Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar į „čekiukų“ skandalą patekę politikai turėtų trauktis iš politikos bent 5-eriems metams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Diskutavo psichinės sveikatos sargai

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Sveikata
  • 2015-10-13

Psichinės sveikatos temoms vis dar dažnai atsiduriant tabu zonoje, Kretingos psichikos sveikatos centras, minėdamas Pasaulinę psichinės sveikatos dieną, kolegas ir visuomenę sukvietė pokalbiui apie visapusišką sveikatą, neįmanomą be emocinio ir dvasinio atsparumo.

Pasaulinę psichinės sveikatos dieną Kretingos psichikos sveikatos centro specialistai, jų kolegos ir svečiai pasitiko aptardami psichinės sveikatos reikšmę ir būdus jai išsaugoti.

Mokslinėje konferencijoje „Psichinė sveikata – raktas į harmoniją“ specialistai aptarė šiandienos skubančiame pasaulyje aktualias temas: Kretingos psichinės sveikatos centro socialinė darbuotoja Aurelija Bričkutė pristatė Psichikos dienos stacionaro veiklas, skirtas psichosocialinei reabilitacijai, jų poveikį pacientams analizavo Kretingos psichikos sveikatos centro medicinos psichologė, psichoterapeutė Violeta Kniūkštienė, gyvenimo džiaugsmo ir pilnatvės paieškas, sergant Alzheimerio liga ir slaugant ja sergančius artimuosius, aptarė Klaipėdos krašto Alzheimerio ligos klubo „Atmena“ pirmininkė ir Klaipėdos psichikos sveikatos centro socialinė darbuotoja Raimonda Šoparienė, Klaipėdos apygardos probacijos tarnybos specialistas dr. Vaidas Viršilas kalbėjo apie elgesio pataisos programos „Elgesys – Pokalbis – Pasikeitimas“ taikymo ypatumus, ar emocijos paklūsta protui, aiškinosi medicinos psichologė Alicija Juškienė, o psichologas Evaldas Karmaza kvietė įsigilinti į streso ir įtampos valdymo mechanizmus.

Kretingos psichikos sveikatos centro direktorės Innos Viršilienės teigimu, bendradarbiaudami su Klaipėdos valstybine kolegija mokslinę-praktinę konferenciją Kretingos specialistai surengė pirmąkart.

„Siekėme atkreipti dėmesį į be galo svarbią žmogaus dalį, kuria neretai pamirštame deramai rūpintis, – vidinę būseną, – kalbėjo I. Viršilienė. – Dvasinė gerovė padeda mums išspręsti konfliktus, įveikti liūdesį, duoda suvokimą, kad esame vertingi, orūs ir ypatingi.“

Tai, kad visapusiška kūno ir dvasios sveikata turėtų būti kiekvieno mūsų siekiamybė, akcentavo konferenciją atidaręs Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, o jam pritarusi Savivaldybės gydytoja Vanda Verbutienė pirmiausia dėkojo žmonėms, dirbantiems psichinės sveikatos srityje: psichiatrams, psichologams, socialiniams darbuotojams, slaugytojams.

„Šių paslaugų spektras mūsų rajone yra pakankamai išplėtotas – žmonės gauna ne tik ambulatorinę pagalbą, konsultacijas, bet gali naudotis ir dienos stacionaro paslaugomis, kuris leidžia pacientams, ilgą laiką buvusiems izoliuotais, susigrąžinti savivertę, suvokti, kad jie gali būti naudingi, prasmingai leisti laisvalaikį ir dalyvauti įvairiose veiklose bei užsiėmimuose“, – kalbėjo V. Verbutienė.

Psichiatrijos paslaugų evoliuciją Kretingoje stebėjęs ir pats ją kūręs, nusipelnęs Lietuvos gydytojas psichiatras Tomas Brasas priminė, kad prasidėjusi nuo dviejų darbuotojų ir išaugusi iki septyniolikos Kretingos psichinės sveikatos priežiūros sistema prilygsta veikiančioms visame pasaulyje.

„Kretingoje pradėjau dirbti1982-aisiais. Kartoteką tuomet kūrėme nuo nulio, todėl daugeliui teko mokytis iš mūsų“, – kalbėjo T. Brasas. Gydytojo žodžiais, psichiatrija Kretingoje vystėsi nuo 1919 metų, kai Kretingos Garbės pilietis Feliksas Janušis įkūrė ligoninę ir netrukus susidūrė su šiltinės sukeltais pakitimais pacientų smegenyse, 1964-aisiais Kretingoje pasirodė pirmieji psichoneurologai, o 1982-aisiais, steigiant valstybinį psichocentrą, visoje šalyje ėmė kurtis psichiatrijos kabinetai.

„Kretingai ypač svarbūs ir du paskutiniai etapai: Psichikos sveikatos centro įkūrimas 2001-aisiais ir Psichikos dienos stacionaro atidarymas 2012-aisiais, – akcentavo T. Brasas. –Visi, kas jaučiatės prislėgti, pavargę, nusilpę, ateikite į Kretingos ar kitus Psichikos sveikatos centrus Lietuvoje, kurių yra daugiau negu 100. Naudokite savo laiką protingai.“

*

Pasaulinė psichinės sveikatos diena spalio 10 d. minima nuo 1992-ųjų. Tądien organizuojamuose renginiuose siekiama supažindinti visuomenę su psichinių ligų – šizofrenijos, epilepsijos, priklausomybių – atsiradimo priežastimis ir būtinybe kuo anksčiau stiprinti žmogaus psichinę sveikatą, kad jis išmoktų nesijaudinti dėl galimų sunkumų, nebijotų prisiimti atsakomybę ar įveikti sunkias užduotis, džiaugtųsi tuo, ką turi, ir nuolat tobulintų save. Psichinė sveikata priklauso ir nuo fizinės sveikatos – sportuojantis, gerai besimaitinantis ir išsimiegantis žmogus bus energingas ir optimistiškai nusiteikęs.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas