Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar į „čekiukų“ skandalą patekę politikai turėtų trauktis iš politikos bent 5-eriems metams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos technologijos ir verslo mokykloje (KTVM) įvyko baigiamoji projekto „Europinės praktikos įtaka darbinių ir kultūrinių įgūdžių tobulinimui“ konferencija – joje projekto dalyviai pademonstravo profesinius gebėjimus, kurių įgijo stažuotėje Maltoje.

KTVM projektų vadovė Vitalija Mendelytė įsitikinusi, jog sėkmingai įvykdytas projektas skatina moksleivių motyvaciją tobulėti bei stiprina mokyklos įvaizdį.

Konferencijos dalyviams Maltoje stažavęsi KTVM moksleiviai – Vaida Beniulytė, Vaida Šimkutė, Tomas Venslovas, Gytis Bružas, Samanta Makarytė ir Eglė Petkutė – pademonstravo dekoratyvinę vaisių ir daržovių pjaustybą (karvingą), konditerinius gebėjimus, pagamino tradicinių Maltos salotų, plakė egzotinius kokteilius. Tačiau svarbiausia – visi jie įgijo europasus, kurie yra pripažįstami Europos Sąjungos darbo rinkoje.

„Turint tokius pasus, lengviau integruotis darbo rinkoje, lengviau susirasti darbą bet kurioje Europos Sąjungos šalyje, be to, manau, jog jaunuolių pastangas tobulėti savo profesijoje įvertins ir Lietuvos darbdaviai“, - teigė KTVM projektų vadovė ir šio iš mokymosi visą gyvenimą programos „Leonardo da Vinci“ finansuojamo projekto rengėja bei koordinatorė Vitalija Mendelytė. Kartu su KTVM moksleiviais į Maltą vyko ir partneriai – Klaipėdos turizmo mokyklos atstovai.

Baigiamojoje konferencijoje stažuotės medžiagą pristatė bei įgyta patirtimi pasidalino KTVM moksleiviai: (iš kairės) Samanta Makarytė, Gytis Bružas, Tomas Venslovas, Eglė Petkutė, projektų vadovė Vitalija Mendelytė, Vaida Šimkutė ir Vaida Beniulytė.

Projekto dalyviai ne tik susipažino ir išmoko gaminti, puošti bei patiekti įvairius tradicinius Maltos patiekalus, bet ir patobulino savo įgūdžius dirbdami su naujausia virtuvės įranga, susipažino su naujausiomis maisto ruošimo technologijomis, pagilino užsienio kalbos žinias, praplėtė savo socialinį akiratį, pažino Maltos šalies kultūrą, papročius, tradicijas. „Moksleiviai patyrė, ką reiškia dirbti virtuvėje, kai už lango – 40 laipsnių karščio. Bet nė vienas iš komandos nenuvylė – visas užduotis pasistengė atlikti gerai ir iki galo. O dekoratyvinės pjaustybos meną mūsų auklėtiniai jau šią savaitę demonstruos „Litexpo“ parodų rūmuose įvyksiančiame renginyje „Studijos 2014“, - kalbėjo V.Mendelytė, projekto dalyvius lydėjusi į Maltą.

Šioje Pietų šalyje, mokydamiesi dekoratyvinės pjaustybos meno, mūsiškiai turėjo galimybę pasirinkti vaisių ir daržovių iš plataus asortimento, ko nėra mūsų šalyje. Maltiečiai karvingui taip pat naudoja daug ir įvairių įrankių, kurių dalį turi įsigijusi ir KTVM.

„Ne tik mes mokėmės iš maltiečių: viešėdami Maltoje mūsų auklėtiniai pavaišino ir išmokė gaminti tradicinę lietuvišką mišrainę, kuri maltiečiams labai patiko ir kurią jie įtraukė į pusryčių valgiaraštį“, - pastebėjo projektų vadovė V.Mendelytė.

Ji pasidžiaugė, jog šis – pirmasis ir mokyklos bendruomenei, ir jos pačios pirmasis parengtas - projektas buvo labai sėkmingas. Paskatinta šios sėkmės, KTVM bandys sudalyvauti „Erasmus“ tipo projekte, pritaikytame profesinėms mokykloms. Sėkmės atveju projektas būtų vykdomas Austrijoje, Turkijoje arba Vokietijoje.

Karvingo, arba dekoratyvinės pjaustybos, būdu KTVM moksleivių išpjaustyti vaisiai ir daržovės papuoštų kiekvieną vaišių stalą.

„Sėkmingai įvykdytas projektas visų pirma labai skatina mokinių motyvaciją ir toliau tobulėti. Tai stiprina ir mūsų mokyklos įvaizdį. Žinodamos, jog galime sėkmingai vykdyti projektus, su mumis noriau bendradarbiauja ir kitos profesinio mokymo mokyklos“, - projektų naudą apibūdino V.Mendelytė.

Stažuotei į Maltą buvo išvykę II-III kursų moksleiviai, besimokantys virėjo bei padavėjo-barmeno specialybių. Pagrindinis atrankos kriterijus buvo motyvacija, profesinės žinios, aktyvumas mokyklos veiklose, egzaminų rezultatai bei anglų kalbos žinios.

*

KTVM profesijos mokytojos metodininkės Ritos Andrijauskienės komentaras:

- Karvingo metodu išmokti pjaustyti vaisius ir daržoves – vadinasi, patobulėti savo profesinėje srityje. Šio metodo mokiniams ypač prireiks, kai jie pradės dirbti ir jiems bus patikėta serviruoti stalą iškilmingomis progomis. Nors karvingo mokomės ir KTVM, pastebėjau, jog moksleiviai po stažuotės Maltoje sugrįžo patobulėję, labiau pasitikintys savimi. Per profesijos pamokas jie noriai pamoko savo bendraamžius ir dalinasi su jais įgyta patirtimi. O visų svarbiausia - kad sustiprėjo tų moksleivių atsakomybės jausmas, suvokimas, jog pradėtą darbą būtina atlikti iki galo. Labai tikiuosi, jog mūsų auklėtinių profesinius įgūdžius, patobulintus per stažuotę Maltoje, įvertins ir darbdaviai, siekiantys naujovių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas