Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į komisiją atvedė dulkės, spūstys ir greitis

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Problema
  • 2014-10-10

Transporto grūsties prie Simono Daukanto pagrindinės mokyklos problemą kol kas spręs baudžiant vaikus atvežančius ir neleistinoje vietoje sustojančius tėvus – taip antradienį vykusiame posėdyje nusprendė Kretingos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisija.

Baiminamasi, kad sodininkų bendrijoje „Draugystė“ ant kelio stypsantis aukštos įtampos stulpas gali tapti eismo nelaimės priežastimi.

Gyventojai springsta nuo dulkių

Kretingiškė Aldona Makaveckienė prašė išspręsti dulkių ir triukšmo problemą Palangos gatvėje, ties 26A ir 34A namais. Vasarą, reaguojant į žmonių skundą, gatvė keletą dienų buvo laistoma, tačiau tai situacijos nepakeitė. „Dulkės vis tiek veržėsi per langus. Ką mums, gyventojams, daryti? Negi išsikraustyti iš namų ir užleisti vietą verslui?“– klausė moteris. Ji prašė pro šiuos namus apskritai uždrausti sunkiasvorio transporto eismą.

Toje pat miesto dalyje esančios Simono Daukanto pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Rolandas Martišauskas ir bibliotekininkė Laima Drungilienė teigė, kad prie mokyklos yra per maža automobilių stovėjimo aikštelė. Kai rytais į pamokas anksčiau atvykę pedagogai ją užstato savo mašinomis, daugelio kitų nebetelpa. Tėvai, į ugdymo įstaigą atvežę vaikus, sustoja bet kaip gatvėje arba įsispraudžia į aikštelę ir juos paleidžia nesaugiai – esą mažamečiai šokinėja tarp automobilių. Mokyklos atstovai prašė aikštelę praplatinti. Be to, jie irgi mano, kad mokinių saugumui pavojingos sunkiasvorės, nuolat važiuojančios pro šalį. „Galbūt verslininkai pajėgūs kitą kelią, vedantį prie jų įmonių, įsirengti?“– svarstė.

Be verslininkų pagalbos neapsieis

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos, Saugaus eismo komisijos pirmininkės Danutės Skruibienės, neatsitiktinai į šį posėdį ir buvo pakviesti verslininkai, tačiau atvyko tik vienas bendrovei „Žemaitijos lokys“ atstovaujantis Irmantas Norkus.

„Ši miesto dalis – pramoninė, verslo įmonių – daug, prie visų privažiuoti reikia ir reikės. Tėvai tikrai vaikus paleidžia vidury gatvės kur papuola, o sankryža tampa automobilių apsisukimo vieta, taip susidaro kamščiai“,– kalbėjo I. Norkus. Jo žodžiais, buvę svarstymų sunkiasvorėms įrengti kelią nuo bendrovės „Lytagra“ pusės, tačiau tie svarstymai taip ir liko ore. D. Skruibienė paaiškino, kad tokios galimybės nėra – prie „Lytagros“ suformuotos privačios teritorijos.

Vicemero Vytauto Ročio nuomone, išeitis būtų, Savivaldybei ir verslininkams susikooperavus lėšas, problemišką gatvės ruožą išasfaltuoti. Tam pritarė ir D. Skruibienė, ir verslininkas I. Norkus. „Nekalbu visų verslininkų vardu, bet aš pats prisidėti sutikčiau. Juolab kad prieš dvejus metus daryta patikra parodė, jog kelias nuo sovietinių laikų išlikęs geras, ten didelių investicijų nė nereikia“,– sakė jis.

Saugaus eismo komisija sunkiasvorio transporto eismo neuždraudė. Į posėdį dar kartą bus kviečiami pramoniniame rajone įmones turintys verslininkai, jų bus klausiama, ar sutiktų nemažai prisidėti prie problemiško gatvės ruožo išasfaltavimo. Jei taip, objektas bus įtrauktas į Kelių priežiūros ir plėtros objektų sąrašą ir bus prašoma rajono tarybos pritarimo.

Norint praplatinti prie mokyklos esančią automobilių stovėjimo aikštelę, būtina parengti techninį projektą. „Bet tai galėsime tik kitais metais, šiais lėšų jau nebėra“,– sakė D. Skruibienė. Aikštelės praplėtimui taip pat turės pritarti rajono taryba.

Tėvus, kurie, nepaisydami kelio ženklų, sustoja paleisti į mokyklą atvežtų vaikų, nutarta drausminti baudomis – komisija prašys, kad mokyklos prieigose dažniau pabudėtų policija.

Kelią pastojo stulpas

Į Saugaus eismo komisiją dar pavasarį buvo kreipęsi 2 sodininkų bendrijos „Draugystė“ gyventojai. Jie prašė Gervių gatvėje pastatyti ženklą ir uždrausti nesaugų eismą pro aukštos įtampos stulpo apsaugos zoną. Atsižvelgiant į bendrovės „Lesto“ reikalavimą, komisija pirmininkę buvo įpareigojusi arba iškeldinti elektros stulpą, arba uždaryti kelią. Rugpjūčio pabaigoje komisija gavo visuotiniame narių susirinkime problemą svarsčiusios sodininkų bendrijos „Draugystė“ valdybos raštą, kuriame teigiama, kad kelias toje vietoje įrengtas nuo pat bendrijos įkūrimo. Valdyba prašė išaiškinti, kaip apskritai galėjo būti projektuojami sodai, jei anuomet einanti įtampa siekė 35 kV, o apsaugos zona buvo 25 m? „Kas atsirado pirmiau – elektros linija ar pirmieji sodai? Kas padarė spragą projektuojant, o vėliau visą naštą uždėjo ant bendrijos žmonių pečių?“,– klausė posėdyje dalyvavusios pirmininkė Loreta Žukauskienė bei valdybos narė Adelė Smitrienė. Jų nuomone, tam ir buvo projektuotas ne vienas kelias į „Draugystės“ ir kitas didesnes bendrijas, kad pasiskirstytų eismas.

Pasak komisijos nario Ramūno Korsako, tuomet sodai buvo projektuojami neplanuojant, kad ten atsiras gyvenamųjų namų. Apsaugos zona nereiškia, kad joje veikla visai negalima. „Galima ir kelius nutiesti, bet reikia išlaikyti atstumus. Šiuo atveju ten – nesaugu“,– pabrėžė jis.

Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius atkreipė dėmesį, kad, įvykus nelaimingam atsitikimui, krovininiam transportui kliudžius stulpą, atsakomybę prisiimti turėtų pirmininkė, prokurorai kaltinimus pareikštų jai.

„Tai mes ir prašome padėti išspręsti klausimą – uždarius šį, kitu keliu nepatogu bus važiuoti maždaug 200 žmonių“,– sakė L. Žukauskienė. Variantą pasiūlė ji pati: „Šio posėdžio išvakarėse iš geodezininko sužinojome, kad bendrija turi 10 arų laisvo žemės ploto. Gal derinti su Nacionaline žemės tarnyba, ar galėtų perbraižyti projektą?“– svarstė ji. Perbraižius projektą, dalį laisvos žemės būtų galima atiduoti kaimynui, o jo žemės dalimi pasinaudojus – praplatinti kelią.

Komisija pirmininkę nusiuntė į Nacionalinę žemės tarnybą.

Ir Salantuose, ir Darbėnuose „pridygs“ ženklų

Darbėnų seniūnijos Daubėnų kaimo gyventojai kelyje Kretinga–Darbėnai, ties kolektyviniais sodais, prašė pastatyti greitį ribojantį ženklą arba greitį stabdančius kalnelius. Vietovė – kalvota, nesaugu gyventojams, ypač vaikams, lankantiems mokyklą.

Kretingos kelių tarnybos viršininkas Artūras Meškys pranešė: dar šį mėnesį bus pastatyti ženklai 70 km/h bei „Pėstieji“.

Komisija pritarė Darbėnų seniūno Edvardo Stalmoko prašymui leisti kelyje Auksūdžio kaime pastatyti ženklą, rodantį akligatvį, bei du draudžiamuosius ženklus Darbėnų miestelio Turgaus aikštėje, kad automobiliai čia nestovėtų ir netrukdytų keleiviniams maršrutiniams autobusams privažiuoti į autobusų sustojimo vietą. Turgaus a. taip pat pastatyti ženklą, leidžiantį lengviesiems automobiliams stovėti ant šaligatvio, nurodant jų parkavimo kryptį. Lazdininkų k., Saulėtekio g., pastatyti du iki 30 km/h greitį ribojančius ženklus.

Komisija patenkino ir Salantų miesto seniūno Kazimiero Galdiko prašymą leisti įrengti kelio ženklus, penktadieniais, kai vyksta prekyba viešose vietose, nuo 7 iki 13 val. ribojančius automobilių eismą A. Salio ir J. Janonio gatvėse.

Salantuose, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, kelio ženklo „Motorinio transporto eismas draudžiamas“ pageidavo ir bendrovė „Agroprofit“. Ženklas reikalingas, kad į privačią teritoriją nevažiuotų pašaliniai. Prašymui nepritarta, nes, komisijos teigimu, kelio ženklai skirti gatvėse ir keliuose reguliuoti eismą, privačiose teritorijose jie nestatomi.

Atsakydamas į Voveraičių kaimo gyventojų prašymą pastatyti kaimą žyminčius informacinius ženklus, Kretingos kelių tarnybos vadovas A. Meškys perteikė savo vadovybės poziciją: tokie ženklai statomi kur kas didesnėse gyvenvietėse. Tačiau Saugaus eismo komisija nutarė į įmonę „Klaipėdos regiono keliai“ kreiptis dar kartą ir tarpininkauti žmonėms, teigiantiems, jog, nelaimės atveju, jų nerastų specialiosios tarnybos. Be to, pasak seniūno Antano Gedmino, vienai kelio pusei Voveraičius žymintis ženklas jau padarytas.

Stovėti ant šaligatvio neleis

Komisija išnagrinėjo Kretingos m. Žemaičių g. 8 ir 6 namų gyventojų prašymą pridėti ženklo nuorodą, kur ir kaip statyti automobilius, bei geltona linija pažymėti, kur mašinas statyti draudžiama. Dabar prie namo yra kelio ženklas, rodantis, kad mašinas galima statyti užvažiavus ant šaligatvio dviem priekiniais ratais. Automobiliai ant praėjimo trukdo praeiviams, kai lyja, žmonėms tenka bristi per balas. Kretingos policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininko Ričardo Kačino nuomone, gyventojai galėtų įsirengti ratų atmušas ir linijomis pasižymėti automobilių stovėjimo vietas. Komisija tam pritarė.

R. Kačinas pats kėlė klausimą, ar leisti automobiliams stovėti Vilniaus gatvėje ant šaligatvio prie senųjų kapinių. „Jei leidžiame, tai reikia statyti ženklą. Jei ne – vairuotojus turime bausti“,– sakė jis. Nutarta automobilių neleisti statyti ant šaligatvio prie kapinių pagrindinių vartų. Mero Juozo Mažeikos teigimu, prie vadinamojo šv. Antano namo vietos tiek, kad visas eskortas telpa.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas