Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ar reikia gydyti slogą?

  • Sveikata
  • 2014-11-07

Renata Blažienė:

- Manau, kad slogą reikia gydyti, bet nebūtina varginti gydytoją, nebent ji nuslenka į bronchus, tuomet jau sunkiau apsieiti be specialisto. Kai susergu, nosį skalauju jūros vandeniu arba gaminuosi druskos tirpalą namuose iš paprasčiausios druskos ir vandens, juo rytais ir vakarais, arba grįžus iš kokios įstaigos, praplaunu nosį.

Gintautas Kontrimas:

- Aš negydau slogos. Vaistų tai pat vengiu. Jeigu nėra bėdos, pas gydytoją stengiuosi nesikreipti ir biuletenio neprašau. Mieliau geriu įvairią arbatą, pavyzdžiui, liepžiedžių.

Rūta Jurgutienė:

- Labai retai sergu, bet, manau, kad slogą reikia pačiam išsigydyti – negi dėl tokios smulkmenos bėgsi pas gydytoją. Galiu pasakyti, ką aš vartoju, kad būčiau sveika – imbierą, medų ir citriną. Ar sloga, ar koks kitas negalavimas, geriu šią arbatą ir labai gerai jaučiuosi.

Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojos Daivos Lubienės komentaras:

Dėl slogos tikrai neverta kreiptis į gydytoją. Nebent yra ryškus nosies užgulimas arba žmogus linkęs sirgti sinusų uždegimais, taip pat - slogai užsitęsus ilgiau negu savaitę. Kai sloga vos kelių dienų, viskas priklauso nuo to, kaip žmogus jaučiasi. Jeigu ji nėra labai varginanti, nėra stipraus nosies užgulimo, galima ir negydyti. Bet jeigu žmogus negali normaliai kvėpuoti, neužmiega naktį, tuomet reiktų vaistų, kurie sutraukia nosies kraujagysles, mažina nosies paburkimą ir padeda sušvelninti simptomus. Slogą, kosulį, gerklės perštėjimą 90 procentų atvejų sukelia įvairūs virusai. Bakterinė infekcija, kaip komplikacija, pasireiškia daug vėliau, o dažnai – ir neprisideda, nebent žmogaus imunitetas silpnesnis, todėl tikrai nereikėtų skubėti slogos gydyti antibiotikais, kurių žmonės dažnai reikalauja menkiausio negalavimo atveju. Be vaistų, slogą gali palengvinti inhaliacijos su eukaliptu, atlaisvinančios kvėpavimo takus, praplovimai jūros vandeniu. Kai kurie praplauna nosį namų sąlygomis pasigamintu sūriu vandeniu, bet čia kyla pavojus išgraužti nosies gleivinę per sūriu tirpalu. Dar kiti kvėpuoja česnaką, turintį antibakterinį poveikį, pasikabina jo prie lovos miegant.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas