Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar pritariate, kad centrinis Kretingos miesto stadionas būtų pavadintas Šaulių stadionu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dar vienas žingsnis jungtuvių link

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2015-12-04

Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko įsakymu sudaryta darbo grupė trečią kartą buvo susirinkusi svarstyti Kretingos pedagogų švietimo centro (PŠC), Pedagoginės psichologinės tarnybos (PPT) bei Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro (KSJMC) sujungimo į vieną įstaigą galimybės.

Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila (kairėje) neabejojo, kad trijų įstaigų sujungimas rajonui duotų realios naudos.

Ragino žvelgti plačiau

Kretingos švietimo skyriaus vedėjo Antano Sungailos vizijoje įstaiga turėtų 1 direktorių, 1 vyriausiąjį buhalterį (iš pradžių 1,5 etato dirbtų du žmonės), išvardino visas kitas reikalingiausias pareigybes, tačiau daugiausiai diskusijų kilo dėl direktoriaus pavaduotojų.

Iš pradžių buvo pasiūlyta pavaduotojui ugdymui, atsakingam už KSJMC veiklą, skirti 1 visą pareigybę, o už neformalų švietimą ir PPT veiklą atsakingiems – po pusę pareigybės.

Tačiau, V. Domarko nuomone, vyriausiojo buhalterio pakaktų ir vienos pareigybės, o PPT laikinai vadovaujanti Raminta Staškauskienė nesutiko, kad šiai įstaigai būtų skirta tik pusė pavaduotojo pareigybės. Jos nuomone, jei pusė pareigybės būtų pridėta visą darbo dieną dirbančiam PPT darbuotojui, tai dar suprantama. Bet jei ateitų naujas žmogus ir per dieną tedirbtų vos 4 valandas, būtų pažeistas pagrindinis – profesionalumo – principas.

V. Domarkas teigė įsivaizduojantis, kad tarnybos psichologas pusę dienos galėtų dirbti psichologu, kitą pusę – pavaduotoju, t. y. jo etatas susidėtų iš dviejų po 0,5. Direktorius ragino darbo grupę į pertvarką žvelgti ne vien iš pedagoginės, bet ir iš ekonominės bei finansinės pozicijos.

„Antraip aš nesuprantu tos pertvarkos esmės. Jei nieko nesutaupom, nematau tikslo mums ką nors keisti, atsistojam tada ir skirstomės dirbti kiekvienas savo tiesioginių darbų“, – sakė jis.

Profesionalumas – svarbiausia

Vicemerė Danutė Skruibienė R. Staškauskienės žodžiuose įžvelgė nenorą jungtis.

„Tikrai taip. Mes tikėjomės, kad vadovas yra ir turi būti išmanantis, galintis pagelbėti kiekvienam darbuotojui, lemiantis sprendimus kiekvienu sudėtingesniu atveju. Vadovas deda parašą, ar skirti vaikui specialųjį ugdymą, ar reikalinga jam švietimo pagalba, kada ją nutraukti, kada pratęsti. O ar puse pareigybės dirbantis žmogus visa tai atliks?“ – aiškino ji. Laikinoji tarnybos vadovė pridūrė, kad joks įstaigoje dirbantis psichologas, neturintis vadybinės kategorijos, šios atsakomybės ir nesiims. Darbas nėra lengvas – bendrauti su pagalbos reikalingais vaikais ir jų tėvais dėl intelekto, dėl neįgalumo.

Švietimo komiteto pirmininkės Jūratės Laučiūtės nuomone, jei pavaduotojas turėtų ir visą pareigybę, daugiau kompetencijos dėl to jis neįgautų.

„Bet čia kalba eina apie darbuotojo atlyginimą: ar jis už 2 ar už 200 eurų prisiims atsakomybę“, – R. Staškauskienei pritarė Darius Petreikis.

Švietimo skyriaus vedėjas užsiminė, kad būtų galima skelbti psichologo, gebančio vykdyti ir neformalųjį ugdymą, konkursą. Ši funkcija būtų įrašyta jo pareigybės aprašyme.

Posėdyje kilo klausimas, kaip galėtų vadintis naujoji įstaiga. Vienas galimų variantų – Švietimo pagalbos tarnyba. „Bet kaip tada mokiniams į atestatą reikėtų įrašyti? Ką jie būtų baigę?“ – juokavo KSJMC vadovė Palmira Jurgilienė. Pavadinimo klausimas dar bus aptartas vėliau.

Mato stipriąsias puses

Įstaigų sujungimo klausimu savo nuomonę išsakė Savivaldybės Juridinio skyriaus vedėja Virginija Šoblinskienė. Juridiškai įstaigas sujungti galima, pagrindas turėtų būti PŠC, tačiau ir kitų tarnybų, vykdančių joms priskirtas funkcijas, veikla, vedėjos žodžiais, turėtų būti nuolatinė ir užtikrinta. Jeigu jose būtų po 0,25 ar po 0,5 pareigybės, tai kokybiškai to daryti negalėtų. Vedėja siūlė išskirti visus 3 struktūrinius padalinius, kuriems vadovautų vedėjai. Bendras vadovas atsakytų už ūkinę, finansinę ir projektinę dalį, o padalinių vadovai dirbtų pagal tų padalinių nuostatus ir pagal pareigybių aprašymus.

V. Domarkas kiekvieno darbo grupės nario, taip pat ir ketinamų sujungti įstaigų vadovių klausė, ar jie pritartų siūlomai pertvarkai.

PŠC vadovė Adelė Mazeliauskienė ir KSJMC vadovė Palmira Jurgilienė teigė matančios pranašumų: racionaliau bus galima naudotis kabinetais ir sale, KSJMC mokiniai gaus psichologo ir specialiojo pedagogo konsultacijas, PPT klientai – socialinio pedagogo konsultacijas, neformaliojo suaugusiųjų švietimo veiklos nebus dubliuojamos, paslaugos bus teikiamos rajono bibliotekininkams, kultūros darbuotojams, įvairesnė taps Trečiojo amžiaus universiteto veikla.

Vienintelė R. Staškauskienė prisipažino, jog norėtų dirbti atskirai, sujungimui pritars, jeigu kitos išeities nebėra.

Parašai – ne rodiklis

A. Sungailos teigimu, patvirtinus jo siūlomą projektą, vietoj 28 pareigybių liktų 25,5, būtų sutaupytos maždaug 4 pareigybės, o pinigine išraiška tai susidarytų apie 50 tūkst. Eur.

Posėdyje dalyvavęs rajono meras Juozas Mažeika darbo grupei uždavė tris, jo manymu, esminius klausimus: ar, susijungus įstaigoms, tikrai nenukentės institucijų funkcijos; koks bus administravimo arba valdymo efektyvumas ir kaip bus sprendžiama ūkinė-finansinė veikla.

„Jeigu viskas gerai, tada tai, ką šiandien svarstot, – normalu. Tik nepamirškit, kad tuo pat metu dirba ir kita darbo grupė, rengianti rajono ugdymo įstaigų tinklo pertvarkos planą. Aš ant savo stalo jau turiu 164 surinktus parašus žmonių, nepritariančių įstaigų sujungimui“, – sakė jis.

Tačiau, V. Domarko nuomone, šiuo klausimu kalba turinti būti rimta, o ne vadovaujamasi emocijomis. Esą šiais laikais surinkti parašus – vieni niekai. „Šiandien aš supratau, kad mūsų darbo grupė mąsto vienodai“, – sakė jis.

Švietimo skyriaus vedėjas A. Sungaila įpareigotas parengti naujos kuriamos įstaigos nuostatus ir dar kartą peržvelgti pareigybes.

*

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, Lietuvoje 13 proc. prie pedagogų švietimo centrų prijungtos suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos;

52 proc. prie švietimo centrų prijungtos PPT;

33 proc. savivaldybių švietimo centrų veikla vykdoma su įvairiomis kitomis funkcijomis;

2 proc. prie švietimo centrų prijungta PPT bei suaugusiųjų ir jaunimo mokykla.

Lietuvoje nėra nė vieno atvejo, kai kuri nors įstaiga būtų prijungta prie PPT.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas