Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar pritariate, kad centrinis Kretingos miesto stadionas būtų pavadintas Šaulių stadionu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pulsuojantis muzikos ritmas, įmantri melodija ir teigiamos vibracijos kovą užpildė Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos koridorius – edukaciniame kūrybinių medijų centre vyko muzikos kūrimo mokymai.

Muzikos kūrimo specialistas Edgaras Žaltauskas M. Valančiaus viešosios bibliotekos edukaciniame kūrybinių medijų centre jaunimą kvietė pasinerti į garsų pasaulį.

Užsiėmimais, kuriuos vedė muzikos kūrimo specialistas Edgaras Žaltauskas bei garso inžinierius Rytis Švirinas, susidomėjo per 20 dalyvių. Tarp jų – ir šia sritimi besidomintys, su muzika savo ateitį ketinantys sieti moksleiviai, ir tiesiog aktyvūs, smalsūs žmonės.

„Nors su muzika manęs niekas nesieja, sudalyvauti tokiuose mokymuose įdomu, juk visuomet kažkas užsilieka atmintyje. Be to, Kretingoje trūksta užsiėmimų jaunimui, todėl kursai iš karto sudomino. Buvo smalsu sužinoti, kad kažkas vyksta, kad rengiami tokie mokymai“, – įspūdžiais dalinosi užsiėmimų dalyvė Indrė Kalendraitė.

Šie kursai edukaciniame kūrybinių medijų centre – tretieji, rengiami po projekto „Bibliotekos pažangai 2“ vėliava: smalsūs jaunuoliai jau turėjo galimybę susipažinti su grafiniu dizainu bei filmų kūrimu ir apdorojimu.

Išmokti mokytis

„Aš visada norėjau groti būgnais, tačiau jaučiau, jog grupėje galiu daryti ne tik tai, bet ir priimti vienokius ar kitokius sprendimus, susijusius su muzikos kūrimu, aranžavimu“, – pirmoje pamokoje kalbėjo E. Žaltauskas, pridėdamas, jog džiaugiasi prieš trejus metus išbandęs kūrybą kompiuteriu ir supratęs, jog ši kryptis ir yra būtent tai, su kuo norėtų susieti savo ateitį.

Šiuo metu Socialinių mokslų kolegijoje kūrybos ir pramogų industrijas studijuojantis vaikinas pasakojo, jog jau dabar kuria dainas ne tik sau, bet ir kitiems, rašo muziką spektakliams.

„Nėra vieno konkretaus žanro, kurio klausyčiausi. Mano tikslas yra kurti įvairaus tipo muziką, todėl negaliu apsiriboti viena kryptimi. Svarbiausia – kad tai būtų kokybiški kūriniai“, – teigė E. Žaltauskas atskleisdamas, jog jį labiausiai traukia elektroninė muzika.

Pirmasis mokymų etapas, kuriam ir vadovavo vaikinas, buvo sutelktas į muzikos kūrimo subtilybes. Kursų dalyviai turėjo galimybę susipažinti su viena iš šią funkciją atliekančių kompiuterinių programų. Naudodamiesi ja jaunuoliai išmoko atlikti pagrindinius veiksmus, reikalingus komponuojant įvairiausias melodijas.

E. Žaltauskas atskleidė, jog susirinkusiuosius norėtų ne tik supažindinti su dainos struktūra, kompozicija, tačiau ir išmokyti mokytis, nes tai – gana svarbu, kuriant muziką. Vėliau vaikinas prisipažino, jog per trumpą laiką tai padaryti ganėtinai sunku, tačiau įvaldytas gebėjimas išties praverčia, praplečia ir žinių lauką, ir galimybes.

„Kai aš mokiausi groti būgnais, mane mokytojas išmokė, kaip reikia mokytis, – pasakojo E. Žaltauskas. – Patarė, kokią informaciją reikėtų rinkti ir kaip ją panaudoti. Kai ateidavau į pamokas, išmokęs daugiau negu buvo užduota, supratau, kad jau išmokau mokytis.“

Muzikos kūrimo specialisto pasiteiravus, kaip reikėtų įvaldyti šį gebėjimą, E. Žaltauskas pasiūlė išbandyti ne vieną metodą, pasidomėti, kaip kiti išmoko mokytis.

Perspektyva – tavo rankose

Anot vaikino, kuriant svarbiausia – muzikinis skonis ir mintis, idėja, kurią nori išreikšti. Muzikos kūrimas, E. Žaltausko teigimu, itin padeda išreikšti savo kūrybingumą.

„Visi klauso muzikos, todėl tai labai glaudžiai susieta su žmonėmis, – kalbėjo vaikinas. – Dėl to darbas su muzika tinka ekstravertams, mėgstantiems bendrauti ar būti scenoje.

Pasak E. Žaltausko, muzikos kūrimas, kaip pomėgis, labai populiarus, nes naudojantis kompiuterinėmis programomis vidutinio lygio dainą sukurti tikrai nėra sunku, o štai šios srities profesionalų stinga.

„Darbas su muzika turėtų prasidėti jau nuo vaikystės, tačiau tam dažniausiai labai nepritaria tėvai. Dėl to jau nuo mažens užkertama daug kelių profesionaliai užsiimti muzikos kūrimu, iš kurio vėliau būtų galima užsidirbti ir gyventi“, – pasakojo specialistas.

Šios veiklos perspektyva, pasak E. Žaltausko, priklauso tik nuo paties žmogaus: „Čia, kaip užsiimant bet kokiu darbu, – jei gerai išmanai savo sritį, perspektyva taip pat atsiras.“

Muzikos kūrimo specialisto nuomone, sėkmingai kuriantis žmogus turi būti motyvuotas, sukaupęs jau nemažą informacijos bagažą, smalsus bei gana vaikiškai naivus, kad nenuvertintų savęs bei iškart nenuleistų rankų. Anot jo, kūrėjas privalo atkakliai siekti savo tikslo: „Turi būti užsidegęs, gilintis į keletą sričių, nes tai reikalinga kūrybai – privalai daug išmanyti ir tuo pačiu būti savo krypties profesionalas.“

Pirmoji pagalba – internete

Antrąjį mokymų etapą vedė garso inžinierius R. Švirinas, visus susirinkusiuosius supažindinęs su svarbiausiais muzikos apdorojimo aspektais. Kursų dalyviai, pritaikydami gautą informaciją, turėjo galimybę pirmųjų pamokų metu sukurtai melodijai, o vėliau ir dėstytojo pateiktam, gyvai įrašytam kūriniui padaryti garso suvedimą.

Pasiteiravus, kaip reikėtų toliau tobulėti šioje srityje, R. Švirinas sakė, jog viskas labai paprasta – daug informacijos, reikalingos kurti bei apdoroti muziką, pateikiama internete, nuo jos kiekvienas norintis su tuo dirbti ir turėtų pradėti: „Privalai būti motyvuotas ir žinoti, ko nori. Jeigu tavo tikslas – kurti, tu tai ir turi daryti. Vėliau, kuomet susidursi su kažkokiomis kliūtimis, tau iškils klausimų, į kuriuos atsakymo taip pat gali ieškoti internete, klausti pažįstamų arba susisiekti su tai išmanančiu žmogumi“.

Nijolė BERTAŠIŪTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas