Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ministrė išryškino sisteminę pagalbą

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2016-04-26

Švietimo ir mokslo ministerija Kretingoje surengė viešąsias konsultacijas „Mokymosi pagalba – pasiekimams gerinti“.

Suabejojo tęstinumu

Konsultacijų metu siekiama mokyklų direktorių pavaduotojams padėti spręsti mokymosi pagalbos klausimus jų ugdymo įstaigose, pasidalinti skirtingų mokyklų praktiniais pavyzdžiais gerinant mokinių pasiekimus, diskutuoti apie tokios informacijos kaupimą ir tikslingą panaudojimą.

Į Šv. Antano rūmus gausiai susirinkusius pedagogus pasveikino švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Ji akcentavo, kokia svarbi yra pagalba plačiąja prasme.

„Mokinio pasiekimus pagerinsime bendradarbiaudami, kartu siekdami to paties tikslo: mokytojai turi teikti pagalbą mokiniams, vadovai – mokytojams, o ministerija – bendrojo lavinimo įstaigoms ir jų vadovams. Tik tuomet galima tikėtis gero rezultato“, – sakė ji.

Į viešąsias konsultacijas Kretingos šv. Antano rūmuose susirinko gausus būrys mokyklų vadovų bei jų pavaduotojų.

Anot ministrės, dabartinė pasiekimų situacija netenkina nei vaikų, nei tėvų, nei visuomenės.

„Mus visi bara, plaka. Vadinasi, arba turime surasti išeitį, kaip padėti vieni kitiems, arba toliau būsime įsitempę ir susinervinę, taip ir dirbsime įtampoje“, – kalbėjo ji.

Anot ministrės, viešosios konsultacijos nuo Lietuvos nepriklausomybės pradžios buvo organizuojamos vien tik Švietimo ir mokslo ministerijoje, tačiau iš atokesnių savivaldybių mokyklų direktorių pavaduotojams atvykti ne visada yra galimybių, o ir per brangu, todėl ir apsispręsta konsultuoti regionuose, mokyklose susitikti su vadovais, mokytojais, mokiniais ir jų tėvais. Tačiau ministrė suabejojo konsultacijų tęstinumu.

Bus pastangų – bus ir rezultatų

„Galvoju: o kas toliau? Jei nežinia, kas toliau, tai tas pagalbos modelis neveikia, o mums viskas kainuoja: kelionės, laiko sąnaudos, žmogiškieji resursai“, – svarstė ji.

Ministrė į konsultacijas susirinkusius kretingiškius, skuodiškius, mažeikiškius mokyklų atstovus kvietė pasinaudoti proga, klausti, aiškintis, kas neaišku, nes, anot jos, į Kretingą atvyko kompetentingi specialistai – esą, jei bus pastangų, bus ir rezultatų.

Apie bendrojo ugdymo aktualijas kalbėjo Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja Loreta Žadeikaitė, apie mokymosi pagalbą bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams – jos pavaduotoja Audronė Šuminienė. Savo mokyklų patirtis pristatė Šiaulių Salduvės progimnazijos, Telšių r. Eigirdžių, Mažeikių pagrindinių mokyklų direktorės Natalija Kaunickienė, Danutė Juškienė, Regina Arbatauskienė ir Darbėnų gimnazijos direktorė Sonata Litvinienė. Apie vertinimo duomenų panaudojimą mokymosi pagalbai teikti mintimis pasidalijo Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros Mokymų ir išorės vertintojų akreditavimo skyriaus vedėja Vida Kamenskienė ir Nacionalinio egzaminų centro direktoriaus pavaduotojas Pranas Gudynas.

Vyko darbas grupėse, o rezultatus apibendrino Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto dekanė Ingrida Baranauskienė bei Ugdymo plėtotės centro direktoriaus pavaduotojas Gražvydas Kazakevičius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas