Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar pritariate, kad centrinis Kretingos miesto stadionas būtų pavadintas Šaulių stadionu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje jau trečius metus įvyko renginys „Pamokos kitokios ir kitaip“, kurio metu pamokas veda ne gimnazijos mokytojai, bet aukštųjų mokyklų dėstytojai. Renginį suorganizavo gimnazijos ugdymo karjerai koordinatorė Snieguolė Jandalovienė.

Pamokas kitaip gimnazistams vedę Šiaulių universiteto atstovai (iš kairės): profesorė Stefanija Ališauskienė, asistentė Ilona Dobrovolskytė, profesorė Asta Klimienė, docentas Gediminas Ramanauskas.

Gimnazija yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su 11 aukštųjų mokyklų, su kuriomis įgyvendinami projektai padeda gimnazijos mokiniams susipažinti su Lietuvos aukštųjų mokyklų siūlomomis studijų programomis, naujovėmis. Taip mokiniai gali lengviau apsispręsti ir pasirinkti mokymosi kryptį, nusimatyti profesiją. ,,Norime, kad mūsų gimnazijos bendradarbiavimas su aukštosiomis mokyklomis būtų kuo naudingesnis mokiniui, kad jam būtų lengviau susivokti Lietuvos darbo rinkoje, suprasti, ką jis nori studijuoti ateityje“, – kalbėjo gimnazijos vadovė Biruta Mikienė.

Bendradarbiaujant su aukštosiomis Lietuvos mokyklomis gimnazijoje organizuojama ,,Aukštųjų mokyklų studijų mugė“, kuri pritraukia gausų būrį ne tik rajono, bet ir Klaipėdos apskrities mokinių. ,,Pamokos kitokios ir kitaip“ – dar vienas gimnazijos ir aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo projektas. Juo siekiama ne tik paįvairinti mokymąsi, bet norima plėsti mokinių akiratį, paskatinti domėtis naujovėmis, ugdyti smalsumą. Iš Lietuvos universitetų vesti pamokų sukviesti dėstytojai mokinius supažindino su aukštųjų mokyklų realybe, parodė, kad paskaitos ir pamokos yra visiškai skirtingi dalykai. Taip pat pristatė, ko mokiniai ateityje galės tikėtis iš universiteto.

Šiais metais į renginį ,,Pamokos kitokios ir kitaip“ atvyko dėstytojai iš Klaipėdos, Šiaulių, Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos, Aleksandro Stulginskio, LCC Tarptautinio, Vilniaus Gedimino technikos universitetų, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos bei Šaulių sąjungos. Jie vedė lietuvių, anglų bei italų kalbų, matematikos, fizikos, istorijos, biologijos, kūno kultūros, šokio, muzikos, ekonomikos, informacinių technologijų pamokas. Tai buvo ne tik dalykinės pamokos – gimnazistams vyko ir karjeros užsiėmimai.

Šiaulių universiteto dėstytojai pasidžiaugė renginiu, kuris buvo naudingas ne tik mokiniams, bet ir jiems patiems, nes turėjo puikią progą pamatyti, kuo gyvena šiandieninis jaunimas, taip pat paskatinti juos baigus gimnaziją rinktis aukštojo mokslo studijas.

Profesorė dr. Stefanija Ališauskienė, vedusi pamoką-diskusiją, pasidžiaugė gimnazijos mokinių susidomėjimu, jautrumu. Su gimnazijos mokiniais diskutavo tema ,,Žmogus ir (ne)galia“. Kartu, remdamiesi vaizdo įrašais, analizavo įvairias negalios situacijas bei jas lemiančius veiksnius, kartu ieškojo sprendimų, kaip įveikti kliūtis. Profesorė pasidžiaugė, kad gimnazistai išties yra tolerantiški, jautriai kalba apie negalią turintį žmogų, apie tai, kaip kitokį žmogų priimti, kaip jam galima padėti. ,,Labai tikimės, kad dalis šių mokinių pasirinks specialiojo ugdymo studijas mūsų universitete ir ateityje bus puikūs šios srities specialistai, mokslininkai, politikai, ir, svarbiausia – jautrūs, linkę padėti vienas kitam piliečiai“, – kalbėjo profesorė.

Mokiniams patiko ŠU profesorės dr. Astos Klimienės vesta biologijos pamoka, kurioje buvo aptariama biologinės įvairovės kaita, raudonasis ir juodasis augalų sąrašas. Užsiėmimą paįvairino žaidimas – dėlionė. Profesorė dr. A. Klimienė sakė, kad ,,Kitokios pamokos“ laikas neprailgo, nes mokiniai drąsiai uždavė klausimų ir įsitraukė į diskusiją: ,,Tikiuosi, gimnazistai artimiausiu metu aplankys Šiaulių universiteto Botanikos sodą, galės susipažinti su tuo, kas buvo aptarta pamokoje.“

Docentas Gediminas Ramanauskas pakvietė gimnazistus krėsti muzikines išdaigas. „Pamokų metu šokome, dainavome, žaidėme muzikinius žaidimus. Mokiniai buvo aktyvūs ir kūrybingi, tad pamokų laiko neužteko, o muzikinės išdaigos nerimo ir per pertraukas. Gimnazistai susipažino su Šiaulių universitete vykstančiomis muzikos pedagogikos studijomis. Gimnazijos bendruomenė paprašė rudenį jiems surengti Šiaulių universiteto muzikos pedagogikos specialybės studentų koncertą. Žinoma, pažadėjome ir pažadą tesėsime“, – trumpai ,,Kitokią pamoką“ pristatė docentas G. Ramanauskas.

Šiaulių universiteto asistentė Ilona Dobrovolskytė vedė pamoką ,,Judėjimui nei laikas, nei vieta negali būti riba“. Šios pamokos metu kartu su gimnazistais diskutavo apie saugius fizinius pratimus, fizinio aktyvumo svarbą ir planavimą, fizinio krūvio pasirinkimą ir jo dozavimą, mokėsi taisyklingai atlikti įvairius fizinius pratimus. ,,Džiaugiuosi, kad gimnazistai buvo susidomėję veikla, kad jiems rūpi aktualūs sveikatos klausimai, supranta, kad sveikata yra vertybė, kuria reikia rūpintis. Taip pat buvo smagu, kad mokiniai pasidomėjo kineziterapijos studijomis Šiaulių universitete“, – įspūdžius po pamokos apibūdino lektorė.

Gimnazistai, komentuodami dėstytojų ir profesorių vestas netradicines pamokas, akcentavo jų nauda, nes tokios pamokos padeda suprasti, kad galima mokytis kitaip, netradiciškai, įdomiai.

Karolina Mažonaitė teigė, kad jai labiausiai patiko Kauno technologijų universiteto dėstytojos Marijos Sabaliauskienės vesta anglų kalbos pamoka ,,Žaidžiame vertimą“: ,,Šioje pamokoje per žaidimus, praktinius užsiėmimus supratau, kaip išmokti geriau ir lengviau versti tekstą, perteikti originalią prasmę, daugiau sužinojau ir apie vertėjos specialybę.“ Ketvirtokas gimnazistas Rokas Šimonis sakė išgirdęs naudingų dalykų pamokoje ,,Multimedija tarp technologijų ir fantazijos“, kurią vedė VDU dėstytojas Edgaras Ščiglinskas. ,,Pamokoje patiko įdomios užduotys, diskusija, keliami klausimai, verčiantys mąstyti, taip pat gautos dalykinės žinios apie technologijas ir jų panaudojimo galimybes“, – mintimis dalijosi gimnazistas.

Trečiokus gimnazistus sužavėjo tikro italo, VDU dėstytojo Moreno Bonda vesta pamoka ,,Įvadas į italų kalbą ir kultūrą“. Lektorius žaismingai pristatė svarbiausias italų kultūros detales, taip pat pateikė argumentų, kuo lietuvių ir italų kalbos yra artimos, pasidžiaugė augančiu italų kalbos populiarumu Lietuvoje. Taip pat pristatė, kur ir kaip galima studijuoti italų kalbą, kokios yra darbo perspektyvos baigus studijų programą.

Aukštųjų mokyklų profesoriai, dėstytojai pasidžiaugė Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokiniais ir tikisi, kad išmoktos pamokos nebus pamirštos, o gražus universitetų ir gimnazijos bendradarbiavimas tęsis toliau.

,,P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas