Ilgai laukę pirmųjų Kretingos miesto stadione įvyksiančių rungtynių, gausiai susirinkę Kretingos futbolo gerbėjai praėjusį šeštadienį išvydo atkaklią Kretingos „Minijos“ ir Gargždų „Bangos“ dvikovą, kuri baigėsi 1:0 (0:0) minijiečių naudai.

Principinė dvikova tarp kaimyninių „Minijos“ (baltai mėlyni marškinėliai) ir Gargždų „Bangos“ komandų Kretingos miesto stadione įvyko po 10 metų pertraukos.

Pirmosios Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos rungtynės Kretingos aikštėje sulaukė garbių svečių – sveikinimus sportininkams bei žiūrovams išsakė rajono meras Juozas Mažeika bei LFF prezidentas Julius Kvedaras.

„Minija“ ir „Banga“, aikštėje susitikusios po 10 metų pertraukos, neilgai tegaišo įsitraukti į principinę kovą dėl pergalės. Pirmomis minutėmis atkaklios dvikovos daugiau vyko aikštės centre ir tik palaipsniui „Bangos“ žaidėjai įgijo teritorinę persvarą. Varžovų komandos žaidėjai pirmieji sukūrė ir kiek grėsmingesnių atakų, tačiau smūgiai į vartus arba buvo netikslūs, arba nekėlė didesnio pavojaus mūsiškiam vartininkui Martynui Draukšui. Kretingiškiai, pirmoje rungtynių pusėje didesnį dėmesį skyrę savo vartų saugumui, atsakė tik keliomis kontratakomis ir įsimintinų momentų sukurti nesugebėjo.

„Vaizdas pakito po pertraukos, kai aikštėje puolimo grandyje pasirodė Evaldas Garbauskas ir kairiajame krašte žaidęs Irmantas Medutis. Nors „Banga“ ir toliau kontroliavo žaidimą bei rengė ilgai trunkančias atakas, „Minijos“ žaidėjų kontratakos tapo veržlesnės ir baigdavosi smūgiais į vartų plotą. Jei „Banga“ ir vėl pasižymėjo tik tolimais smūgiais, tai antram kėliniui įpusėjus Evaldas Garbauskas baudos aikštelėje suklaidino varžovus, atliko gerą perdavimą tiesiai prieš vartus Irmantui Medučiui, kuriam nepavyko sėkmingai smūgiuoti. Laimei, netrukus „Minija“ surengė rezultatyvią ataką, kurią tolimu perdavimu iš savos baudos aikštelės pradėjo vartininkas Martynas Draukšas, o atakos smaigalyje atsidūręs ir tris varžovų gynėjus bei vartininką aplenkęs vikrusis Evaldas Garbauskas tiksliu smūgiu galva nukreipė kamuolį į vartus ir, 1:0 išvedęs „Miniją“ į priekį, iš savų vietų pakėlė gausiai susirinkusius žiūrovus“, – kaimyninių komandų dvikovą komentavo FK „Minija“ atstovas Modestas Jackus.

Per likusias penkiolika minučių „Banga“ dar bandė surengti „Minijos“ vartų šturmą, tačiau nieko padaryti nepavyko. Išsaugojusi pergalingą rezultatą 1:0, nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui „Minija“ kartu su žiūrovais dar sykį kėlė rankas į viršų.

Po trijų pralaimėjimų sezono pradžioje, „Minija“ antrą savaitgalį paeiliui iškovojo pergalę ir savoje sąskaitoje turi 6 taškus. Kitas rungtynes „Minija“ žais taip pat savoje aikštėje – gegužės 2 d. 15.00 val. lauks dvikova su Telšių „Džiugu“.

„MINIJA“ – „BANGA“

1:0 (0:0)

Teisėjas – Linas Gedvila.

„Minijos“ startinė sudėtis: Martynas Draukšas, Audrius Tolis (58 min. – Gražvydas Gujis), Jurijus Kurbangalijevas, Kazys Mažionis, Viktors Jefremovs, Artūras Kurbangalijevas, Jevgenijs Koršakovs (82 min. – Artiom Jerošenko), Nerijus Jurkaitis (46 min. – Irmantas Medutis), Vilius Augutis, Stasys Vyšniauskas (46 min. – Evaldas Garbauskas), Leonardo Dos Santos (73 min. – Deivydas Gedvilas).

Įspėjimai: Vilius Augutis („Minija“), Sigitas Urbys, Aurimas Šlušnys („Banga“).

Įvartis: 76 min. – Evaldas Garbauskas („Minija“).

*

“Minijos” vyr. trenerio Gedimino Petrausko komentaras:

– Pirmosios rungtynės namuose, prieš savą žiūrovą įnešė jaudulio, kuris buvo ypač ryškus pirmąsias 20 minučių. Sunkiai sekėsi kontroliuoti kamuolį, aikštės vidurio grandies žaidėjai kiek užleido pozicijas, per mažai atsidengė, tad gynėjams teko tik tolimais perdavimais „ieškoti“ puolėjų, kuriems vėlgi trūko aštrumo. Antrajame kėlinyje tikėjomės, kad varžovai dar labiau atakuos, todėl mums reikėjo aktyvesnių žaidėjų kontratakoms. Tad po pertraukos aikštėje pasirodę Evaldas Garbauskas ir Irmantas Medutis gerokai suaktyvino mūsų veiksmus puolant. Abu šie žaidėjai ir sukūrė įsimintiniausius rungtynių momentus.