusas“, kuris, gerai sužaidęs pirmą rungtynių pusę, 79:76 nugalėjo „Kūlupėnus“ (Vytautas Želvys – 23; Vytautas Šližius 21; Eimantas Poškus – 22, Lukas Lemežis – 16).

II lygoje „Ridikas“ po dviejų pratęsimų 105:103 palaužė „Kurmaičius“ (Regimantas Šeštokas – 24, Ignas Urbonas – 23; Julius Jasas – 26, Remigijus Milašius – 20). Nuo šiol šioje lygoje vyks ketvirtfinaliai. Sužaidus visus II lygos susitikimus, kai kurios komandos savo kovas tęsia III lygos ketvirtfinaliuose. Šis etapas prasidėjo „Žemaičių“ pergale 65:61 prieš „Moon Tours“ (Giedrius Petreikis – 16, Vidmantas Tirva – 14; Gajus Domarkas ir Karolis Paulauskas – po 20). Antrą ketvirtfinalį „Sporto mokykla“ 83:70 nugalėjo „Grūšlaukę“ ir užbaigė jos sezoną (Edvinas Mickus – 22, Eisvydas Petkus – 16; Ugnius Kvietkauskas – 37, Simas Endriekus – 23). Trečiaisiais pusfinalio dalyviais tapo „Stafs“, 88:57 nugalėjęs SM-2008 (Laimonas Tubutis – 31, Gediminas Meižys – 19; Gytis Naujokaitis – 15, Dovydas Leščiauskas – 12). Paskutiniaisiais pusfinalio dalyviais tapo SM-2007, 61:52 nugalėjusi „FlexBlow“ (Deivydas Kazlauskas – 30, Tautvydas Rudys – 18; Eimantas Uosis – 18, Tadas Razgus – 9).

Rajono moksleivių tinklinio pirmenybėse jaunių merginų grupėje sužaistos antro turo rungtynės: antrą pergalę pasiekė „Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos“ merginų tinklinio komanda, įveikusi „Vydmantų gimnazijos“ tinklininkes, o „Salantų gimnazijos“ tinklininkės po atkaklios kovos 3:2 šventė pergalę prieš „Pranciškonų gimnazijos-II“ komandą.

Rezultatai: „Vydmantų gimn.“ – „Jurgio Pabrėžos univ. gimn.“ – 1:3 (25:15; 21:25; 15:25; 18:25); „Pranciškonų gimn.-II“ – „Salantų gimn.“ – 2:3 (25:20; 25:17; 18:25; 11:25; 9:15).

Jaunučių mergaičių grupėje „Vydmantų gimnazijos“ mergaičių tinklinio komanda du setus gana nesunkiai įveikė „Pranciškonų gimnazijos-II“ komandą, tačiau trečią setą žaidimas vyko apylygiai ir tik seto pabaigoje „Vydmantų gimnazijos“ tinklininkėms pavyko įveikti savo priešininkes 27:25.Tad pergalę 3:0 šventė „Vydmantų gimnazijos“ jaunosios tinklininkės.

Rezultatas: „Vydmantų gimn.“ – „Pranciškonų gimn.-II“ – 3:0 (25:12; 25:18; 27:25).