Šeštadienį Kretingoje LFF II lygos Vakarų zonos pirmenybių IV turo rungtynes tarpusavyje žaidė dvi lyderiaujančios ir iki tol taškų dar nepraradusios Kretingos „Minijos“ ir Plungės „Babrungo“ komandos.

„Minijos“ puolėjas Evaldas Garbauskas (Nr. 10) uždirbo 11 m baudinį į „Babrungo“ vartus.

Jau trečiąją rungtynių minutę kamuolys galėjo suspurdėti „Minijos“ vartų tinkle, kai „Babrungo“ žaidėjai trimis smūgiais iš „Minijos“ vartininko aikštelės nesugebėjo „sugrūsti“ kamuolio į kretingiškių vartus, nes paskutiniu momentu komandą gelbėjo vos ne nuo vartų linijos kamuolį atmušęs Jurijus Kurbangalijevas bei pavojų spėjęs neutralizuoti vartininkas Simas Kaušas.

Netrukus pavojaus signalai jau skambėjo prie „Babrungo“ vartų: 9-ąją rungtynių minutę vienas prieš varžovų vartininką išsiveržė Evaldas Garbauskas, bet per daug į priekį pasispyręs kamuolį nebesugebėjo aplenkti „Babrungo“ vartininko Martyno Draukšo.

Vos po minutės kairiajame aikštės krašte suklaidinęs varžovų gynėją, į baudos aikštelę įsiveržė Valdas Trakys, pavojingai smūgiavęs į vartų plotą, bet vartininkas vėl buvo tinkamoje vietoje ir laiku sureagavo į smūgį.

Dar vieną progą Valdas Trakys turėjo beveik įpusėjus pirmajam kėliniui, kai po kampinio kamuolys jam atšoko prie tolimojo vartų virpsto ir maždaug iš septynių metrų jis smūgiavo tiesiai į skersinį.

Likus žaisti kiek daugiau negu penkiolika minučių iki pertraukos, Evaldas Garbauskas, lyg gavęs teisę į „antrą dublį“, vėl po gero komandos draugo perdavimo išsiveržė į priekį, tačiau ir šiuo metu sudelsus nepavyko suklaidininti nei vartininko, nei prisivijusio varžovo.

Kėliniui baigiantis „Babrungas“ kiek perėmė iniciatyvą į savo rankas ir ši komanda dažniau rengė atakas, tačiau jos dažniausiai nutrūkdavo dar „Minijos“ baudos aikštelės prieigose.

Antrojo kėlinio pradžia vėl priklausė „Babrungo“ komandai ir ji dažniau kontroliavo kamuolį, o sužaidus kelias minutes į kretingiškių baudos aikštelę grėsmingai įsiveržė plungiškių puolėjas Justas Kensminas, ir tik nepavykus smūgiui susirinkę „Minijos“ gerbėjai galėjo lengviau atsikvėpti.

Dar po kurio laiko varžovai vos neišnaudojo „Minijos“ klaidos perduodant kamuolį aikštės viduryje ir „Babrungui“ kontratakuojant atakos smaigalyje atsidūrė Ričardas Kaminskas, kurio smūgis iš kelių metrų pavojingai skriejo virš „Minijos“ vartų.

„Minijai“ savo žaidimą suaktyvinti pavyko po keitimų. Ypač sėkmingai į žaidimą įsitraukė Artūras Anužis, kuris jau po kelių minučių gavęs perdavimą iš dešiniojo krašto galva kiek per aukštai skriejusį kamuolį nukreipė tik virš vartų.

Visgi dar po keleto minučių Artūras Anužis sulaukė patogesnio Mindaugo Juodžio, taip pat pasirodžiusio po keitimo, perdavimo į varžovų baudos aikštelę iš dešiniojo krašto ir iš eigos smūgiavęs į „Babrungo“ vartus, nepaliko varžovų vartininkui jokių galimybių atremti smūgį (1:0).

Po praleisto įvarčio plungiškiai dar bandė suaktyvinti savo veiksmus puolant, tačiau daug jėgų dėl karščio iki to momento pareikalavusios rungtynės apsunkino „Babrungo“ bandymus bent išlyginti rezultatą.

Tuo tarpu iki rungtynių pabaigos gan nemažai jėgų išsaugojęs Evaldas Garbauskas, vos ne prieš finalinį teisėjo švilpuką aktyviai sukovojęs prie varžovų vartų, gan beviltiškoje situacijoje sugebėjo perimti kamuolį ir suklaidinęs vartininką uždirbo 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo Valdas Trakys (2:0).

Tad iškovojusi svarbią pergalę “Minija” tęsia pergalingų, be praleistų įvarčių trejų rungtynių seriją ir po trijų turų įsitaisė pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Kitas rungtynes “Minija” žais gegužės 30 d. (penktadienį) 19.30 val. Naujojoje Akmenėje su “Akmene-SC”, o birželio 6 d. 19.00 val. savoje aikštėje priims Telšių “Džiugą”.

*

„Minija“ (Kretinga) – „Babrungas“ (Plungė) - 2:0 (0:0). Kretingos miesto stadionas.

Teisėjai – Saulius Atmanavičius, Aidas Mazalas, Ernestas Kemėža (visi – iš Klaipėdos).

„Minija“: Simas Kaušas, Jurijus Kurbangalijevas, Aurimas Šlušnys, Gražvydas Gujis, Kazys Mažionis (65 min. - Mantas Mažionis), Stasys Vyšniauskas (88 min. - Žybartas Ringys), Ramūnas Narvilas (67 min. - Mindaugas Juodis), Vilius Augutis (61 min. - Artūras Anužis), Irmantas Medutis (90 min. - Deivydas Gedvilas), Valdas Trakys, Evaldas Garbauskas.

Įvarčiai: 71 min. - Artūras Anužis (1:0), 90+3 min. Valdas Trakys (11 m). 2:0.

Įspėjimai: Valdas Trakys, Mantas Mažionis („Minija“).