Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Asociacijos ,,Gyvoji planeta“ narės Idalija Solovjovienė (nuotr. kairėje) ir Dalia Skvireckienė (nuotr. dešinėje) nuoširdžiai bendravo su vaikais, aiškindamos, kaip svarbu saugoti Žemę ir vandenį.

Praėjusį savaitgalį Kurmaičiai skambėjo nuo smagios muzikos, linksmo vaikų klegesio, žaismingų estafečių. Čia apsilankė keliaujantis šeimų festivalis ,,Gyvybės medis“, inicijuotas asociacijos ,,Gyvoji planeta“ bendradarbiaujant su Kurmaičių kaimo bendruomenės centru ,,Kurmaičiai“ bei įmone ,,Varkojis ir ko“.

Keliaujantis šeimų festivalis – naujas projektas, užgimęs prieš mėnesį Kulautuvoje, Kauno r. Šio projekto pagrindinė idėja yra suburti kuo daugiau šeimų į bendrą ratą nuoširdžiam bendravimui, draugystei, bendrai veiklai, kuria skatinama atkreipti dėmesį ir į aktualias ekologines, gamtosaugines problemas.

,,Ne naujiena, kad žmonės vis labiau tolsta vieni nuo kitų, svetimėja. Dirbdamos su vaikais pastebime, kad jie netgi bijo vienas kitą apkabinti, tad ir sugalvojome burti šeimas, skatinti nuoširdų ir draugišką bendravimą, skleisti gėrį, bendravimo džiaugsmą, skatinti šiltai apsikabinti, nebijoti pasakyti gražių žodžių. Keliaujantis šeimų festivalis – didelis bendruomenių susivienijimas. Organizuodami savo veiklą stengiamės akcentuoti svarbiausias žmonių dorybes: draugiškumą, gėrį, užuojautą, meilę. Tikime, kad pamažu gerumas pasieks visų širdis ir tada Žemėje bus geriau gyventi“, – pagrindinius keliaujančio šeimų festivalio tikslus pristatė asociacijos ,,Gyvoji planeta“ narė, projekto ,,Apkabink Žemę“ koordinatorė Dalia Skvireckienė.

„Šio teatrinio sezono išskirtinumas – 2 premjeros ir komedijų šventės „Vėinė jouka“ 25-asis jubiliejus“, – teigė Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas.

Festivalio pagrindiniai iniciatoriai yra asociacijos ,,Gyvoji planeta“ nariai. Kurmaičių bendruomenė mielai prisidėjo prie renginio organizavimo, suprasdama svarbiausius jo tikslus ir siekius. ,,Džiaugiamės, kad šis renginys vyksta mūsų kaime ir mūsų bendruomenė gali prie jo prisidėti, jame dalyvauti. Išties puiku, kad skleidžiamos ir nešamos gėrio bei grožio idėjos, kad žmonės raginami mokytis kitaip švęsti šventes: linksmindamiesi be alkoholio, nuoširdžiai bendraudami tiek maži, tiek dideli“, – džiaugėsi Kurmaičių bendruomenės centro ,,Kurmaičiai“ pirmininkė Ingrida Rinkevičienė ir viena iš renginio organizatorių Jūratė Varkojienė.

Keliaujantis šeimų festivalis ,,Gyvybės medis“ yra sudedamoji dalis asociacijos ,,Gyvoji planeta“ inicijuotų socialinių projektų. Asociacija nuo 2011 m. vykdo projektus ,,Laimingas vanduo“ ir ,,Apkabink Žemę“. Šių projektų tikslas – skatinti saugoti Žemę, kurioje gyvenam, rūpintis vandeniu, kuris yra mūsų planetos gyvybės šaltinis. ,,Šiam tikslui pasiekti, tikime, labiausiai galime pasitelkti šeimą, kuri yra svarbiausia visuomenės dalelė. Tad ir sugalvojome organizuoti keliaujantį šeimų festivalį, į kurį kviečiame ateiti šeimas, nuoširdžiai pabendrauti, smagiai praleisti laiką, o taip pat ir kalbėti apie tai, kaip svarbu saugoti aplinką, kurioje gyvenam, kad svarbu galvoti apie Žemės ateitį, ką paliksime po savęs ateinančioms kartoms. Kadangi šie metai yra Bendruomenių metai, tad savo veiklą vykdome bendradarbiaudami su bendruomenėmis ir labai džiaugiamės, kad Kurmaičių kaimo bendruomenė mielai priėmė iniciatyvą organizuoti festivalį ,,Gyvybės medis“, – kalbėjo viena iš festivalio iniciatorių, projekto ,,Laimingas vanduo“ komandos narė Idalija Solovjovienė.

Festivalyje ,,Gyvybės medis“, į kurį susirinko nemažas būrys kurmaitiškių šeimų, I. Solovjovienė pristatė, kaip yra svarbu rūpintis Žeme, kurioje gyvename, saugoti vandenį, kuris sudaro 70 procentų mūsų planetos: ,,Turbūt žinote, kad ir žmogaus kūną sudaro 70 procentų vandens. Kas atsitinka, kai mūsų organizmas užteršiamas toksinais? Susergame. Lygiai tas pats vyksta ir su Žeme. Jeigu ja nesirūpinsime, teršime, ji taip pat susirgs“.

Apie tai, koks svarbus vanduo ir kad juo reikia rūpintis, kalbėjo D. Skvireckienė, kuri pristatė Masaru Emoto, japonų mokslininko, Taikos projektą.

Šventės metu visi buvo pakviesti sudalyvauti šiukšlių rinkimo akcijoje.

,,Ar žinote, vaikai, kad vanduo yra gyvas ir jaučia taip pat kaip žmogus, reguoja į gerus ir piktus žodžius? Japonų mokslininkas Masaru Emoto teigė, jog vanduo yra gyvas organizmas ir, atlikęs daugybę mokslinių tyrimų, įrodė, jog vanduo reaguoja į piktus ir gerus žodžius. Mokslininkas užšaldė vandenį, kuriam prieš tai būdavo sakomi geri žodžiai ir blogi. Užšaldyto vandens, kuriam buvo sakomi geri žodžiai, kristalai buvo gražūs, tiesūs, taisyklingų formų, o vandens, kuriam buvo kartojami pikti žodžiai, kristalai buvo netaisykllingų formų, ,,pasišiaušę“. Taip yra ir su žmogumi: jei mes vienas kitą mylėsime, palaikysime, džiaugsimės bendravimu, ir mūsų viduje gyvens gėris“, – pristatydama projektą apibendrino D. Skvireckienė.

Festivalio metu buvo paskelbta šiukšlių rinkimo akcija. Visi dalyviai, tėvai, vaikai, aplinkoje, kur vyko šventė, surinko šiukšles. Ypač aktyviai šiukšles rinko vaikai. ,,Tokia akcija skatiname vaikus ir suaugusiuosius įprasti susitvarkyti aplinką, kurioje gyvename, nebijoti pakelti ir kito numestos šiukšlės. Juk visada reikia pradėti nuo savęs, savo aplinkos. Jei bus gražus mano kiemas, bus gražus mano kaimas, jei bus gražus ir tvarkingas mano kaimas, graži bus šalis, jei graži bus šalis, kurioje gyvenu, graži bus ir Žemė“, – šiukšlių rinkimo akcijos prasmę aiškino D. Skvireckienė.

Gražus ir šventiškas festivalio momentas buvo padėka vandeniui. Ant Kurmaičių tvenkinio kranto susirinkusios šeimos išpiešė vandens lašelį, papuošė rožių žiedlapiais ir visi susikabinę rankomis dėkojo vandeniui.

,,Norisi tikėti, kad visi, ypač vaikai, paskleis žinią, kad išties svarbu rūpintis vandeniu, džiaugtis, kad jo turime, stengtis neteršti, nes juk švarus vanduo – gyvybės šaltinis. Mūsų veikla yra mūsų širdies šauksmas. Organizuodamos tokius festivalius tikime, kad vaikai pamatys, kaip gera apsikabinti, kaip gera būti kartu, kaip gera tuo pat metu rūpintis ir savo Žeme“, – kalbėjo D. Skvireckienė.

Festivalį papuošė bendras dalyvių šokis ,,Dovana Žemei“, po kurio visi, vaikai ir tėvai, buvo pakviesti į šeimos estafetes, žaidimus, kūrybines piešimo dirbtuvėles. Linksmą festivalio nuotaiką kūrė Kurmaičių kaimo kapela ,,Kormaite“.

Nepamiršti ir apdovanoti šventės metu buvo Kurmaičių bendruomenės nariai: nominaciją ,,Gausi šeima“ pelnė Rita ir Vygandas Montrimai (vaikai – Marijus, Paulina, Andrėja), ,,Ilgiausiai gyvenanti kartu pora/šeima“ – Stasė ir Liudvikas Grigaičiai, kurie kartu išgyveno 50 metų, ,,Draugiškiausiu kaimynu“ nominuotas Romualdas Pipiras.

,,Mes iš anksto nesprendėme, ką apdovanoti. Nominacijas skyrėme tiems, kas atėjo į festivalį, kas jame dalyvavo, dalinosi gera nuotaika, geromis emocijomis, linksminosi“, – teigė I. Rinkevičienė.

Neringa MIKALOČIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas