Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Loreta Stonkutė:

– Į polikliniką nueinu kartą per metus, kai reikia pažymos dokumentams. Bet tai – tik formalumas. O rimčiau, dėl savęs, tikrinuosi homeopatiniame kabinete, kuriame tiria energetiškai, pakoreguoja visus niuansus, kurių mūsų vakarietiška medicina net nefiksuoja. Ne visada kraujo tyrimas parodo, kad kažkas negerai, nors žmogus tą ir jaučia. Kita vertus, jei rimtai susižeidžiame ar darbe nuolat dirbame su chemija, reiktų atidžiau stebėti savo sveikatą.

Avardina Kundrotienė:

– Dabar jau dažnai tikrinuosi – toks amžius. Atlieku visas būtinas procedūras, kokias tik rekomenduoja gydytojai, pasitikiu jais. Visada pasidarau kraujo tyrimą, taip pat profilaktiškai tikrinuosi pagal programas. Manau, kad tokie patikrinimai būtini, juk kaip dažnai būna, kad daktarai netikėtai atranda vieną ar kitą bėdą. Todėl ir vaikams visada primenu, kad tikrintųsi.

Veronika Vitkutė:

– Tikrinuosi kasmet. Mokykla įpratino tai daryti, todėl ir ją baigusi stengiuosi šios tradicijos nepamiršti. Manau, kad tikrintis sveikatą – labai svarbu ir būtina, ne dėl gydytojų ar ko nors kito, pirmiausia – dėl savęs. Juk tai mūsų kūnas, kurį privalome saugoti ir tausoti. Įprastai vadovaujuosi gydytojų patarimais – tikrinuosi kraują, akis, kasmet persišviečiu plaučius.

Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojos Vaivos Barysienės komentaras:

– Sveikatos tikrinimų dažnis numatomas pagal amžiaus grupes. Nuo 1 metų iki pensinio amžiaus pacientams įprastinis profilaktinis patikrinimas rekomenduojamas 1 kartą per metus. Jo metu šeimos gydytojas gali skirti atlikti kraujo, šlapimo ar kitus pagrindinius tyrimus, kad išvengtume cukrinio diabeto, anemijos, piktybinių navikų, širdies, kvėpavimo sistemos ir kitų ligų. Dažnesni patikrinimai reikalingi kūdikiams, dirbantiems kenksmingomis sąlygomis, sportuojantiems, sergantiems lėtinėmis ligomis. Jauni, darbingo amžiaus žmonės, ypač vyrai, nėra linkę tikrintis savo sveikatą. Tiesa, vaikus tėvai pas gydytoją atveda dažniau, nes, pavyzdžiui, reikia pažymos į darželį. Suaugusiesiems vykdomos ir papildomos nemokamos atrankinės patikros programos dėl onkologinių susirgimų: krūtų, gimdos kaklelio, prostatos ir storosios žarnos vėžio bei širdies ir kraujagyslių profilaktinės programos. Nereiktų pamiršti ir odontologinių profilaktinių tikrinimų. Šiuo metu vykdoma dantų dengimo silantinėmis medžiagomis profilaktinė programa vaikams. Apie galimybę atlikti šias profilaktines programas reikėtų teirautis savo šeimos gydytojo.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas