Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Muziejus sodina, miestiečiai niokoja

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Gamta
  • 2014-06-03

Kretingos dvaro parke suformuoti, kasmet atnaujinami ir puoselėjami 8 didesnieji gėlynai. Nuo šių metų balandžio vidurio jais rūpinasi naujoji Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė.

Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė pasakojo, kad dvaro parke dažniausiai po savaitgalio randami išniokoti gėlynai.

„Vienmečiai augalai – visada ryškesni, spalvingesni, gražiau atrodo. Tačiau tai – brangi investicija,– sakė J. Tertelienė. – Vienais metais pasodini, pasidžiaugi, o kitais jau reikia išrauti. Todėl Kretingos dvaro parke stengiamasi sodinti daugiametes ir tokias gėlių rūšis, kad, vienoms nužydėjus, skleistųsi kitos.“

Šiemet po žiemos iššalo priešais dvaro rūmus esantis rožynas. Teko atsodinti 17 krūmų. „Europiana“ veislės rožes muziejus pirko Latvijoje. Pasak Jurgitos, ši latvių veislė – patikrinta, gerai prigyja ir gerai auga. Visos rožės – raudonos. Ši spalva – tradicinė dvaro spalva.

Gamtos skyriaus vedėja teigė, kad prie fontano, esančio rūmų kieme, gėlės bus atsodinamos trečią ar ketvirtą kartą. Dabar bus pasodinta melsvių. „Šios gėlės pakenčia drėgmę, o tai labai svarbu. Trykštantis fontano vanduo augalus nuolat nutaško, be to, žemė čia visada būna drėgna“,– sakė J. Tertelienė. Atvažiuoja ekskursijos, turistai eina pažiūrėti fontano. Ypač vaikai nežiūri, kur koją deda, augalus išmindo. Jurgita vylėsi, kad mažuosius lankytojus pavyks prisijaukinti.

Tačiau niokojami ir parko gėlynai. „Ateiname po savaitgalio ir pamatome, kad mūsų darbas perniek nuėjo: tai tulpės, tai bijūnai išrauti, tai pusės šilokų kerelių nelikę“,– apgailestavo Jurgita.

Muziejaus darbuotojos teigė pastebinčios, kad nugvelbtomis gėlėmis žmonės ir savo artimųjų kapų nesidrovi apsisodinti.

Kasmet per Antanines muziejus rengia Bijūnų šventę. Dvaro parke jų auga trijų rūšių: raudonieji, baltieji ir rožiniai. Tačiau būna bijūnų ir citrinos geltonumo, pilnavidurių ir tuščiavidurių, siauralapių (krapinių). Kad lankytojams parodytų kuo įvairesnių rūšių, Jurgita sakė jų jau ieškanti ir per pažįstamus, draugus.

J. Tertelienė teigė, jog muziejus išpildė Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario Povilo Turauskio pageidavimą ir prie Amatų rūmų pasodino lietuviams būdingų augalų. „Manau, kad jaunajai kartai tikrai pravartu priminti, kaip atrodo močiučių darželiuose augusios rūtos, nasturtos, kaip žydi linai“,– sakė J. Tertelienė. Prie Amatų rūmų pasodintas prieskoninių ir vaistinių augalų darželis. Čia baltai jau žydi ramunėlės, krapai, stiebiasi raudonėlis, medetkos, dviejų rūšių mėtos, citrininė melisa, kraujažolė, čiobreliai. Šis darželis taip pat visada atviras ekskursijoms ir pavieniams lankytojams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas