Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Naujus mokinius pavėžės tik iki artimiausios mokyklos

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Aktualijos
  • 2014-08-26

Nuo šio rugsėjo pagal įsigaliojusius įstatymus naujai priimtiems į mokyklą priešmokyklinio ugdymo ir I-VIII kl. mokiniams pavėžėjimas bus kompensuojamas tik iki artimiausios mokyklos.

Mokinių pavėžėjimo problemas praėjusią savaitę aptarė: (iš kairės) Asta Pocienė, Vilma Kancerevičienė, Ramūnas Korsakas ir Antanas Sungaila.

Šią žinią bei kitas su mokinių pavėžėjimu susijusias aktualijas praėjusią savaitę aptarė rajono Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila, šio skyriaus vyriausioji specialistė Asta Pocienė, Kretingos autobusų parko direktorius Ramūnas Korsakas bei šios bendrovės eksploatacijos skyriaus viršininkė Vilma Kancerevičienė.

„Tiems, kurie jau lanko ne artimiausią mokyklą, ją ir leisime užbaigti, pavėžėjimą kompensuodami, - paaiškino A.Sungaila. – Naujai priimti įstatymai nedraudžia tėvams parinkti mokyklą savo vaikui, tačiau jie patys ir mokės už pavėžėjimą. Didžiausių nesusipratimų greičiausiai bus dėl to, kad ne artimiausią mokyklą lankant broliui ar seseriai, tą pačią mokyklą norės lankyti ir šeimos narys pirmokas, tačiau išimčių nebus, pavėžėjimas tokiu atveju nekompensuojamas“.

Švietimo bei Transporto įstatymų pataisos, kada pavėžėjimas kompensuojamas tik iki artimiausios mokyklos, yra susijusios su siekiu išsaugoti kaimo mokyklas: šioms, į mokyklą neatėjus kad ir keliems mokiniams, iškart pasijaučia mokinio krepšelio trūkumas, gi didžiosios mokyklos, anot Švietimo skyriaus vedėjo, vieno - kito mokinio atėjimo nepajaučia.

Mokinių pavėžėjimas Kretingos rajone organizuojamas keliais būdais: mokiniai mokyklas pasiekia Autobusų parko, vadinamaisiais geltonaisiais, privatininkų arba tarpmiestiniais autobusais bei nuosavu transportu. Pateikus mokinio pažymėjimą perkant vardinį mėnesinį bilietą pavėžėjimas kompensuojamas 80 proc., likusią dalį padengia tėvai. Perkant vienkartinį bilietą, pateikus mokinio pažymėjimą kompensacija yra 50 proc. dydžio. Kai vaikai švenčių ar poilsio dienomis vyksta į mokyklų renginius, mokinys bilietą pateikia mokyklos administracijai, kuri ir pasirūpina kompensacija. Lankančių neformalaus ugdymo įstaigas mokinių važiavimo išlaidas pagal tam tikrą tvarką kompensuoja mokyklos. Važiuojantys priemiesčių autobusais lengvata gali naudotis tik darbo dienomis.

„Tarp žmonių dar esama nuostatos, kad turint mokinio pažymėjimą ir gaunant kompensacijas už pavėžėjimą, autobusais galima važiuoti kada nori ir kur nori: pas močiutę, tetą ar pramogauti. Kompensacija yra skiriama tik už važiavimą į mokyklą ir atgal, - paaiškino V.Kancerevičienė. – Tačiau didžiausia problema – kad mokiniai nuolat pamiršta mokinio pažymėjimą: tai – ne to švarko kišenėje palikęs, tai iš kuprinės išsiėmė ir pan. Dėl to ir kyla konfliktų su autobusų vairuotojais. Patys mokiniai sudaro problemų ir tuomet, kai neapsisprendžia, su kokiu – Autobusų parko ar privačiu – autobusu jis nori pasiekti mokyklą bei po pamokų – namus. Problemos nebūtų, jeigu mokinys, pasirinkęs mišrų važiavimo būdą, tai suderintų su mokykla“.

Siekiant optimizuoti mokinių pavėžėjimą, Kretingos mieste Autobusų parko rūpesčiu buvo atidarytas naujas – penktasis – miesto maršrutas. Jis, anot Autobusų parko direktoriaus R.Korsako, pasiteisino, tik išsigrynino – iš 4 reisų liko 2, tačiau jie tenkina Panevėžio, P.Vileišio ir kitose aplinkinėse gatvėse, „Žemaitijos“ sodininkų bendrijoje gyvenančių mokinių poreikius: į Kretingos miesto mokyklas šiuo maršrutu rytais važiuoja apie 50 mokinių.

Rajono mokyklos valdo 20 autobusų, kuriais pavėžėja mokinius, iš jų – 11 geltonųjų autobusų. Naują geltonąjį autobusą įsigys Salantų gimnazija, kuriai naujoji transporto priemonė bus įteikta rugpjūčio 28 dieną prie šalies Prezidentūros.

„Salantų gimnazijai geltonasis autobusas buvo būtinas, nes turimas transportas visiškai susidėvėjo. Tokių pat bėdų turi ir Darbėnų gimnazija, Jokūbavo mokykla. Tikėkimės, kad ateityje pavyks išspręsti ir šių bei kitų mokymo įstaigų susidėvėjusio ir nebetinkamo eksploatuoti transporto problemą“, - vylėsi Švietimo skyriaus vedėjas.

Geltonųjų autobusų sustojimo vietas nustato mokyklų direktoriai, o Autobusų parko transporto vaikai turėtų laukti tik tam skirtose vietose, tai yra stotelėse. „Šio reikalavimo paisome visų pirma dėl vaikų saugumo“, - teigė R.Korsakas.

Už vaikų pavėžėjimą rajono Savivaldybė kiekvieną mėnesį vidutiniškai sumoka apie 100 tūkst. Lt. Švietimo skyriaus specialistės A.Pocienės pateiktais duomenimis, į mokyklas praėjusiais mokslo metais buvo pavėžėjami 2 tūkst. 125 mokiniai, šiais mokslo metais, manoma, pavėžėjama bus irgi ne mažiau kaip 2 tūkst. vaikų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas