Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Lietuviams dovanojo 90 minučių neblėstančio įkvėpimo

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2016-11-18

Visą Lietuvą pravirkdęs, įkvėpęs ir meile sau bei kiekvienam žmogui spinduliavęs vyras be galūnių – Nikas Vujičičius – gal ir toliau būtų likęs tik tolima ekranų žvaigžde, jei ne kretingiškė Aistė Jonauskienė, trejus metus kartu su vyru Dariumi dirbusi tam, kad N. Vujičičių lietuviai vis dėlto išvystų Kauno „Žalgirio“ arenos scenoje.

Didžiulį įspūdį Nikas Vujičičius paliko ir Aistės Jonauskienės vaikams – trimečiui Emiliui ir penkiametei Austėjai, kurie nuo šiol Niką vadina savo draugu ir nuolat prašo tėvų parodyti video apie jį.

Per 9 tūkst. žiūrovų sutraukusi motyvacijos konferencija „No Limits“ („Jokių ribų“), kurioje savo patirtimi dalijosi ir slovakų kilmės australas N. Vujičičius, į istoriją įėjo ne tik kaip itin jaukus ir šiltas renginys, bet ir kaip auditorijos požiūriu didžiausia konferencija Baltijos šalyse.

„Idėja į Lietuvą pasikviesti Niką kilo prieš trejus metus, organizuojant konferenciją „Forumo One“. Kuriame didžiulius renginius ir visada norisi į juos pasikviesti didžius žmones – tuos, kurie įkvepia ir motyvuoja veikti, keistis, nebijoti įgyvendinti savo siekius tiek darbe, tiek kasdienybėje“, – kalbėjo A. Jonauskienė.

Apie N. Vujičičių Aistė tikino sužinojusi dar studijų metais, kai pradėjo lankytis įvairiuose motyvaciniuose seminaruose – kone visuose juose buvo rodomas trumpas videofilmas apie Niką, atskleidžiantis tai, ko kartais savęs klausia kiekvienas iš mūsų.

„Mes galime viską. Ir viskas priklauso tik nuo mūsų. Juk jeigu Nikas, neturėdamas galūnių, gali pasiekti tiek daug ir savo pavyzdžiu įkvėpti žmones, vadinasi, mes irgi galime ir ribojame save tik savo įsitikinimais, – teigė A. Jonauskienė. – Nuo to laiko ir man pačiai Nikas tapo tuo žmogumi, kuris įkvepia, motyvuoja, verčia judėti į priekį, neleidžia sustoti ir pasiduoti.“

Po trejų metų atkaklių derybų su N. Vujičičiaus atstovais ir nuolatinio laukimo Jonauskai sulaukė patvirtinimo, kad šių metų rugsėjo 30 d. australas gali atvykti į Lietuvą, taip kilo idėja šį įvykį išauginti į motyvacinę konferenciją.

„N. Vujičičius – žmogus, trykštantis labai šilta, pozityvia energija. Jo šypsena – lyg vizitinė kortelė. Visa mūsų komanda pajautė, koks jis nuoširdus, geras, atviras žmogus, – apie ypatingą svečią kalbėjo A. Jonauskienė. – Negana to, jis buvo visiškai neįnoringas, nekėlė jokių ypatingų reikalavimų, nors, atrodytų, galėjo jų turėti jau vien dėl savo fiziologijos.“

A. Jonauskienės teigimu, dirbti su Niku buvo išties labai lengva – bendravimas vyko natūraliai ir nesuvaidintai, o N. Vujičičiaus pranešimas „Kaip gyventi be ribų, net jei galvoji, kad turi įvairiausių apribojimų?“, trukęs apie 90 minučių, daugeliui praskriejo bent devynis kartus greičiau.

„Jis tiesiog sukaustė visų žiūrovų dėmesį – nė vieno nepaliko abejingo. Žmonės ir verkė, ir juokėsi, negailėdami ovacijų. Po renginio ne vienas mums sakė, kad Nikas buvo vienas geriausių pranešėjų. N. Vujičičius puikiai valdo publiką – į savo kalbas įdeda daug žinių, emocijų ir asmeninės patirties. Jo išgyventos situacijos Niko lūpose tampa patarimais, kuriuos kiekvienas galime prisitaikyti savo gyvenime“, – teigė A. Jonauskienė.

Konferencijos „No Limits“, kurioje taip pat kalbėjo ir keletas talentingų bei garsių lietuvių lektorių, organizatorės nuomone, motyvacija reikalinga visiems, ypač tuomet, kai įsisukame rutinoje.

„Konferencijoje dalyvavo įmonės, šeimos su vaikais, poros, tie, kurie Niką internete seka jau visą dešimtmetį, taip pat žmonės su negalia, – sakė A. Jonauskienė. – Tokie susitikimai leidžia į savo gyvenimą, į savo problemas, kurios mums atrodo tokios didelės, pasižiūrėti iš kito kampo. Tuomet pamatai, kad viskas nėra taip blogai, atsiranda jėgų judėti į priekį. Tam tereikia pakeisti požiūrį.“

---

Nikas Vujičičius – 33 metų motyvacijos lektorius, gimęs be pilnai išsivysčiusių kojų bei rankų. Nors būdamas dešimties bandė nusižudyti, šiandien Nikas džiaugiasi gyvenimu – turi žmoną, du sveikus vaikus, vadovauja ne pelno siekiančiai organizacijai „Life Without Limbs“ („Gyvenimas be galūnių“) ir keliauja po pasaulį, pasakodamas savo istoriją, įkvepiančią šimtus milijonų žmonių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas