Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar pritariate, kad centrinis Kretingos miesto stadionas būtų pavadintas Šaulių stadionu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kermošius sutelkė miestelio bendruomenę

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2016-03-15

Kas pavasarį Darbėnų gimnazijos bendruomenė į smagią pavasario kermošiaus šventę sutelkia viso miestelio žmones. Šiemet pasikvietę svečių ir prisiminę senuosius amatus, surengę trankią mugę, kurioje pardavė tai, ką patys prigamino, jie darsyk įrodė, kad yra darbštūs žmonės, todėl patį miestelio pavadinimą jie linkę kildinti nuo žodžio „darbas“. Taip gimnazijos bendruomenė paminėjo ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Kermošiuje vietos užteko kiekvienam, atėjusiam su savo kepiniais bei rankdarbiais.

Gimnazijoje nuo pat ankstyvo ryto trenkė skambi muzika – svečius pasitiko ir šventinę nuotaiką kėlė garsioji darbėniškių kapela „Ontrep“. Skirtingose mokyklos erdvėse vyko įvairūs renginiai, o, šių akims pasisotinus, atsikvėpti prie kavos puodelio ir pyragaičio kvietė subtilia prancūziška elegancija padvelkusi vienai dienai pačių mokinių įrengta kavinukė.

Bibliotekoje svečių dėmesį valandai turtingu ir šmaikščiu pasakojimu prikaustė etnologė iš Palangos Zita Baniulaitytė: ji papsakojo, kuo ypatingas senasis žemaičių kostiumas, vieną po kito vilko rūbus ant modeliu tądien tapusios mokinės Austėjos Šalčiūtės, o žemaitiškas skaras gobė ant gimnazijos direktorės Sonatos Litvinienės galvos.

Darbėniškiai taip pat klausėsi V–VIII klasių mokinių parengtų pranešimų apie senovės žemaičių ornamentiką drabužiuose, baldų puošyboje, buityje, – tai buvo dalis jų vykdomo etnokultūros projekto „Gamta tradicinėje lietuvių kultūroje“.

Vienusyk per 70 nėrėjų ir mezgėjų siekė Darbėnų darbščiųjų rankų rekordo.

Vienas iš įspūdingiausių šiųmetinės šventės akcentų – Darbėnų miestelio mezgimo ir nėrimo rekordo fiksavimas: vienoje vietoje susirinko per 70 įvairių kartų darbščiarankių – mokinių, jų mamų bei močiučių. „Berniukai mezga ir neria, mūsų valdžia – taip pat, – pastebėjo S. Litvinienė, mostelėjusi ranka į miestelio seniūno pavaduotoją Bernadetą Litvinienę, panirusią į virbalus, bei greta stovintį seniūną Alvydą Poškų. – Vadinasi, apie karus, nesantaiką ir pykčius negali būti nė kalbos, mes aukštiname darbą ir siekiame taikos“. Taip gimnazijos vadovė darsyk pabrėžė, jog jų bendruomenė mokosi ir siekia tolerancijos, juolab, kad ir šis renginys buvo surengtas vadinamojoje gimnazijos Tolerancijos aikštėje.

Taip pat buvo apdovanoti ir mezgimo-nėrimo rekordininkai: jauniausiu tapo 6-metis priešmokyklinukas Paulius Damulis ir didžiausią patirtį turinti mezgėja Rita Cirtautienė, į konkursą atsinešusi visą krepšį rankdarbių – kaip juokavo, pernakt jų priruošusi.

Darbščiarankės gimnazijos pedagogės buvo primezgusios trispalvių lietuviškų šalikų, kuriuo apgobus seniūno A. Poškio kaklą, palinkėjo Kovo 11-ąją juo pasipuošti bažnyčioje.

Mokyklos salėje tarp gausybės kepinių ir įvairių rankdarbių savo puoselėjamus amatus – audimą, vilnos vėlimą bei tautinių juostų pynimą – demonstravo į šventę pakviestos tautodailininkės Sonata Kinčienė, Marija Korsakienė ir Nijolė Rindeikienė iš Skuodo rajono.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas