Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar į „čekiukų“ skandalą patekę politikai turėtų trauktis iš politikos bent 5-eriems metams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Išlaikė vieno saugiausių rajonų Lietuvoje vėliavą

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2014-01-21

Nors Kretingos rajone nusikalstamumas išaugo – per 2013 metus nusikalstamų veikų užregistruota 19,6 proc. daugiau negu per 2012 metus, tačiau mūsų rajonas išlieka vienu saugiausių ne tik Klaipėdos apskrityje, bet ir visoje šalyje. Šiuo metu didžiausią rūpestį kelia vagystės iš gyvenamųjų patalpų bei eismo saugumas.

Pirmojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklai „Už nepriekaištingą tarnybą“ įteikti (iš kairės) Viešosios policijos skyriaus viršininkui Algirdui Budginui bei Operatyvaus valdymo poskyrio specialistui Mariui Stančiui, Trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus“ – Prevencijos poskyrio tyrėjui Leonui Butkui.

Tai konstatuota buvo Kretingos rajono policijos komisariato ataskaitiniame susirinkime, kuriame 2013 metų statistika buvo pristatyta komisariato darbuotojams bei svečiams iš teisėsaugos institucijų bei rajono Savivaldybės. Pirmą kartą dalyvauti ataskaitiniame susirinkime buvo kviečiama ir visuomenė, tačiau šįsyk jos atstovų salėje nebuvo matyti. Kita vertus, gyventojai policijos pranešimus išgirsta ir savo rūpesčius išsako, kai komisariato viršininkas Arūnas Merkelis vyksta į kiekvieną rajono seniūniją kartu su rajono vadovais, kurie vietos bendruomenėms pristato savo veiklos ataskaitas.

Iškeltus tikslus įvykdė

Dėkodamas pareigūnams už darbą, Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Merkelis pasidžiaugė, kad pavyko įvykdyti 2013 metų komisariato veiklos plane numatytus rodiklius.

„Jau ketvirtus metus iš eilės pasiektas aukštas ištirtų nusikalstamų veikų skaičiaus didėjimo bei nusikalstamų veikų ištyrimo procentas (2013 metais – 68,4 proc.). Gerų rezultatų pasiekta efektyviai organizuojant ikiteisminį tyrimą: lyginant su 2012 m. pagerėjo bylų ištyrimo terminai, nemažai bylų baigta pagreitinto proceso tvarka ir baudžiamuoju įsakymu. Tikrai aukštas rodiklis pasiektas bylose dėl surasto turto nuo nustatytos turtinės žalos dydžio - 50,4 proc. Sėkminga galime vadinti kovą su akcizinių prekių ir nelegalaus alkoholio neteisėta apyvarta Kretingos rajone: per 2013 m. surasta 972 litrai naminės degtinės, 7 tūkst. 501 pakelis nelegalių cigarečių, sunaikinta 2 tūkst. 112 litrų raugalo, pradėta 16 ikiteisminių tyrimų ir surašyta 40 administracinės teisės pažeidimų protokolų dėl naminės degtinės gaminimo, laikymo ar gabenimo, - savo pranešime teigė A.Merkelis. – Jau trečius metus iš eilės Kretingos rajono gyventojai galėjo jaustis saugūs - išlikome vienas iš saugiausių rajonų respublikoje ir Klaipėdos apskrityje: nusikalstamų veikų skaičius, tenkantis 100 tūkst. gyventojų, daugiau kaip du kartus mažesnis už Lietuvos vidurkį.“

Susirinkimo metu A. Merkelis paskatino pareigūnus: Trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“ apdovanojo Prevencijos poskyrio tyrėją vyresnįjį inspektorių Leoną Butkų, Pirmojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklai „Už nepriekaištingą tarnybą“ įteikti Viešosios policijos skyriaus viršininkui komisarui Algirdui Budginui bei Operatyvaus valdymo poskyrio specialistui inspektoriui Mariui Stančiui.

Siekis – atskleisti vagystes

Visgi A. Merkelis teigė, kad šiuo metu didžiausią nerimą kelia padažnėjusios vagystės iš gyvenamųjų patalpų. „Analizuodami susiklosčiusią padėtį, galime daryti išvadą, kad šios vagystės periodiškai vykdomos ne tik mūsų rajono teritorijoje, bet ir aplinkiniuose rajonuose. Atliekamas kruopštus darbas, kuris teikia vilčių, kad bus išaiškinti nusikalstamas veikas įvykdę asmenys ir vagystės bus sustabdytos, o rajono gyventojai pasijus saugesni“,- sakė A. Merkelis.

Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Nerijus Japertas teigė, kad per 2013 metus iš viso užregistruotos 469 nusikalstamos veikos, arba 77 daugiau negu pernai. „Tačiau nusikalstamų veikų augimą nulėmė ikiteisminiai tyrimai, pradėti dėl smurto artimojoje aplinkoje“,- paaiškino N. Japertas, pažymėjęs, kad per 2013 metus ištirta 14 nusikalstamų veikų daugiau.

Iš užregistruotų 5 sunkių ir labai sunkių nusikaltimų 3 ištirti, o 2 tyrimai dar vyksta ir juos, anot N.Japerto, planuojama užbaigti 2014 m. pirmajame ketvirtyje. Per 2013 metus užregistruotos 134 vagystės, iš kurių 68 ištirtos, užfiksuotos 59 nusikalstamos veikos, padarytos viešose vietose.

Per 2013 metus į teismą perduota 201 baudžiamoji byla (2012 m. – 182 baudžiamosios bylos), o jose nusikalstamų veikų skaičius yra 257. Su kaltinamuoju aktu perduota 80 baudžiamųjų bylų, baudžiamuoju įsakymu – 94, o pagreitinto proceso tvarka – 27 baudžiamosios bylos.

Įvykių daugiau, žuvusių – mažiau

A.Merkelis įvardijo ir kitą dėmesio reikalaujančią sritį – lyginant su 2012 metais, per 2013-uosius apie 12 proc. išaugo eismo įvykių skaičius, 64,5 proc. padaugėjo sužeistųjų skaičius juose. „Per 2013 metus rajone eismo įvykiuose žuvo tik vienas žmogus, nors praėjusių penkerių metų vidurkis rajone – 7,6 žuvusių žmonių“,- pažymėjo A.Merkelis.

Viešosios policijos skyriaus viršininkas Algirdas Budginas teigė, kad iš 150 eismo įvykių, kurie buvo užregistruoti per 2013 metus, 42 jų turėjo skaudžių pasekmių: juose buvo sužeistas 51 žmogus, 1 – žuvo. „Pagrindinės eismo įvykių priežastys išlieka saugaus greičio nepasirinkimas, šviesą atspindinčių elementų nenaudojimas tamsiu paros metu, važiavimo per sankryžas ir pėsčiųjų perėjas nesilaikant reikalavimų“,- konstatavo A.Budginas.

Jo teigimu, per 2013 metus Kelių policijos poskyris išaiškino 3 tūkst. 864 Kelių eismo taisyklių pažeidimus, išaiškinti 339 neblaivūs vairuotojai, iš kurių 158 – dviračių vairuotojai, dar 136 asmenys vairavo, nors neturėjo tokios teisės. Už pažeidimus nubausta ir 70 pėsčiųjų, 182 dviratininkai. Dar 863 atvejais vairuotojų padaryti pažeidimai buvo užfiksuoti stacionarių ir mobilių greičio matuoklių.

Asmens dokumentų išduota dvigubai daugiau

Apibūdindamas Migracijos poskyrio veiklą, A. Budginas teigė, kad per 2013 metus LR piliečiams išduota 11 tūkst. 142 pilietybę patvirtinantys dokumentai, nors per 2012 m. šis skaičius buvo kone perpus mažesnis – 6 tūkst. 372. „Ženklus augimas susijęs su tuo, kad 2013 metais baigėsi 1993 m. ir 2003 m. išduotų asmens dokumentų galiojimas“,- teigė A.Budginas.

Per 2013 metus užsieniečiams išduoti 64 asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai, patvirtinti 662 kvietimai atvykti į LR.

Prevencijos poskyrio pareigūnai, vykdydami Savivaldybės remiamą prevencinę programą ,,Stabdyk nusikalstamumą“, įsigijo du patruliavimui skirtus dviračius, vaizdo bei kitokios reikalingos technikos, atšvaitų, šviesą atspindinčių liemenių. Vykdytos ir kitos prevencinės programos.

Vaizdo kameromis per 2013 metus užfiksuota 597 įvairūs teisės pažeidimai. Dažniausiai tai: įvairūs Kelių eismo taisyklių nesilaikančių vairuotojų padaryti pažeidimai (577 atvejai) ir alkoholinius gėrimus viešose vietose vartojantys asmenys (16 atvejų). Naudojant vaizdo kameras buvo nustatytas ne vienas asmuo, įtariamas nusikalstamos veikos padarymu.

A. Budginas pasidžiaugė ir visuomenės iniciatyvumu – apylinkės inspektoriams į talką stojo 33 policijos rėmėjai ir 13 jaunųjų policijos rėmėjų, Kretingos mieste ir rajone veikia 11 saugios kaimynystės grupių, iš kurių 3 naujos grupės įkurtos per paskutinius metus.

Pasidžiaugė bendradarbiavimu

Kretingos rajono policijos komisariato ataskaitą palankiai įvertino susirinkime dalyvavę kviestiniai svečiai. Kretingos rajono apylinkės teismo pirmininkas Erikas Jurgutis pasveikino siekį kuo daugiau bylų išnagrinėti supaprastinto proceso tvarka, nes tai dažnai priimtinesnis kelias ne tik bylos šalims, bet mažiau kainuoja ir valstybei. E. Jurgutis taip pat pasidžiaugė sklandžiu bendradarbiavimu ir pakvietė pareigūnus drąsiai konsultuotis, pavyzdžiui, iškilus klausimams dėl nusikalstamos veikos kvalifikavimo ar bendrinimo, neeikvojant laiko raštiškiems paklausimams. „Tuo, kad teisėsaugos institucijos glaudžiai bendradarbiauja, mūsų rajonas jau daug metų išsiskiria iš kitų“,- teigė E.Jurgutis.

Tokia darbo praktika pasidžiaugė ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Silvijus Baranauskas. Akcentavęs, kad policijai tenka didžiulė atsakomybė už tai, kad gyventojai jaustųsi saugiai, S.Baranauskas sakė: „Nėra nė vieno pareigūno, kuriam labai lengva dirbti. Įtampos bus ir šiemet. Bet lyg ir matau, kad jau ropščiamės iš duobės, nes šiems metams skirtas didesnis finansavimas – galėsime įsigyti tai, ko labiausiai trūksta: fotoaparatų, filmavimo kamerų, kad pareigūnai galėtų dirbti įvykio vietoje, kitų darbo priemonių.“

Be to, pasak S. Baranausko, Klaipėdos apskrities patrulių gretas turėtų papildyti naujų pareigūnų, baigusių Lietuvos policijos mokyklą. Jis taip pat paskatino pareigūnus būti matomiems visuomenei, viešinti savo veiklą – taip bendraujant su visuomene ir siekiant jos pasitikėjimo.

Kils atlyginimas

Policijos departamento Policijos informacijos valdybos viršininkas Artūras Kavolis pareigūnus nudžiugino pasakydamas, kad 2014 metų biudžete Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, kuriam priklauso ir Kretingos komisariatas, skirta 59 mln. 370 tūkst. 600 Lt ir tai yra 2 mln. 900 tūkst. Lt, arba 5,2 proc., daugiau negu pernai. Paaukštėjus pareigūnų pareigybių kategorijoms, didės ir jų atlyginimas – vidutiniškai apie 140 Lt „į rankas“.

Be to, A. Kavolio teigimu, šalies policijos įstaigoms bus skirta 850 kompiuterių, iš kurių 100-110 - Klaipėdos apskričiai. Žadama kompiuterizuoti ir areštines, kuriose moderni technika pakeis popierinius žurnalus.

Anot A.Kavolio, vis daugiau žmonių pranešimus policijai užpildo specialiai tam skirtame interneto portale, tad ketinama sudaryti galimybę tai daryti ir juridiniams asmenims.

Kretingos rajono meras Juozas Mažeika bei jo pavaduotojas Vytautas Ročys pažadėjo, kad pavyks praplėsti videokamerų tinklą ir jas įrengti Salantuose, Darbėnuose bei prie Kretingos vasaros estrados. Padėkojęs už tvarkos palaikymą per Kretingos miesto jubiliejui skirtus masinius renginius, J.Mažeika išsakė prašymą pagelbėti Savivaldybei vykdant naują funkciją – analizuojant, kam reikalinga skirti socialines išmokas. „Kai kuriose šeimose socialiniams darbuotojams apsilankyti be policijos palydos būtų pavojinga. Todėl prašytume pareigūnų pagalbos“,- teigė J.Mažeika, sulaukęs policijos pažado pagelbėti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas