Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Per vario vartelius – pagarba etnokultūrai

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Švietimas
  • 2016-03-22

Respublikinis mokinių kūrybinių darbų konkursas „Pravėriau vario vartelius“ devintąjį kartą į Kretingos rajoną sukvietė talentingus jaunuosius kūrėjus iš visos Lietuvos.

Salantų kultūros centre vykusią konkurso „Atvėriau vario vartelius“ apdovanojimų ceremoniją papuošė Salantų meno mokyklos ugdytinių koncertas ir įstaigos vadovės Silvijos Piluckienės sveikinimas.

Pažinti tautos kultūros paveldą skatinančiam, pagarbą etninės kultūros tradicijoms ugdančiam bei mokinių kūrybinius ir meninius gebėjimus puoselėjančiam konkursui jaunieji dailininkai galėjo pateikti savitas penkių temų interpretacijas – pasakoti šventųjų istorijas lietuvių liaudies mene, kurti savo miesto ar kaimo simfonijas, prisiminti senąją baltų mitologiją, Pasaulio ir Gyvybės medžio simbolius lietuvių liaudies mene ar medžio vietą žmogaus gyvenime.

Salantų meno mokyklos ir jų partnerių, Kretingos rajono savivaldybės švietimo skyriaus kasmet rengiamam konkursui šiemet mokiniai pateikė 145 kūrybinius darbus iš 24 šalies mokyklų. Konkurso organizatoriams darbai plaukė iš Joniškio, Kauno, Šiaulių, Vievio, Kėdainių, Kelmės, Klaipėdos, Pagėgių, Radviliškio, Raseinių, Plungės, Skuodo, Rietavo, Palangos. Konkurse dalyvavo ir Kretingos rajono kūrėjai – J. Pabrėžos universitetinė gimnazijos, Kretingos meno mokyklos, Baublių mokyklos-daugiafunkcinio centro, Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos mokiniai.

Jaunuosius menininkus konkursui rengė 33 mokytojai, o mokinių darbus vertino Kretingos meno mokyklos dailės mokytojos metodininkės Lina Nikartienė bei Živilė Sabaliauskaitė ir Salantų meno mokyklos direktorė Silvija Piluckienė.

Tarp geriausiųjų pateko ir Kretingos rajono atstovai. I 7–10 m. grupėje III v. paskirta Elzei Preikšaitei iš Kretingos meno mokyklos (dailės mokytoja – Daiva Galdikaitė); II 11–15 m. grupėje III v. džiaugėsi Nikolė Sofija Ežerskytė iš Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos (mokyt. – Danguolė Baravykienė). Specialios nominacijos paskirtos dviem šios amžiaus grupės atstovėms iš Kretingos meno mokyklos: Aridanai Butkutei – už pastelės technikos įvaldymą, Saulei Petrauskaitei – už dekoratyvumą darbe. Abi mergaites moko dailės pedagogė Asta Abramauskaitė-Gatelienė.

Vyriausiųjų – 16–18 m. – grupėje laurus nuskynė Darbėnų gimnazijos atstovas Artūras Serapinas (mokyt. – Kristina Pocevičienė) – jam atiteko I vieta; III v. paskirta Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinei Simonai Muradovai (mokyt. – Valdonija Karaliūnienė).

Konkurso laureatai ir nominantai Salantų kultūros centre apdovanoti penktadienį. Čia jų laukė ne tik diplomų bei atminimo dovanų įteikimo ceremonija, bet ir koncertas, kuriame pasirodė Salantų meno mokyklos tradicinių kanklių ansamblis, jaunučių ir jaunių chorai, trimitų ansamblis ir vokalistas Linas Drąsutis. Renginį vedė Salantų meno mokyklos mokiniai – Neda Varpukauskaitė ir Dovydas Būtė.

Šventės dalyvius pasveikino rajono Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Diana Garjonienė bei Salantų meno mokyklos direktorė S. Piluckienė, pasidžiaugusi mokinių kūrybiniuose darbuose pražydusia pagarba tautiniam paveldui.

„Kūryba ne tik didina vaikų pasitikėjimą savimi, bet taip pat dažnai padeda išreikšti įvairias emocijas. Džiaugiuosi jaunaisiais talentais, į jūsų kūrinius įdėta daug darbo ir kūrybinės šilumos“, – sėkmės linkėjo S. Piluckienė, dėkodama ir konkurso dalyvių mokytojams už gebėjimą savo mokiniuose atskleisti talentą ir įskiepyti norą kurti.

Tą pačią dieną konkurso dalyviai ir juos rengę mokytojai pakviesti į seminarą-praktikumą „Senieji amatai – juodoji keramika“, kuriame keramikė Renata Jankauskienė pristatė juodosios keramikos istoriją, o seminaro dalyviai lipdė indus virveline technika ir juos dekoravo.

Pirmąkart 2007 m. rajono mokinius sukvietęs, o nuo 2012 m. į respublikinį renginį, kuriame savo kūrybinius užmojus išbando šalies bendrojo ugdymo ir neformalaus vaikų švietimo mokyklų 7–19 metų mokiniai, išaugęs konkursas neįsivaizduojamas be jo įkūrėjos bei sumanytojos – Salantų meno mokyklos dailės mokytojos Ingridos Taujanskienės. Pedagogės nuomone, konkursui pateikiamų darbų profesionalumas vis auga: „Susiklostė tokia situacija, kad konkurse daugiausia dalyvauja meno mokyklų atstovai, todėl ir jų darbai stiprūs, įdomios jų atlikimo technikos, pasirenkamos temos – platesnės. Konkurso dalyvių kūryba keičiasi ir reaguoja į šiandieną.“

I. Taujanskienės teigimu, auga tiek susidomėjimas konkursu, tiek konkurencija jame dalyvauti – kiekvienai amžiaus grupei mokyklos gali pateikti tik po penkis darbus, todėl labai atsakingai įvertina, apgalvoja, ką pasiūlyti.

„Šiam konkursui darbus siunčia tik laimėtojai – visi tikisi, kad tokiais taps“, – kalbėjo I. Taujanskienė.

Kartu su laureatų apdovanojimų ceremonija, Salantų kultūros centre atidaryta ir konkurso „Pravėriau vario vartelius“ kūrybinių darbų paroda, kurią kraštiečiai kviečiami apžiūrėti iki balandžio 30 d.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas