Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar pritariate, kad centrinis Kretingos miesto stadionas būtų pavadintas Šaulių stadionu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atsispyrę nuo liaudies šokio – į modernią sceną

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Kultūra
  • 2016-03-18

Po sėkmingos šiuolaikinio šokio spektaklio „Knygnešys“ premjeros Kretingoje, dvylika jame šokusių Kretingos meno mokyklos auklėtinių šiandien išvyksta į Vilnių: M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus pedagogų sumanyto projekto „Gabūs ir talentingi“ partneriais tapę kretingiškiai sekmadienį šoks baigiamajame projekto renginyje Šokio teatre.

M. K. Čiurlionio menų mokyklos atstovų, Kretingos meno mokyklos Choreografijos skyriaus pedagogų ir jų mokinių bendrystėje išaugintas šiuolaikinio šokio spektaklis „Knygnešys“ pranoko visų lūkesčius.

Kretingos kultūros centro publika pirmadienį sušoktą „Knygnešį“ pasitiko ovacijomis. Pasak Kretingos meno mokyklos choreografijos mokytojos Živilės Adomaitienės, mėnesį įtempto ir įdomaus pasiruošimo kainavęs renginys savo rezultatu sužavėjo ir jame šokusius vaikus, ir vilniečius projekto sumanytojus – jauną choreografą Donatą Bakėjų su kolegomis iš M. K. Čiurlionio menų mokyklos.

„Nors laiko pasirengti spektaklio premjerai buvo labai mažai ir teko daug dirbti papildomai, o ir dalyvavimas projekte mums tapo be galo intriguojančia patirtimi ir visiškai nauju iššūkiu –šiuolaikinio šokio, kaip atskiros disciplinos, savo choreografijos skyriuje nemokome, – mūsų vaikai savo darbą atliko pačiame aukščiausiame lygyje“, – kalbėjo Ž. Adomaitienė.

Projekto sumanytojai su Kretingos meno mokyklos vaikais dirbo savitais metodais – ir kaip choreografai, ir kaip psichologai, stengdamiesi išlaisvinti jaunuosius šokėjus, atskleisti jų choreografines galimybes. Į bendrus organizacinius rūpesčius įsitraukė ir visas nedidelis Kretingos meno mokyklos choreografijos skyrius. Rezultatas pranoko visų lūkesčius.

„Nors iš pradžių kalbėjome apie 2–3 vaikus, iš daugiau negu 50 vaikų, kurie „Knygnešį“ kūrė Kretingoje, projekto sumanytojai atsirinko visą tuziną įvairaus amžiaus mūsų Meno mokyklos auklėtinių – nuo trečiokų iki abiturientų. Jie dalyvaus baigiamajame projekto etape, kur susijungs visų projekto partnerių – Kretingos, Mažeikių, Visagino, Švenčionių ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus mokinių – pajėgos. Tai – didžiulis įvertinimas mums visiems“, – sakė Ž. Adomaitienė.

Šiandien į Vilnių išvykęs mokinių – Aistės Šeštokaitės, Eglės Šeirytės, Kotrynos Viščiūnaitės, Augustės Vaičiūtės, Gabijos Tamošauskaitės, Kasparo Kutkevičiaus, Martyno Baltūsio, Dano Nikonto, Rusnės Roščinaitės, Valdonės Jovaišaitės, Ugnės Lučauskaitės, solistės Indrės Petrulytės, mokytojos choreografės Eglės Baltriukienės bei koncertmeisterės Astos Paulauskienės desantas sostinėje praleis visą savaitgalį: kartu su kitais projekto dalyviais lankys repeticijas, klasikinio ir šiuolaikinio šokio pamokas, kurias ves Baleto skyriaus mokytojai, stebės, kaip repetuojami baleto spektakliai, viešės Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bei „Menų spaustuvėje“, kur susitiks su šiuolaikinio šokio kuratoriais, projektų, festivalių rengėjais.

„Žinoma, tokie projektai yra labai svarbūs, turtinantys naujais patyrimais ir pažinimais, tačiau viską lemia pagrindai. Mūsų vaikai įgyja puikius liaudiško ir klasikinio šokio pagrindus, o be jų nebus įveikiamas ir šiuolaikinis šokis, todėl iš savo tiesiosios Kretingos meno mokyklos choreografijos skyrius nesuks. Tačiau net neabejoju, kad savo partneriais kituose projektuose M. K. Čiurlionio menų mokykla mus rinksis ir vėl“, – įsitikinusi Ž. Adomaitienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas