Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bendruomenės pareigūno misija – švietėjiška veikla

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2014-04-08

Gyventojams, norintiems tiesiog pasitarti, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, nuo šiol bus lengviau peržengti policijos komisariato slenkstį. Kaip visoje šalyje, taip ir Kretingos rajono policijos komisariate įsteigta nauja – bendruomenės pareigūno – pareigybė, kuri priskirta patyrusiai Prevencijos poskyrio vyresniajai specialistei Jūratei Kazlauskienei.

Bendruomenės pareigūnė Jūratė Kazlauskienė skatina bendruomenes, organizacijas bendradarbiauti – susitikimuose išsakyti savo pasiūlymus ir pastebimas problemas, susijusias su teisėtvarka.

- Kokią sritį apima bendruomenės pareigūno kompetencija?

- Bendruomenės pareigūno užduotis – suartinti policiją su bendruomene, būti tarsi tarpininku, į kurį žmonės gali kreiptis bet kokiais jiems iškilusiais klausimais, susijusiais su teisėtvarka. Bendruomenės pareigūnai nevykdys baudėjo funkcijos – nerašys protokolų, tad žmonėms bus drąsiau kreiptis į pareigūną, kuris jo nėra ir nebus baudęs už kokį nors pažeidimą. Mano, kaip bendruomenės pareigūnės, tikslas – vykdyti švietėjišką veiklą, todėl labai svarbu, jog užsimegztų bendradarbiavimo ryšiai su visuomene.

- Kokio bendradarbiavimo tikitės iš visuomenės?

- Būčiau dėkinga ir laukčiau, kad mane, kaip bendruomenės pareigūnę, į savo susirinkimus, susibūrimus pasikviestų, priimtų bendruomenės, gyventojų bendrijos, įvairios organizacijos. Per susitikimus būtų proga gyventojams išsakyti savo pasiūlymus, pastebėjimus, sužinoti rūpimą informaciją. Savo ruožtu ketinu skleisti saugios kaimynystės idėją, skatinsiu tapti policijos rėmėjais tuos, kurie neabejingi viešajai tvarkai, suteiksiu informacijos apie tai, kaip apsaugoti savo turtą nuo vagysčių, neįkliūti į sukčių pinkles ir pan. Bendradarbiavimas su visuomene yra labai svarbus policijai: kaip daktaras negalės suteikti pagalbos, jei pacientas nenurodys, kas konkrečiai jam skauda, taip ir pareigūnai neišspręs problemų, jei apie jas tiesiog nežinos. Vien ženklas apie tai, kad kažkur tik mezgasi kokios nors negerovės, kurios ateityje gali išaugti į nusikaltimus, – policijai yra vertinga informacija.

- Tad kokiu atveju bereikės kreiptis į savo apylinkės inspektorių?

- Apylinkės inspektorius taip pat turi gerai pažinoti savo aptarnaujamos teritorijos žmones ir jiems pagelbėti. Gyventojams į jį patartina kreiptis, kai reikia operatyvesnio reagavimo į konkretų įvykį – išsiaiškinti jo aplinkybes, nustatyti pažeidėją ir pan. Tačiau jei labiau pasitikima bendruomenės pareigūnu, galima ir šiuo atveju kreiptis į jį – šis gautą informaciją perduotų kolegoms, kad ištirtų įvykį.

- Ar galima sakyti, kad stiprioje bendruomenėje mažesnis ir nusikalstamumas?

- Be abejonės. Bendruomenėje, kurioje vyrauja glaudūs tarpusavio ryšiai, gyventojai yra aktyvūs ir pilietiški, netgi tie, kurie ir norėtų padaryti kokį nors pažeidimą, atsisako savo kėslų – juos drausmina vien jausmas, kad nepastebėti neliks. O ten, kur žmonės užsidarę savo kambarėliuose, „nemato“ piktybiškai besielgiančių, kur vis tikisi, kad gal kitas žmogus juos sudrausmins, yra puiki erdvė nusikalstamumui augti. Kviečiu jausti atsakomybę už savo gatvę, rajoną, miestą – jei kažkas šiukšlina viešoje aikštėje, gal rytoj jis ateis į tavo kiemą?

- Galbūt gyventojai per susitikimus norės pasikalbėti ir apie vieną opiausių problemų – smurtą artimoje aplinkoje. Kokių minčių kyla, analizuojant šiuos atvejus?

- Labai gaila, kad moterys bijo kreiptis į specializuotus pagalbos centrus, kurie turi patirties ir galimybių padėti. Galbūt smurto aukos kreiptis į specialistus vengia dėl žinių trūkumo apie teikiamą pagalbą, o gal jos jaučiasi pernelyg įsibaiminusios, išsigandusios. Pradėtas ikiteisminis tyrimas vyksta griežtai pagal kodekse numatytus straipsnius ir smurtautojas sulaukia bausmės. Bet smurto auka lieka tarsi šešėlyje – vieniša su savo problema ir nežinia, ar ji kitą kartą mokės atpažinti grėsmę, žinos, kaip tuomet elgtis. Reikia pasakyti ir tai, kad smurto aukomis tampa ir vyrai, ne tik moterys. Šiemet dėl smurto artimoje aplinkoje pradėta 18 baudžiamųjų bylų, iš jų 7 buvo nutrauktos, šalims susitaikius. Tačiau ir šiais atvejais smurtautojai negali likti ramūs – pakėlus ranką dar sykį, tektų atsakyti jau už abu smurtavimo atvejus.

*

Su bendruomenės pareigūne Jūrate Kazlauskiene galima susisiekti tel. (8 445) 75712 arba 8 656 50967.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas