Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bestuburius naikina chloru

  • Aktualijos
  • 2015-08-04

Į „Pajūrio naujienų“ laikraščio redakciją kreipėsi sunerimę skaitytojai: ar tikrai Kretingoje iš čiaupų bėgantis geriamasis vanduo – su kirmėlėmis? „Patvirtinkite arba paneikite šią žinią“, – prašė skaitytojai, apie kirmėles vandenyje sužinoję iš skirtingų šaltinių, vienas jų jas spėjo ir nufilmuoti.

Su šia situacija supažindintas Kretingos rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Normantas Žeimys paaiškino, jog iš tiesų bendrovės „Kretingos vandenys“ tiekiamame geriamajame vandenyje buvo nustatyta pasirodžius baltų kirmėlaičių – makrobestuburių.

„Makrobestuburiai žmogaus sveikatai nekenksmingi. Vienintelė bėda – nemalonu tokį vandenį gerti, nepatraukliai atrodo ir vizualiai“, – tvirtino N. Žeimys.

Jis pastebėjo, jog jau daugelį metų, kai Kretingoje buvo pastatyti vandens gerinimo įrenginiai, geriamasis vanduo visiškai nebuvo chloruojamas, nes nebuvo iškilusi ir biologinės taršos grėsmė. Atsiradus makrobestuburių, bendrovė „Kretingos vandenys“ ėmėsi priemonių neviršijant normų chloruoti geriamąjį vandenį. Tokio vandens, anot specialistų, prieš geriant virinti nereikia – tiesiog galima palaikyti ąsotėlyje, kad chloras išgaruotų. Vanduo bus chloruojamas dar šią savaitę, o rajono valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba stebės situaciją, kaip chloras paveikė bestuburius.

„Bendrovė „Kretingos vandenys“ paėmė mėginius ties vandens gerinimo įrenginių filtrais – jokių bestuburių nerasta. Dirba kelios brigados, imami mėginiai visuose – daugiabučių ir privačių namų – kvartaluose ir, jeigu pasitvirtintų, kad vanduo užterštas, bus pritaikytos priemonės vandeniui išvalyti“, – kalbėjo N. Žeimys.

Jo teigimu, atsekti, kaip į vandenį pakliuvo bestuburių, – nelengva: „Žmonės, kurie yra prisijungę prie centralizuotų vandentiekio tinklų, dar turi ir savus šachtinius šulinius, kurių vandens kokybė dažniausiai yra nepatikrinta. Greičiausiai iš jų pumpuojamas vanduo per profilaktinius vandentiekio tvarkymo darbus, kai atidaros sklendės, ir patenka į bendrus tinklus su visa tarša.“

Rekomendacijas, kaip naikinti geriamajame vandenyje pasitaikančius bestuburius, yra parengęs Klaipėdos universitetas, su šia problema yra tekę susidurti Kauno, Klaipėdos vandentvarkos įmonėms.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas