Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pirmą kartą Kretingoje suorganizuotos nemokamos mankštos nėščiosioms – užsiėmimų metu, padedant kineziterapeutei, būsimos mamos išmoksta pratimų, kaip sustiprinti nugaros ir dubens raumenis, o atliekant kvėpavimo pratimus didesniu deguonies kiekiu aprūpinamas ir vaisius.

Kineziterapeutės Sandros Narbutaitienės (kairėje) žodžius apie mankštos naudą gali patvirtinti Dalia Kleinaitytė, pasidžiaugusi geresne savijauta.

Kineziterapeutė Sandra Narbutaitienė teigė, kad per mankštas daugiausiai dėmesio skiriama toms kūno sritims, kurios nėštumo metu patiria didžiausią krūvį: stuburą laikančių raumenų tvirtinimui ir ypač – apatinei nugaros daliai, tvirtinamas dubens dugnas.

„Augant pilvui keičiasi moters kūno centras, todėl nėščiosios ima vaikščioti labiau atsilošusios – dėl to gali pradėti mausti nugarą. Mankšta ne tik sustiprina fizinę sveikatą, pagerina nėščiosios savijautą, tačiau ir padeda geriau pasiruošti gimdymui – šis vyksta sklandžiau,- teigė S. Narbutaitienė. – Atliekant kvėpavimo pratimus į organizmą patenka daugiau deguonies, juo per placentą yra aprūpinamas ir vaisius. Taigi mankšta naudinga ne tik nėščiajai, bet ir vaisiui.“

Anot S. Narbutaitienės, lankyti mankštą patariama nuo ketvirto nėštumo mėnesio ir kai nėščioji gerai jaučiasi, ji nėra sulaukusi gydytojų specialių nurodymų, perspėjimų.

„Nėštumo metu reiktų atsisakyti intensyvaus sporto, kurio metu aktyviai judama, yra šuoliukų. Vengtini ir pratimai presui, didelių svorių kilnojimas. Dėl rankų kėlimo aukštyn specialistų nuomonės išsiskiria. Visgi mes per mankštas rankas keliame tik iki pečių aukščio“,- teigė S. Narbutaitienė.

Pasak jos, jeigu moteris iki nėštumo užsiėmė sportu, kuriame nėra aktyvių, judrių pratimų, pavyzdžiui, joga, ji gali šią veiklą tęsti ir nėštumo metu, jei tik gerai jaučiasi.

Tuo tarpu specialios mankštos nėščiosioms sutraukia ir tas moteris, kurios anksčiau sportuodavo, ir tas, kurios mėgdavo tik pasyvų laisvalaikį.

„Per mūsų mankštas, kurios trunka 40 min., nesiekiama sportinio rezultato – svarbiausia yra gera savijauta. Tad mankštinamės lėtu tempu, grojant ramiai muzikai, kuri padeda geriau atsipalaiduoti,- sakė S. Narbutaitienė. – Be to, kadangi grupės yra nedidelės – iki 5 nėščiųjų, jos jaučiasi jaukiai, tarpusavyje pasidalina savo išgyvenimais bei patarimais.“

Pasak S. Narbutaitienės, visgi tik grupinių užsiėmimų neužtenka: jei nėščioji nori labiau sustiprinti savo sveikatą, ji turėtų išmoktus pratimus kartoti ir namie, kad susidarytų bent trys užsiėmimai per savaitę.

„Užduodu „namų darbų“ – daryti Kėgelio pratimus. Tai pasitarnaus gimdant, nes kūnas bus elastingesnis, mažiau pasitaikys plyšimų“,- teigė S. Narbutaitienė.

Mankštas nėščiosioms lankanti Dalia Kleinaitytė sakė jau pajutusi efektą. „Jaučiu, kaip visas kūnas tapo tvirtesnis, šiek tiek paskauda vidinius šlaunų raumenis. Be to, pagerėjo savijauta, tapau energingesnė, labiau pasitikiu savimi“,- džiaugėsi D. Kleinaitytė.

Dalis pratimų atliekama naudojant gimnastikos kamuolius.

Ji pasakojo anksčiau lankiusi bodyflekso treniruotes, tačiau prieš pat nėštumą nesportavo. Vėl prisiminti mankštą nėštumo metu ją paskatino noras pasirūpinti savo ir mažylio sveikata. „Domiuosi natūraliu gimdymu ir apskritai sveika gyvensena, todėl suprantu mankštos svarbą. Be to, kai kuriuos pratimus, kai juos prisimenu, pakartoju ir namie“,- pasakojo pirmagimio besilaukianti D. Kleinaitytė, kuri ketina mankštintis iki nėštumo pabaigos.

Nemokamas mankštas nėščiosioms Kretingoje pirmą kartą suorganizavo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, kurio visuomenės sveikatos specialistė Rasa Baliutavičiūtė teigė: „Pakviesdami būsimas mamas į mankštas, norėjome skleisti žinią, jog vaiko gera sveikata reikia rūpintis jau tada, kai jis dar yra motinos įsčiose. Taip nuo pat kūdikystės pradedami diegti sveikos gyvensenos principai.“

Pasak R. Baliutavičiūtės, projektas „Tėvelių mokyklėlė“ Kretingoje pradėtas nuo 2011 metų, tačiau iki šiol jis apsiribodavo paskaitomis – rudenį bei pavasarį būsimieji tėvai rinkdavosi į paskaitų ciklus, per kuriuos įgydavo daugiau žinių apie gimdymą, kūdikio priežiūrą pirmaisiais mėnesiais, natūralų maitinimą ir t.t. „Ypač tiems, kurie laukiasi pirmojo kūdikio, kyla begalė klausimų – į juos per paskaitas ir yra pasirengę atsakyti specialistai, kurie yra tam tikrų sričių profesionalai, ir jų patarimais galima pasitikėti,- teigė R. Baliutavičiūtė. – Šiemet pirmą kartą nutarėme paskaitas papildyti ir nėščiųjų mankšta. Matome, kad ši naujovė pasiteisino, tad mankštas nėščiosioms organizuosime ir ateityje. Ketiname dažniau rengti ir paskaitas, plėsti jų tematiką.“

Mankštos nėščiosioms vyksta Kretingos ligoninėje, kineziterapijos kabinete. Kadangi jame nedaug vietos, grupės sudaromos ne daugiau kaip iš 5 nėščiųjų. „Todėl prašome, kad į mankštas moterys užsiregistruotų prieš kiekvieną susitikimą – taip suderiname srautus, kad mankštas išbandytų kuo daugiau nėščiųjų“,- teigė R. Baliutavičiūtė.

*

Mankštų grafikas: 06.10, 06.12, 06.17, 06.19, 06.26, 07.01. Mankštos pradžia – 16.30 val.

Registracija į mankštas vyksta tel.: (8 46) 234067,

8 612 30176, el. paštu adresu rasa@sveikatosbiuras.lt .

Reikia turėti savo kilimėlį arba rankšluostį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas