Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į mitingą – su švilpukais ir lagaminais

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2016-02-19

Pirmadienį kai kuriose šalies mokyklose, tarp jų – ir Kretingoje, pamokos nevyks, mokiniai į ugdymo įstaigas galės neiti. Apie tai, kad ruošiasi neterminuotam streikui, pedagogų profsąjungos iš anksto pasiskelbė prieš savaitę Vilniaus centre surengtomis eitynėmis bei gausiu mitingu prie Vyriausybės rūmų.

Mitinguotojų būryje buvo ir Kretingos rajono pedagogų.

Tikrai myli Lietuvą

Tarp dalyvių buvo ir 14 Kretingos rajono atstovų iš Vydmantų bei Darbėnų gimnazijų, Marijono Daujoto bei Kūlupėnų pagrindinių mokyklų, Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro. Juos subūrė Švietimo įstaigų profsąjungos rajono susivienijimo vadovė Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos mokytoja Eugenija Daniuk.

Renginys prasidėjo visuotine pedagogų malda arkikatedroje, Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero koplyčioje.

„Neteisinga manyti, kad protestuojame vien dėl to, kad išsikovotume sau geresnius atlyginimus. Mes, mokytojai, nestatome bankų ir neprojektuojame namų, tačiau ugdome tuos, kas ateityje tai darys. Todėl ir mūsų malda buvo už mokinius, kursiančius šalies ateitį. Norime iš savo uždarbio gyventi oriai, plėsti akiratį, nuolat tobulėti, o sukauptą patirtį bei žinias perduoti jaunimui“, – „Pajūrio naujienoms“ atviravo E. Daniuk.

Profsąjungos lyderė perfrazavo populiaraus dainininko Marijono Mikutavičiaus žodžius – esą pedagogai tikrai myli Lietuvą, bet ar myli ją valdžia?

E. Daniuk įsitikinimu, varganus atlyginimus gauna ir kitų sričių darbuotojai, tačiau kažkodėl ne visi savo interesus kraštutinėmis priemonėmis išdrįsta ginti – jos žiniomis, be pedagogų, anksčiau yra protestavę tik gaisrininkai ir policininkai.

E. Daniuk teigimu, kad nuo šių metų rugsėjo 1 d., kaip reikalaujama, 8 proc. padidėtų pedagogų atlyginimai ir būtų panaikintos atlygių koeficientų „žirklės“, paliekant koeficientų dydžius, atitinkančius viršutinę ribą, reikėtų apie 18,2 mln. Eur.

E. Daniuk apgailestavo, kad su mitinguotojais neva dėl ligų susitikti neatėjo nei Premjeras Algirdas Butkevičius, nei švietimo ministrė Audronė Pitrėnienė.

„Pasirodė tik Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus, bet ir jis laikėsi nuošaly, bendravo su žurnalistais, o su mumis viešai kalbėti nepanoro, motyvuodamas, kad vis tiek bus „nušvilptas“, – pasakojo E. Daniuk.

Lieps ministrei pasvarstyti

Užtat netikėto palaikymo protesto akcijos dalyviai sulaukė iš europarlamentaro Valentino Mazuronio. Jis pažadėjo, kad iki kovo 10 d. Seime bus užregistruotas nutarimo projektas, įpareigojantis Vyriausybę surasti mokytojų prašomų lėšų. Jei iki rugsėjo 1 d. rezultato nesulauks, jis pats asmeniškai švietimo ministrei liepsiąs pasvarstyti, ar ji šioms pareigoms tinka. Toks A. Pitrėnienės bendrapartiečio požiūris į ją pedagogus gerokai nustebino.

Gedimino prospektu iki V. Kudirkos aikštės protestuotojų minia atžygiavo triukšmingai – švilpdami švilpukais ir nešini lagaminais, ant kurių švietė liūdną ateitį pranašaujantys žodžiai „Emigracija“.

Mitingui baigiantis, jo organizatoriai – 6 profesinių sąjungų vadovai – į Vyriausybės rūmus nunešė dalyvių memorandumą, kuriame įspėjo apie planuojamą vasario 22-osios streiką ir dar kartą pakartojo reikalavimus.

Be orių atlyginimų, iki rugsėjo 1-osios atkurti mokinio krepšelio dydį iki buvusio 2009 m. – 1 tūkst. 93 Eur; ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų etate padidinti nekontaktinių darbo valandų skaičių iki 6 val. per savaitę, o atlyginimus palaipsniui prilyginti bendrojo ugdymo mokytojo atlyginimams, didinant tarnybinio atlygio koeficientus; kartu prašoma palaipsniui didinti ir kitų pedagoginių darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientus; 2016 m. valstybės biudžete numatyti 3,56 mln. Eur išeitinėms kompensacijoms pensinio amžiaus mokytojams, savo noru paliekantiems švietimo sistemą; sumažinti mokinių skaičių klasėse ar vaikų grupėse: ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų 1,5–3 m. grupėse iki 10, 3–7 m. – iki 15 vaikų, bendrojo ugdymo mokyklų I–IV klasėse iki 22, V–XII klasėse iki 25 mokinių.

Organizuoti neterminuotus streikus pedagogų profsąjungos patirties turi: 2008-aisiais įvykęs streikas truko 17 dienų. Didesnį atlyginimą išsikovoti pavyko, mokinių ugdymo procesas nenukentėjo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas