Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Penktadienį Kretingos rajono savivaldybės vadovai priėmė Kretingoje laikiną prieglobstį radusius Sirijos piliečius – šešiolika įvairaus amžiaus žmonių, atvykusių iš pilietinio karo apimtos valstybės.

Laikiną prieglobstį Kretingoje suradusius Sirijos piliečius Savivaldybėje priėmė Kretingos rajono vadovai.

Rajono meras kalbėjo: „Esame dėkingi Kretingos evangelikų liuteronų bendruomenės „Sandora“ atstovams Rūtai ir Arūnui Šulskiams, kad jus pakvietė apsistoti Kretingoje. Norime sužinoti, kaip jaučiatės mūsų krašte, su kokiais sunkumais susiduriate“.

Svečio statusą mūsų šalyje įgavę Sirijos piliečiai reiškė dėkingumą Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčiai, pasirūpinusiai jų priėmimu. Kretingoje jie tvirtino besijaučiantys saugūs ir viskuo aprūpinti, džiaugiasi, kad čia labai draugiški žmonės, visada padeda, kai ko prireikia.

Sirai Lietuvoje gyvena jau mėnesį. R. Šulskienė minėjo, kad aktualiausia problema jiems yra lietuvių bei anglų kalbų mokymasis. Tarp jaunimo yra studijuojančių teisę, anglų kalbos literatūrą, ekonomiką, pedagogiką. Meras siūlė kalbos mokymo problemą aptarti su Kretingos rajono pedagogų švietimo centru.

Savivaldybės atstovų paklausti, kaip leidžia dienas Kretingoje, sirai sakė, kad didžiąją dienos dalį naršo internete, skaito knygas bei gamina valgį. Tačiau su tokia kasdienybe sunku susitaikyti žmonėms, kurie savo šalyje turėjo darbus arba studijavo.

Vieną šešių asmenų sirų šeimą yra priglobę kretingiškiai R. ir A. Šulskiai, kiti atvykėliai glaudžiasi Kretingos technologijų ir verslo mokyklos bendrabutyje.

Kretingos technologijų ir verslo mokyklos direktorė Zita Mockienė teigė, kad sirų jaunimas naudojasi jų bibliotekos paslaugomis, bendrauja su angliškai kalbančiais darbuotojais. Yra planuojama supažindinti su mokyklos bendruomene, pasidalinti abiejų šalių kultūriniu paveldu. Vienas svečių iš Sirijos, Chaseke regiono, pasakojo: „Šiuo metu gyvename laukimu, mums svarbiausia yra žinoti, kada galėsime grįžti į savo šalį. Informaciją apie situaciją Sirijoje gauname tik iš interneto. Neturime jokios galimybės kontaktuoti su giminaičiais ir draugais, likusiais ten. Mūsų šalyje nėra nei elektros, nei vandens. Lietuvoje gyvendami mes nesusiduriame su buitinėmis problemomis, tačiau labai ilgimės savo šalies, kurioje turėjome darbus, namus, vaikai studijavo universitetuose. Dabar nebeturime nieko. Taip nutiko ne tik mums – apie 75 proc. sirų verčiasi labai sunkiai, nes viskas yra sunaikinta. Tačiau aš tikiu, kad viešumas žiniasklaidoje gali padėti. Internetas dabar mirga nuo vaizdų, kuriuose galima pamatyti, kaip žiauriai su žmonėmis elgiasi teroristai.“

J. Mažeika paragino svečius iškilus problemoms pagalbos kreiptis ir į Savivaldybę.

Beveik trejus metus Sirijoje vykstantis konfliktas jau nusinešė daugiau kaip 100 tūkst. žmonių gyvybių, per 2 mln. Sirijos pabėgėlių glaudžiasi kaimyninėse šalyse – Irake, Libane, Turkijoje, Jordanijoje.

Agnė ABELKYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas