Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar į „čekiukų“ skandalą patekę politikai turėtų trauktis iš politikos bent 5-eriems metams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vieni šąla, kiti – linkę pataupyti

  • Iš policijos suvestinių
  • 2015-10-16

Daugiabutyje Jaunimo gatvėje Salantuose gyvenančios senyvo amžiaus motinos gerove susirūpinusi dukra Lina Stonkuvienė sakė nebegalinti tylėti – jos teigimu, kasdien, išeidamas į darbą, kaimynas Liudas Vaičius, turintis raktus nuo namo šildymo sistemos, šilumą gerokai sumažina visam namui, ir taip, neva, taupo pinigus.

Moters žodžiais, dvigubomis kelnėmis po namus vaikščioti priversti šąlantys namo gyventojai kentėti nebenori. Anot jos, neaišku ir tai, kas Liudui Vaičiui suteikė teisę reguliuoti šilumą ir kodėl tik jis turi raktus.

Anot Salantų miesto seniūno Kazimiero Galdiko, panašių ginčų pasitaiko dažnuose namuose.

„Įprastai daugiabučių gyventojai pasirašo jungtinės veiklos sutartis, išsirenka atstovą ir, kaip dauguma namo gyventojų nutaria, taip ir šildosi. Šiuo atveju vyksta lygiai tas pats. Vieni daugiau šilumos nori, kiti – mažiau. Dažnai atsitinka ir taip, kad tie, kurie gauna kompensacijas už šildymą, linkę gyventi šilčiau, o kiti nori pataupyti“, – komentavo seniūnas.

Šiluma bendru namo gyventojų nutarimu besirūpinantis L. Vaičius „Pajūrio naujienoms“ tvirtino, kad gyventojų nepasitenkinimas – perdėtas. Esą šilumos išeidamas į darbą jis nemažinantis, o per žema temperatūra namuose skundžiasi tik garbaus amžiaus moterys, gyvenančios vienos.

„Jos norėtų, kad temperatūra bute siektų kone 30 laipsnių. Bet juk dar net ne žiema, – kalbėjo L. Vaičius. – Visi esame suinteresuoti gyventi patogiai, nešalti, todėl nuolat palaikome 18–19 laipsnių temperatūrą. Be to, dauguma gyventojų savo butus yra apsišiltinę, o šiuo metu laukiame ir namo renovacijos pradžios.“

Vyras teigė suprantantis, kad vyresnio amžiaus žmonėms, kurie mažiau juda, net ir tokia temperatūra atrodo per žema, tačiau, pasak vyro, visada galima papildomai pasišildyti elektriniais šildytuvais.

„Yra ir kitas niuansas – kompensacijas už šilumą gaunantys gyventojai nori gyventi ir už ačiū, ir labai šiltai“, – sakė L. Vaičius. Jam pritarė ir tame pačiame name gyvenanti Nijolė Ruokienė, kuriai šie nusiskundimai – ne naujiena: „Tikrai nešąlame. O labiausiai skundžiasi tie, kurie už šilumą nieko nemoka arba moka labai mažai. Jeigu mes turėtume tokias galimybes, turbūt irgi norėtume gyventi kuo karščiau, kad ir su atidarytais langais.“

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas