Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Socialinio būsto ir toliau žvalgysis kaime

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2015-08-04

Po sėkmingo eksperimento Lubiuose ir Kalniškiuose, kur nupirktuose individualiuose namuose buvo įkurdintos trys socialinio būsto laukusios šeimos, Savivaldybė ir toliau ketina jo ieškoti kaime. Šįkart vietos žvalgomasi Grūšlaukėje, kur eilės socialiniam būstui laukia kelios daugiavaikės šeimos.

Pasiūlė neskirstyti žmonių

„Ir toliau ketiname pirkti individualias sodybas arba nedidelius daugiabučius kaime, kad gausios šeimos galėtų sėkmingai kurtis, sodinti daržus. Be to, mieste už vieną butą sumokame tiek pat, kiek už individualų namą kaime“, – patikino Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.

Tačiau tai, kad Grūšlaukėje ketinama įkurdinti gausias šeimas, patiko ne visiems kaimo gyventojams. Nepasitenkinimo gaidos nuskambėjo per bendruomenės atstovų susitikimą su Savivaldybės vadovais, neigiamų nuomonių pasirodė ir viešojoje erdvėje. „Kam mums reikia, kad atkeltų pijokus, vagis, kurie nesitvarkytų ir centrą paverstų bomžynu“, – „Pajūrio naujienų“ facebook svetainėje piktinosi skaitytojas.

V. Domarkas į skeptikų nuomones atsakė taip: „Yra daug puikių žmonių, šiandieną priklausančių socialiai remtinų grupei. Patarčiau neskirstyti žmonių pagal statusą. Geriau nuvažiuokite į Kalniškius ir pasižiūrėkite, kaip ten tvarkosi daugiavaikės šeimos – jos galėtų būti puikiu pavyzdžiu toms šeimoms, kurių vadinamosios „galvos“ nuo pat ankstyvo ryto ramsto kaimo parduotuvių sienas. Nenuvertinkite žmonių, kuriems šiandieną dėl ligos ar gausios šeimos gyventi yra sunkiau negu jums.“

Kumetynai neskatina tvarkytis

V. Domarką palaikė Kalniškiuose verslą plėtojantis rajono tarybos narys Vladas Baltuonis: „Tos trys kaime įkurdintos socialiai remtinos šeimos yra pavyzdys daugumai gyventojų: puikiai tvarko sodybas, vaikai padeda tėvams. Į kaimo mokyklą iš tų šeimų atėjo 15 vaikų. Juk tam, kad dorai vaikus auginančios gausios šeimos pačios nusipirktų namą, reiktų nemenko kapitalo.“

Pasigirdus replikoms, kad socialiai remtinam būstui tiktų ir nebenaudojamos darželio patalpos, V. Baltuonis motyvuotai išsakė savo nuomonę: ,,Graži ir tvarkinga aplinka ugdo žmogų. Jeigu daugiavaikes šeimas sukelsite į kumetynus, aplinka neskatins tvarkytis ir gyventi gražiau. Gyvenvietė nuo to tikrai neatrodys estetiškiau.“

Tęsdamas minti jis kalbėjo, jog sudarę sąlygas jaunam žmogui gyventi padoriai, mes skatiname jį ne emigruoti, o atvirkščiai – kurtis savame kaime, imtis verslų.

Trečdaliu sumažėjo eilės

Antra vertus, V. Baltuonis taip pat pastebėjo, jog kai kurie socialinio būsto eilėse laukiantys asmenys reikalauja, kad juos apgyvendintų tik mieste, o ne kaime.

„Niekur Europos valstybėse socialinis būstas nedalijamas prestižinėse vietose. Išvykę gyventi į užsienio valstybes, lietuvaičiai taip pat laikinai gali įsikurti socialiniuose būstuose ne miesto centre, o prie geležinkelių, gamyklų ar kitų pramoninių objektų“, – tvirtino tarybos narys.

V.Domarkas taip pat pabrėžė, kad šiemet Kretingos rajone trečdaliu sumažėjo socialinio būsto eilės: iš 300 eilėse laukiančiųjų liko 204.

„Priežastis paprasta: asmenys, pretenduojantys į socialinį būstą, šiemet įsigaliojus Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymui, iki gegužės 1 d. privalėjo deklaruoti savo pajamas bei turimą turtą. Kadangi trečdalis asmenų nepateikė deklaracijų, iš eilių jie buvo išbraukti“, – teigė V. Domarkas.

Anot jo, apie deklaravimo būtinybę tie asmenys buvo informuoti iš anksto: jiems buvo skambinta, o kovą išsiųsti pranešimai. „Jei neatsiliepė, vadinasi, tų asmenų nebėra Lietuvoje arba pasikeitė jų materialinė padėtis. Daugiausiai sumažėjo jaunų šeimų: iš 97 sąraše beliko vos 39 šeimos“, – akcentavo V.Domarkas.

Kretingos rajono savivaldybėje yra 5 socialinio būsto laukiančiųjų eilės: jaunų šeimų – 39, neįgaliųjų – 28, daugiavaikių šeimų – 38, našlaičių ir likusių be tėvų globos – 17, bendrojoje – 82.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas