Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Aplinkosaugininkai nuotekų mėginius paėmė ir prie nuotekų valyklos išleistuvo.

Per ekstremalią situaciją, kilusią dėl gausaus lietaus, iš bendrovės „Kretingos vandenys“ valyklos į Tenžę išleistos nuotekos neigiamo reikšmingo poveikio vandens telkiniams nepadarė – prie tokios išvados priėjo Aplinkos apsaugos departamentas po to, kai buvo ištirti mėginiai.

Lapkričio 8 d. Kretingoje paskelbus savivaldybės lygio ekstremalią situaciją buvo priimtas sprendimas iš „Kretingos vandenų“ nuotekų valyklos per avarinį išleistuvą išleisti dalį nevalytų nuotekų. Į aplinką jų pateko 6 tūkst. 405,6 kub. m. Aplinkos apsaugos agentūros specialistai iš avarinio išleistuvo paėmė nuotekų mėginius. Gauti tyrimų rezultatai parodė, kad teršalų koncentracijos viršijo nuotekų išleidimui į aplinką nustatytus parametrus – biocheminis deguonies suvartojimas per 7 paras normatyvus viršijo 2,8 karto, o skendinčių medžiagų – 11,23 karto.

Tačiau, lyginant su kitais nevalytų nuotekų išleidimo atvejais, tokia situacija nepavojinga. Išleistos nevalytos nuotekos buvo labai praskiestos dideliu kiekiu lietaus vandens, todėl teršalų koncentracijos, nors ir viršijo normatyvus, nėra labai didelės. Dėl nuo lietaus pakilusio Tenžės upės vandens šios nuotekos dar kartą buvo atskiestos ir į aplinką pateko mažesnės teršalų koncentracijos.

Lapkričio 9-ąją Aplinkos apsaugos agentūros specialistai vandens užterštumui nustatyti mėginius paėmė iš Tenžės upėje aukščiau bei žemiau Kretingos miesto nuotekų valyklos išleistuvo, taip pat Akmenos-Danės upės žiotyse. Atlikus laboratorinius tyrimus, nustatyta, kad tirtų parametrų, tai yra biocheminio deguonies suvartojimo, azoto ir jo junginių, fosforo ir jo junginių, skendinčių medžiagų koncentracijos neviršijo ribinių verčių, nustatytų vandens telkiniams, kuriuose galėtų veistis ir gyventi karpinės žuvys.

Tačiau bendrovei „Kretingos vandenys“, turinčiai taršos leidimą, išleidus teršalus per avarinį išleistuvą ir apie tai informavus departamentą, už su nevalytomis nuotekomis išleistus teršalų kiekius reikės susimokėti didesnį mokestį. 

„Taršos kiekis normuojamas metams, po to atsižvelgiama, viršytas jis ar ne. Metinis taršos mokestis turi būti sumokėtas iki vasario 15-osios, už 2023-iuosius metus buvo numatyta 36 tūkst. eurų suma. Kiek teks pridėti papildomai, susiskaičiuosime, kai iš aplinkosaugininkų gausime oficialius duomenis“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė bendrovės direktorė Eglė Alonderienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas