Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar pritariate, kad centrinis Kretingos miesto stadionas būtų pavadintas Šaulių stadionu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įvertinta Lietuvos mastu

  • Mūsų žmonės
  • 2014-05-16

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kartu su Švietimo ir mokslo ministerija kasmet organizuoja nacionalinį mokinių konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Būtent šio konkurso laureate tapo kretingiškė Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos mokinė Eglė Tubutytė.

Eglė Tubutytė tapo nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureate.

Konkursu buvo siekiama puoselėti jaunimo istorinę atmintį, skatinti gimtojo krašto pažinimą, pilietiškumą ir patriotiškumą. Konkursinių darbų temos apėmė XX a. vidurio ir antrosios pusės Lietuvos istoriją: okupaciją, sovietų valdžios vykdytas masines represijas ir tautos kovą dėl nepriklausomybės atgavimo. Dalyviai galėjo rinktis įvairias menines saviraiškos formas: rašinius, eilėraščius, dainas, piešinius, filmus, koliažus, rankdarbius.

Eglės pasirinkta sritis – rankdarbiai. Ji domėjosi Lietuvos partizano, Žemaičių apygardos Kardo rinktinės vado Kazimiero Kontrimo istorija. Kūrybinio darbo tikslas buvo sukurti šiam partizanui skiriamuosius ženklus - antsiuvus.

„Tai buvo technologijų mokytojos Marijos Šaltmerienės idėja,- pasakojo laureatė,- man ją teliko įgyvendinti. Kadangi siuvinėjimas man labai prie širdies, juolab - gerai sekasi, - mielai šito ėmiausi.“ Kuriant šį darbą prireikė ne tik rankų miklumo, tačiau ir šiek tiek pasiknaisioti Lietuvos istorijos stalčiuose.

„Visų pirma, su mokytoja skambinome į Kretingos muziejų, klausinėjome, kokios yra išlikę informacijos apie K.Kontrimą. Tuomet savo paieškas tęsėme internete. Informacijos pavyko surinkti nedaug, tad ženklus antsiuvams sukūrėme pačios“,- pasakojo septyniolikmetė.

Šiam darbui apie tris savaites ruošusis Eglė džiūgauja, kad visos įdėtos pastangos buvo įvertintos. „Eidama atsiimti apdovanojimo jaučiausi be galo laiminga!“- emocijomis dalijosi mergina. Prieš iškilmingą renginį Vilniaus mokytojų namuose, mokiniai ir jų mokytojai dar aplankė Tuskulėnų dvarą, susipažino su Lietuvos kariuomenės specialiųjų pajėgų kariais Visoriuose, aplankė Vilniaus televizijos bokštą, Lietuvos Respublikos Prezidentūrą.

„Įspūdį man paliko ne tik kelionė, bet ir kitų darbai, net partizanų bunkerių maketų buvo sukurta,- pasakojo pašnekovė.- Visas konkursas labai sujaudino, juk visgi kiek daug žmonių paguldė galvas dėl Lietuvos ateities, tad šaunu, jog jų atminimui rengiami tokie renginiai. Visi laureatų darbai bus išsaugoti,- tęsė Eglė,- iš mokinių kūrybos dainų bus išleistas kompaktinis diskas. Na, o kur keliaus mano darbas – dar nežinau.“

Justė STONKUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas