Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Visuomet savo ateitį siejęs su sportu, vydmantiškis Deividas Gibėža šiuo metu Klaipėdos universitete kūno kultūros ir sporto pedagogiką mokosi ketvirtus, paskutiniuosius, metus, o atlikti praktikos vaikinas grįžo į savo buvusią mokyklą.

Deivido Gibėžos įsitikinimu, iš geros kūno kultūros pamokos vaikas turi išeiti su šypsena ir paraudusiais skruostais.

Siekė grįžti atgal

„Jau pirmo kurso metu žinojau, jog praktiką norėsiu atlikti Vydmantuose – savoje mokykloje jaučiuosi geriausiai“, – teigė D. Gibėža, dabartinę gimnaziją prilyginęs antriesiems namams.

Pasak jo, grįžti į mokyklą išties smagu – džiugu viską prisiminti ar paprasčiausiai pasivaikščioti koridoriais. „Užsukęs prašyti darbo gimnazijoje buvau labai maloniai bei šiltai sutiktas, o be to, ir vaikai čia geri, noriai lanko kūno kultūros pamokas. Tai labiausiai džiugina“, – pasakojo praėjusiais metais Klaipėdoje, Gedminų progimnazijoje praktiką atlikęs D. Gibėža.

Anot Deivido, nors su mokytojais dažnai bendrauti netenka, rasti bendrą kalbą su dabartiniais kolegomis sekasi neblogai.

„Gera kūno kultūros pamoka turėtų būti tokia, iš kurios vaikas išeina su šypsena veide ir paraudusiais skruostais“, – juokėsi pašnekovas, sakydamas, jog stengiasi būti geru pedagogu. Gimnazijoje vedamus kūno kultūros užsiėmimus D. Gibėža teigė visuomet aptariąs su anksčiau moksleivius ugdžiusiu mokytoju. Tuomet, pritaikydamas savo patirtį, vaikinas pamokas veda remdamasis pedagogo vizija.

Visuomet uoliai sportavo

D. Gibėža savarankiškai sportuoti pradėjo dvylikos metų, buvo aktyvus, mokykloje lankė įvairius sporto užsiėmimus, užklasinius būrelius, fizine veikla dažnai užsiiminėdavo ir namie. Nuo šešiolikos, paskatintas pažįstamų, susidomėjo karatė kiokušin ir šio pomėgio nemetė iki šiol. Pašnekovas patikino, jog, kaip ir kiekvienas lietuvis, žiūri krepšinį, o laisvalaikiu nevengia pamėtyti į krepšį, tačiau mėgstamiausia sporto šaka įvardijo karatė.

„Didžiuojuosi savo treneriais, man tinka šioje sporto šakoje vyraujanti disciplina, visi sportuojantys čia labai draugiški“, – apie tai, kuo sugundė šis užsiėmimas, pasakojo D. Gibėža.

Jo teigimu, bene svarbiausia ypatybė, kuria žavi karatė kiokušin, – ribų tobulėjimui nebuvimas. Anot vaikino, tai viena iš sporto šakų, kuria užsiimdamas niekuomet nenustoji mokytis.

Šiuo metu pedagogikos fakultete besimokantis D. Gibėža sakė, jog studijų metai sukėlė įvairių emocijų. „Įdomi programa, daug veiklos, įvairios praktikos, darbo su vaikais. Įdomios ir paskaitos, tokios kaip turizmas, be to, susipažinome su daugybe sporto šakų“, – įspūdžiais dalijosi ketvirto kurso studentas.

Pamėgti mokyti reikia laiko

„Norėdamas rinktis šią specialybę, turite mėgti sportą ir darbą su vaikais, – pabrėžė D. Gibėža. – Galiu išduoti, jog savybės, reikalingos darbui su mokiniais, neįgaunamos iškart“.

Vaikinas prisipažino, jog ėmęs studijuoti net neįsivaizdavo savęs, dirbančio tokio darbo, tačiau tai tęsėsi tol, kol studentas nepradėjo atlikinėti praktikos: „Tuomet man pradėjo patikti ir vaikai, ir pats mokytojavimas“.

D. Gibėža atskleidė, jog jau nuo dešimtos klasės siekė tapti policijos pareigūnu, ruošėsi tam, domėjosi studijomis ir pačia darbo specifika. Kad įgyvendintų šį norą, studentas lankėsi ne vienoje gydymo įstaigoje, atlikinėjo įvairius sveikatos patikrinimus bei testus, tačiau Centrinės medicinos ekspertizės komisija nusprendė, jog jis nėra tinkamas šiam darbui, nes nepakelia reikiamo fizinio krūvio.

„Tai sukėlė ir pyktį, jog taip lengvai prieš tikslą, kurio taip ilgai siekiau, man uždarė duris tam, ir juoką, nes visuomet intensyviai sportavau, mano fizinis pajėgumas buvo tikrai geras“, – prisiminė D. Gibėža.

Galop vaikinas pasirinko labiausiai jam tinkančią su sportu susijusią studijų kryptį.

Paklaustas apie tolimesnius planus, studentas sakė, jog apie ateitį per daug niekuomet negalvoja. Jis pripažino, jog traukia užsienis, tačiau, nors perspektyvos Lietuvoje nedidelės, nesibodi pasilikti ir gimtojoje šalyje.

Norint save atrasti, svarbiausia – bandyti

„Niekada nebandžiau sekti kito žmogaus pėdomis. Mano įkvėpėju gali tapti kiekvienas asmuo, turintis gerų savybių, puikiai atliekantis vieną ar kitą darbą“, – apie kasdienius idealus kalbėjo D. Gibėža, sakydamas, jog kiekvienoje gyvenimo srityje galima atrasti lyderių: moksluose imti pavyzdį iš mokytojų, gyvenime – iš šeimos, sporte – iš trenerių. Anot studento, niekada nėra vėlu ir pradėti sportuoti, nes kiekvienam iš mūsų fizinė veikla atneša tik teigiamų rezultatų, todėl nereikia to bijoti ar vengti.

Pasak Deivido, svarbu pradėti nuo sprendimo, kokioje sporto šakoje norėtum save išreikšti, o tuomet atsižvelgti į galimybes.

„Visuomet reikia bandyti, – teigė jis. – Net jei neatrandi savęs kurioje nors sporto šakoje, pakanka tiesiog palaikyti fizinį aktyvumą – atrasti laiko šiek tiek pabėgioti ar padaryti nedidelę mankštą.“

Nijolė BERTAŠIŪTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas