Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Karteniškis pažabojo Australijos vėją

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2016-01-22

Karteniškio 21-erių Ringaudo Kikalo vaikystės vasaros, prabėgusios Kartenos aerodromo pašonėje, į padanges kylančių sklandytuvų apsuptyje, ilgainiui atvedė jį į profesionalųjį sportą: vaikinas buvo pakviestas į šalies jaunių rinktinę ir gruodį atstovavo Lietuvai tolimojoje Australijoje įvykusiame Pasauliniame jaunimo sklandymo čempionate.

Ringaudo „selfis“ Australijos padangėje

Iš lietuvių sekėsi geriausiai

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Automatikos ir aviacinių elektros įrenginių inžinerijos specialybės trečiakursiui R. Kikalui šis tarptautinis čempionatas buvo pirmasis, – ligi tol jis dalyvaudavo Lietuvos sklandymo varžybose ir pasiekdavo gana gerų rezultatų. Treneriai jį žinojo, tačiau į rinktinę iš pradžių nekvietė.

„Kažkaip atsitiktinai pagavau savo laimės paukštę: į čempionatą Australijoje skridau vietoj kito rinktinės nario, kuris negalėjo vykti, ir asmeninėse varžybose man pasisekė geriausiai iš 5 čempionate dalyvavusių lietuvių, – teigė Ringaudas, asmeninėse varžybose iš 70 dalyvių, pasiskirsčiusių į klases, klubinėje klasėje užėmęs 25 vietą. – Komandinėse varžybose mums, lietuviams, pasidalijusiems į 2 komandas pagal sklandytuvų kategorijas, sekėsi sunkiai – padarėm nemažai klaidų, ir iš 15 šalių likome „per vidurį“.

Vaikinas sakė su dar 2 draugais rungtyniavęs klubinės klasės „Hornet“ ir LS-4 markės sklandytuvais, kuriuos išsinuomojo Australijoje. O dar du rinktinės draugai, varžęsi standartinėje klasėje su LS-8 ir LAK-19 markės sklandytuvais, į Australiją juos plukdėsi konteineriais.

Patys ieškojo rėmėjų

Kiti rinktinės nariai, R. Kikalo žodžiais, jau prieš metus žinoję, kad vyks į šį čempionatą, ir turėję galimybę tinkamai pasirengti, o jam buvo likę tik pora mėnesių laiko.

„Sklandymo federacija už kiekvieną sumokėjo tik starto mokestį – po 600 eurų, o išlaidas už kelionę, pragyvenimą, sklandytuvo nuomą reikėjo padengti pačiam“, – teigė karteniškis.

Į rėmėjų paieškas greit susitelkė Ringaudo tėvai, ypač – mama Jurgita Kikalienė, Kartenos bendruomenės vadovė, išmynusi takus pas verslininkus, jį palaikė ir Klaipėdos sklandymo klubo žmonės. Ringaudo tėtis Arvydas – taip pat buvęs sklandytojas, dabar skraidąs mėgėjiškais lėktuvais.

Ringaudas džiaugėsi, kad sklandymo sportą, kaip savitą Kretingos rajono reiškinį, pripažino ir Savivaldybė, parėmusi jo išvyką į čempionatą 1 tūkst. eurų.

Prieš kelionę lietuvių komanda užmezgė ryšį su Australijos lietuvių bendruomene, kuri padėjo surasti, kur apsigyventi, pagelbėjo išsinuomoti sklandytuvus bei automobilį, kuriuo išardytus sklandytuvus jaunuoliai iš Lietuvos nusigabeno į varžybų vietą – Naromino miestelį, esantį maždaug už 300 km nuo Sidnėjaus.

„Mums pagelbėjo ir vienas australas sklandytojas, kuriam yra tekę dalyvauti varžybose Lietuvoje“, – sakė pašnekovas.

Lietuvos jaunimo sklandymo rinktinės sakalai: (iš kairės) Ignas Bitinaitis, Karolis Mikalauskas, Ringaudas Kikalas, Joris Vainius, Marius Plusčiauskas, Laurynas Šupinys.

Ilgiausias skrydis – 500 km

Gruodį Australijoje – pats vidurvasario karštymetis, tad lietuviams pirmiausiai teko persiorientuoti prie kitokio klimato ir laiko. Tam jie turėjo savaitę laiko iki varžybų pradžios.

„Apsigyvenome mažame viešbutyje prie pat aerodromo. Pirmiausia norėjosi savo rankomis pasitikrinti techniką, o po to pradėjome kilti, žvalgėmės, pratinomės prie aplinkos. Pirmas dienas labai jaudinomės, – nežinojome, koks kitų šalių komandų lygis, kaip atrodysime greta jų. Bet paskraidę išsyk pamatėm, kad esam ne prastesni už kitus“, – atviravo Ringaudas.

Nepaisant kitokio žemyninio klimato, oro sąlygos ten, anot Ringaudo, buvo panašios kaip Lietuvoje, tik pakildavę gerokai aukščiau – iki 3-4 km, kai Lietuvoje tik esant geram orui, sklandytuvas nuo žemės atsiplėšia iki 2 km.

„Per čempionatą teko įveikti 10 skrydžių pagal organizatorių numatytus maršrutus. Pagrindinis kriterijus – greitis: maršrutą reikėdavo įveikti kuo greičiau. Vidutiniškai per 4 val. nuskrisdavome po 400 km. Varžybų trumpiausia užduotis – įveikti 200 km, o ilgiausia – 500 km, ir tai buvo pats ilgiausias skrydis mano gyvenime“, – džiūgavo karteniškis.

Padangių sakalai atskris į Lietuvą

Vaikinas sakė, jog šis čempionatas jam davęs daug patirties, kurią jis nekantrauja išbandyti Kartenoje – sklandymo sezoną padangių sakalai įprastai, jei leidžia oras, pradeda antrąją Velykų dieną.

Tačiau užmigti ant laurų jis neketina: „Reikia dar daug treniruotis, norint siekti geresnių rezultatų, norėčiau dalyvauti ir kituose pasaulio čempionatuose“, – neslėpė Ringaudas, kurį sklandyti mokė instruktorius Linas Zubė. Iš Klaipėdos sklandytojų klubo narių, jis yra antrasis – po Ginto Zubės, pradėjęs atstovauti Lietuvai užsienyje.

Beje, kitąmet pasaulio jaunimo sklandymo čempionatas įvyks būtent Lietuvoje, Prienų rajone, Pociūnuose.

Tačiau ligi tol R. Kikalo dar laukia Pociūnuose šį birželį įvyksiantis Lietuvos sklandymo čempionatas, o Kartenoje – po ilgo laiko atgijusios Žemaitijos sklandymo varžybos „Žemaitijos taurė“.

„Sklandymo sporto prasme Lietuva yra gana stipri šalis, profesionalūs užsienio sklandytojai gerai žino mūsų klubus“, – tvirtino karteniškis.

Jis pasidžiaugė, kad jo 15-metis brolis Dovydas, pradėjęs sklandyti vaikiškais lietuvių gamybos LAK-16 sklandytuvais, jau taip pat sėkmingai lipa jam ant kulnų; „Pernai gerai pasirodė vaikų sklandymo čempionate,– apie bendrą šeimos pomėgį pažaboti vėją kalbėjo Ringaudas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas