Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar pritariate, kad centrinis Kretingos miesto stadionas būtų pavadintas Šaulių stadionu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Apie sveikatą – nuo mažų dienų

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Sveikata
  • 2016-03-29

Kretingos kultūros centro parodų salėje įvyko lopšelio-darželio „Pasaka“ suorganizuota respublikinė konferencija „Vaikų sveikatos stiprinimas. Kokybiško vaikų sveikatos ugdymo galimybės šiandienos ikimokyklinio ugdymo įstaigose.“

Konferencijos dalyvius pasveikino Kretingos rajono meras Juozas Mažeika

Pranešimai – ir žodžiu, ir stenduose

Konferenciją, kurioje dalyvavo ir pranešimus skaitė atstovės ir iš Panevėžio, Palangos, Klaipėdos, Kretingalės, Gargždų, Šiaulių, Vilniaus r. Avižienių, Tauragės, Mosėdžio, Plungės, Ylakių, Kauno, pasveikino rajono meras Juozas Mažeika, rajono tarybos Švietimo komiteto pirmininkė Jūratė Laučiūtė, rajono Pedagogų švietimo centro direktorė Adelė Mazeliauskienė.

Apie tai, kodėl vaikai kartais elgiasi agresyviai ir ribą tarp elgesio normos bei patologijos, iliustruodama skaidrėmis, kalbėjo Kretingos psichikos sveikatos centro direktorė Inna Viršilienė, apie emocinę sveikatą bei fizinį aktyvumą – Visuomenės sveikatos biuro specialistės Viktorija Petrutytė ir Karolina Skominienė.

Gerąja patirtimi apie sveikatos stiprinimo prevenciją ikimokyklinio ugdymo įstaigose dalijosi ir didelis būrys Kretingos rajono pedagogių.

Apie ikimokyklinio amžiaus vaikų grūdinimą, smulkiosios motorikos stiprinimą, plokščiapėdystės profilaktiką panaudojant pačių pasigamintas priemones pranešimą skaitė Darbėnų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Jurgita Astrauskienė.

Buvo pristatyta nemažai stendinių pranešimų, tarp kurių – Kretingos m. „Eglutės“ lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Violetos Stančikienės „Somatinė ir emocinė ankstyvojo amžiaus vaikų nuo 2 iki 3 m. sveikata“, Kurmaičių pradinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Jurgitos Česnavičienės Mankšta – ir nauda, ir sveikata“, lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ikimokyklinio ugdymo auklėtojų Laimos Jašinskienės, Kristinos Kaunienės ir priešmokyklinio ugdymo pedagogės Birutės Lukošienės „Gamtos gėrybės – sveikatos šaltinis“, lopšelio darželio „Pasaka“ logopedės Gitanos Domarkienės „Technologijos mažųjų gyvenime“, visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Dalios Kinčiuvienės, meninio ugdymo vyriausiosios mokytojos Skaistės Kulberkienės ir ikimokyklinio ugdymo vyresniosios auklėtojos Jūratės Balčytienės „Sveika pradžia – sveikai ateičiai“.

Konfer encijos dalyvių susidomėjimo sulaukė ir kretingiškių pedagogių Laimos Vaitkutės, Elvyros Alonderienės, Adelės Bytautienės, Ingos Žiaušienės, Dianos Mockienės, Renatos Šiaulienės, Vilmos Balsevičienės ir Aušros Žemaitienės parengti stendai apie vaikų kūno laikyseną, saugumą, emocines būsenas, sveiką maistą bei sportą.

Geros emocijos – svarbiausia

Sveikatą stiprinanti mokykla (SSM) yra tokia, kurios visa bendruomenė apsisprendusi savo sveikata rūpintis kasdien. Anot lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorės Zitos Domarkienės, antri metai, kai prie šio tinklo yra prisijungusi ir jos vadovaujama ugdymo įstaiga. Visos lopšelio-darželio auklėtojos į grupių veiklą integruoja sveiką gyvenseną.

„Ypač džiaugiuosi mūsų visuomenės sveikatos specialistės Danutės Kinčiuvienės entuziazmu. Ji daug prisideda, kad šviečiamosios veiklos grupėse vyktų įdomiai – per žaidimus, per įvairias užduotis nuo mažens skiepijamos pradinės žinios apie sveiką gyvenseną“, – sakė Z. Domarkienė.

Jos žodžiais, prieš maždaug 10–15 metų tėvams labiausiai rūpėjo, ką darželyje vaikas valgė, ar pailsėjęs, ar niekas jo neskriaudė.

„O dabar tėvai dažniau teiraujasi, kaip vaikai jautėsi, ar laimingi yra šiandien?“ – teigė ji.

Direktorės nuomone, ir suaugusieji vis labiau supranta, kaip svarbu gera emocinė būsena. Būdami patys laimingi, tokiu padaryti jie gali ir šalia esantį.

„Mano kredo: žmogus į darbą kiekvieną rytą turi eiti su gera nuotaika, tik tada jis kurs pridedamąją vertę. Jei į mano vadovaujamą kolektyvą kas nors ateina nuliūdęs, visada dalį kaltės prisiimu ir sau, nes labai svarbu, kaip darbuotojai jaučiasi“, – atviravo Z. Domarkienė.

Direktorė pasidžiaugė 5 valandas trukusios konferencijos sėkme, tuo, kad pranešimus parengusios pedagogės ir iš tolimų Lietuvos vietų suvažiavo ne dėl „paukščiuko“ ir ne dėl pažymėjimo, o dėl to, kad joms iš tikrųjų rūpi ir pačių, ir mažųjų ugdytinių sveikata.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas