Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žinias ir patirtį pritaikė versle

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2014-02-21

Vos prieš savaitę veterinarijos vaistinę ir kliniką „Mano augintinis“ Palangoje atidaręs Kretingos rajono gyventojas Jaroslav Tkhir prisipažįsta: patalpos, kurios atrodė, kad yra ganėtinai erdvios, jau sunkiai betalpina idėjas, ką dar būtų galima pasiūlyti augintinių šeimininkams. Tačiau visų svarbiausia, įsitikinęs J. Tkhir, ką įvertina klientai – ne tik prekių asortimentas, bet ir žinios

Veterinarijos vaistinę ir kliniką po vienu stogu atidaręs Jaroslav Tkhir džiaugiasi, kad dabar veterinarijos gydytojo žiniomis jis galės pasidalinti su rūpestingais gyvūnų šeimininkais.

O jų J. Tkhir įgijo gimtojoje Ukrainoje, Lvovo veterinarijos akademijoje, baigdamas zootechniko studijas, bei Sankt Peterburgo veterinarijos akademijoje, kur jam buvo įteiktas gydytojo veterinaro diplomas. Be to, J. Tkhir turi dešimties metų darbo patirties veterinarijos srityje.

Šis žinių ir patirties bagažas J. Tkhir leido įgyvendinti idėją – atidaryti veterinarijos vaistinę ir kliniką po vienu stogu. Gydykloje J. Tkhir atlieka įvairias sunegalavusiems gyvūnams reikalingas procedūras ir smulkias operacijas.

Konkurenciją laimi išmanymu

Veterinarijos vaistinėje „Mano augintinis“, kuri įkurta prie pat Palangos autobusų stoties, siūloma įsigyti vaistų, pašarų, gardėsių, priežiūros reikmenų, skirtų įvairiems augintiniams – šunims, katėms, paukščiams, graužikams, žuvims. Netrukus čia bus galima įsigyti ir žuvų – parduotuvėje jau įrengtas 200 litrų talpos akvariumas.

„Turime sumanymų, kaip plėsti prekių asortimentą, tačiau nesitikėjome, kad taip greitai ims trūkti vietos,- šypsojosi J. Tkhir, apžvelgdamas savo vaistinę ir prisipažindamas, kad visgi nerimo imtis nuosavo verslo būta. – Konkurencija yra stipri, todėl turime vis tobulėti, kad ją laimėtume. Stengiamės reaguoti į klientų pageidavimus ir, jei kurios nors prekės neturime vietoje, ją užsakome. Tačiau čia žmonės ateina ne tik prekių – esu įsitikinęs, kad labiausiai klientų lojalumą galima laimėti savo darbo išmanymu. Sulaukiu labai daug klausimų – žmonės prašo ne tik pakonsultuoti dėl vienos ar kitos prekės, bet ir patarimų dėl gyvūno elgesio ar sveikatos.“

Klientai – poilsiautojai iš Rusijos J. Tkhir teigė, kad jo negąsdina Palangos miesto sezoniškumas, priešingai – jis jį ketina išnaudoti versle. „Vasarą į Palangą atvažiuoja poilsiautojų iš Rusijos – Maskvos, Sankt Peterburgo, Kaliningrado srities. Jie labai vertina europietiškus vaistus ir prekes gyvūnams, kurių kokybė yra aukšta, o kainos Lietuvoje – 2 kartus mažesnės, negu Rusijoje“,- teigė J. Tkhir.

Pašnekovas pastebi, kad prie šio sezoniškumo ir yra prisitaikę vietiniai gyventojai – Palangoje esama gana daug kačių ir šunų veislynų, kurių klientais dažnai ir tampa būtent pasiturintys poilsiautojai.

„Kretingos miestas ir Palanga gyventojų skaičiumi nedaug skiriasi, tačiau palangiškiai turi kur kas daugiau gyvūnų. Ne veltui sakoma „močiučių Palanga“, o kiekviena močiutė turi po katę ar šunį“,- linksmai kalbėjo J. Tkhir.

Pašarai nulemia sveikatą

J. Tkhir pasakojo, kad veterinarijos vaistinės darbuotojas neretai būna pirmasis žmogus, kuris išgirsta gyvūnų šeimininkų rūpesčius – ir apie tai, su kokiais netikėtumais jie susiduria vos įsigiję augintinį, ir apie tai, kaip stiprinti jo sveikatą.

„Visada patariu: prieš perkant gyvūną kuo daugiau sužinoti apie jo veislę, nes įsigyjamas ne tik džiaugsmas ir ištikimas draugas, bet ir įsipareigojimas mažiausiai 10 metų. Ir tėvai, kurie emocijų pagauti, vykdo vaikų prašymą nupirkti jiems gyvūną, turi suprasti, kad iš tiesų šį gyvūną jie perka sau“,- atsakingai žvelgti į gyvūnų priežiūrą kvietė J. Tkhir.

Vienas svarbiausių dalykų įsigijus gyvūną – pasirūpinti jam tinkamiausiu ėdalu, nes būtent pašarų kokybė, pasak J. Tkhir, daro didžiulę įtaką gyvūno sveikatai. Ar pašarai yra tinkami, galima suprasti pagal gyvūno elgesį – ar jis gyvybingas, judrus, nori žaisti.

„Taip pat reikia atkreipti dėmesį į gyvūno išmatas, kurių konsistencija turi būti kieta. Geriausiai, jei gyvūnas tuštinasi vieną kartą per dieną, o išmatų kiekis yra nedidelis – kuo jų mažiau, tuo daugiau pašarų medžiagų pasisavino organizmas,- teigė J. Tkhir. – Žmones nelengva įtikinti, kad geriausia yra rinktis aukščiausios kokybės pašarus. Nors šie pašarai yra brangesni, tačiau jų į dubenėlį reikia įberti 2,5-3 kartus mažiau, negu prastenės kokybės pašarų. Be to, nebereikia papildomų vitaminų, apsilankymų pas gydytoją, nes gyvūnas yra sveikas ir gauna visas reikalingas medžiagas su maistu.“

Siūloma įsigyti prekių, reikalingų įvairiems gyvūnams, – šunims, katėms, paukščiams, graužikams, žuvims.

Būtina stiprinti imunitetą

J. Tkhir akcentavo, kad svarbu yra gyvūno neperšerti – būtina laikytis gamintojo nurodytų rekomendacijų dėl ėdalo kiekio. „Kol pašarai pristatomi rinkoje, gamintojas 2-4 metus atlieka didžiulį darbą laboratorijose, daro bandymus,- paaiškino J. Tkhir. – Atrodytų, kad rekomenduojama pašarų kiekio norma yra labai maža, tačiau jų tikrai užtenka gyvūnui pasisotinti, nes užgėrus vandens, sausos granulės skrandyje subrinksta. Todėl visada turi būti palikta šviežio vandens.“

Anot J. Tkhir, žiemai baigiantis gyvūnų imunitetas yra susilpnėjęs, todėl jį patartina stiprinti vitaminu C. „Be to, šiuo laiku ypač reikalingi B grupės vitaminai – B12 padeda kraujui pernešti deguonį, kuriuo pamaitinamos visos organizmo ląstelės. Verta papildomai gyvūnui duoti žuvų taukų, turinčių Omega-3 riebalų rūgščių, kurios pagerina maisto įsisavinimą, bei Omega-6, kurios pagerina odos elastingumą, kailio struktūrą, neleidžia jam šertis“,- paaiškino J. Tkhir.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas