Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Demonstravo gelbėjimo operaciją

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Švietimas
  • 2014-03-04

Penktadienį Pranciškonų gimnazijos mokinių laukė išskirtinė žmogaus saugos pamoka – šalia esančiame tvenkinyje ugniagesiai gelbėtojai jiems demonstravo, kaip gelbėjamas žmogus, kuris, įlūžus ledui, atsidūrė vandenyje.

Mokiniai turėjo progos išvysti ugniagesių-gelbėtojų pratybas – kaip gelbėjamas žmogus, kuris, įlūžus ledui, pradeda skęsti vandenyje.

Vos žmogus, dėvėjęs specialią aprangą, atsidūrė lediniame vandenyje, jo gelbėti suskubo atvykę ugniagesiai-gelbėtojai. Šie specialiomis rogėmis, prie kurių pririštos virvės, pasiekė skęstantįjį, ir, ištraukę jį, sėkmingai partempė į krantą.

Laimei, tai buvo tik ugniagesių-gelbėtojų pratybos ir žmogaus skendimo situacija buvo suvaidinta. Tačiau Pranciškonų gimnazijos pedagogai išsakė viltį, kad tokia ugniagesių pamoka mokiniams buvo įtikinama ir jie bus atsargesni – suvoks, kokia grėsmė laukia lipant ledo, kuris nepakankamai storas.

Vis dėlto, jei atsitiko nelaimė, Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Rimantas Nagreckis pataria visų pirma nepasiduoti panikai ir bandyti ropštis į tą ledo pusę, iš kurios ateita. Norintys padėti skęstančiajam turėtų irgi būti atsargūs: artėti šliaužiant, plačiai ištiesus rankas ir ne arčiau kaip 3-4 metrus eketės krašto, o tada paduoti šaką, lazdą, virvę ir pan. Skęstantysis ant ledo turėtų stengtis užšliaužti plačiai ištiesęs rankas, pirmiausia užgulti krūtine ledą, tada kelti kojas ir bandyti nusiridenti kuo toliau nuo eketės, nes negalima tuojau pat stotis.

Per susitikimą su ugniagesiais, kurį Civilinės saugos dienai paminėti surengė žmogaus saugos mokytojos Simona Kutkevičienė ir Regina Petrauskienė, vaikai išgirdo ir daugiau naudingų patarimų. Jie pasikartojo bendrojo pagalbos telefono numerį 112 ir sužinojo, kad vykstant automobiliu reikia stebėti kelią – tuomet, ištikus nelaimei, bus galima nurodyti konkrečią jos vietą. Be to, atėjus į naują pastatą ar laivą, verta apžiūrėti aplinką, įsidėmėti, kur gelbėjimo priemonės, evakuaciniai išėjimai ir pan.

„Esate atsakingi ne tik už save, bet ir kitus“,- per susitikimą su Pranciškonų gimnazijos V klasių mokiniais akcentavo R. Nagreckis.

Jis pademonstravo nuotraukas iš ugniagesių darbo kasdienybės bei filmą, realiai parodantį, kaip per keletą minučių nuo degančios žvakės, paliktos ant sofos, užsiliepsnoja visas kambarys. R. Nagreckis paaiškino, koks vos kilus gaisrui naudingas yra autonominis dūmų detektorius, kaip elgtis kilus gaisrui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas