Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar pritariate, kad centrinis Kretingos miesto stadionas būtų pavadintas Šaulių stadionu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prie pervažos – takas į niekur

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2015-12-08
Naujasis pėsčiųjų –dviračių takas jau pažymėtas kelio ženklais, o tarnybiniams tikslams skirtas, tačiau gyventojų pamėgtas praėjimas – geležinkeliečių įspėjimu.

Palei ypač pavojingą geležinkelio pervažą ties Kretingos miesto kapinėmis neseniai buvo įrengtas maždaug 62 m ilgio pėsčiųjų bei dviračių takas. Tačiau greta gyvenantiems žmonėms nesuprantama, kas tuo taku vaikščios ar važinėsis, nes šiandieną atrodo, kad jis niekur neveda.

Pėstieji išmynė savo taką

„Greit bus dveji metai, kai pažadėjo įrengti pėsčiųjų perėją per geležinkelį – buvo kalbėta, kad įrengs perėją per bėgių viršų. Kai pamatėme vyrus klojant taką, apsidžiaugėme – galvojome: va, pagaliau darbai pajudėjo. Bet paaiškėjo, kad paklojo taką, kuriuo niekas nevaikšto, nes juo paprasčiausia nėra kur eiti. Juk neišeisi pasivaikščioti pirmyn–atgal palei bėgius. Nesuprantu tokio nelogiško sprendimo“, – piktinosi skaitytoja Sandra Andriuškevičienė.

Kasdien per šią pavojingą pervažą Šventosios gatvėje pradunda per keturiasdešimt traukinių sąstatų. Pervaža – siaura, skirta tik pravažiuoti automobiliams, ja vaikščioti pėstiesiems yra nesaugu.

Todėl Padvarių bei „Akmenos“ sodininkų bendrijos gyventojai išmynė taką per greta pervažos esantį tarnybinį praėjimą.

Savivaldybė kažkada šį keliuką, vedantį laidojimo namų link, netgi išasfaltavo. Deja, tai neapsaugo nuo galimų eismo nelaimių.

Apsidraudė pastatę ženklus

Nors ženklas prie pėsčiųjų tako įspėja, kad pašaliniams vaikščioti per bėgius draudžiama, žmonės jo nepaiso ir toliau trumpinasi kelią.

„Vaikai nuolat pažeidžia taisykles – vaikšto tuo keliuku į mokyklą. Matau, kaip motinos tampo per bėgius vežimėlius, o dviratininkai – dviračius. Kodėl valdžia nemąsto apie žmones: ratuotiems kirsti geležinkelį yra patogu, o pėstiesiems nardyti tarp mašinų – pavojinga. Niekas negalvoja, o juk dauguma pėsčiųjų – kasdien į mokyklą einantys vaikai. Geležinkeliečiai savo ruožtu pasistatė ženklą ir apsidraudė: jei įvyktų kokia skaudi eismo nelaimė, jie būtų nekalti“, – samprotavo skaitytoja.

Savivaldybė suskato pirmoji

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas paaiškino, kad problema dėl nesaugaus tako per bėgius buvo aptarta su bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ vadovais ir nuspręsta darbus pasiskirstyti.

Juos vykdys Savivaldybė, bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ ir valstybinė įmonė „Klaipėdos regiono keliai“.

„Geležinkeliečiai ketina užtverti tvorą, kad pėstieji nevaikščiotų taku per bėgius. Pėstiesiems bus praplatintas praėjimas per pervažą: geležinkeliečiai ten įrengs šviesoforą, bendrovė „Klaipėdos regiono keliai“ – šaligatvius per pervažą, o Savivaldybė nuties šaligatvį palei tvorą, kad patogu būtu ateinantiems nuo dvaro pusės“, – tvirtino V. Domarkas.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis paaiškino, jog Savivaldybė savo darbus – įrengti šaligatvį palei tvorą – suskubo atlikti anksčiau, negu geležinkeliečiai ir kelininkai.

Darbai, kainavę 12,7 tūkst. eurų, buvo atlikti iš šiemet nepanaudoto kelių priežiūrai skirto rezervo.

Praminė juodąja skyle

Bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ filialo „Klaipėdos geležinkelių infrastruktūra“ vadovas Julius Mikšys patikino, kad kitąmet perėja per vieną pavojingiausių geležinkelio ruožų šalyje bus sutvarkyta.

„Kelyje nuo Kulių iki Girulių jau anksčiau buvo įdiegta automatizuota valdymo sistema. Ir tam, kad į ją integruotume šviesoforą, kurį turės dubliuoti ir garsinis signalas, yra didžiulis visos sistemos perprogramavimo darbas. Tačiau pertvarka yra būtina, nes šį ruožą nuo Kretingos stoties ligi Padvarių pervažos mašinistai pravažiuoja šlapi, – jie praminė tą vietą juodąja skyle, nes niekur neišgyveną tokių stresinių situacijų, kaip Kretingoje“, – neslėpė J. Mikšys.

Anot jo, prie kelių ir takų, kuriais draudžiama vaikščioti pėstiesiems, tarp jų – pėsčiųjų išmintu taku prie kapinių, įrengtos vaizdo kameros. „Įrengėme jas dėl prevencijos. Baudos, kertant pervažas per raudoną signalą ar neleistinose vietose, yra solidžios. Tačiau – tai ne geležinkeliečių, o policijos kompetencija – pareigūnai stebi į stotis perduodamą vaizdą“, – tvirtino J. Mikšys.

*

„Dažnos nelaimių ant geležinkelio bėgių priežastys – neadekvačiai besielgiantys – apsvaigę nuo alkoholio, ligoti, senyvo amžiaus – žmonės, arba negebėjimas įvertinti situacijos. Jiems atrodo – greit perbėgsiu ar pervažiuosiu, bet dėl optinės apgaulės to padaryti nespėja“, – teigė bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ Klaipėdos filialo Saugos sektoriaus viršininkas Igoris Bril.

*

2012 m. kelyje Kretinga–Kūlupėnai žuvo 3 žmonės: automobilio vairuotoja, dviratininkas ir ant kelio stovėjęs jaunas vyras, 2013 ir 2014 m. – po 1 asmenį, 2015 m. mirtinai traumuotas 1 vyras.

Dažnos traukinių stabdymo priežastys – pastebėti ant bėgių gulintys ar jais einantys asmenys, netikėtai užvažiavusios transporto priemonės, užvirtę medžiai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas